İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi: Luke Skywalker Mı O?

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi: Luke Skywalker Mı O?

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

The Mandalorian dizisinin 2. Sezonu 30 Ekim 2020 itibariyle Disney Plus üzerinden yayınlanmaya, bizler de keyifle izlemeye başlamıştık. Bugün itibariyle dizi sezon finalini gerçekleştirdi ve gerçekten de çok olaylı bir sezon izlediğimiz düşüncesine vardık. Yazının devamında, 2. sezondan kısaca bahsedip düşüncelerime değineceğim. İzlemeyenler için olabildiğince kısa ve az spoiler vereceğim fakat yine de spoiler uyarısını da es geçmemek lazım…

The Mandalorian 2. Sezon Kısa Özet

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Sezona, Baby Yoda‘yı kendi türüne teslim etmek için çabalayan Din Djarin “Mandalorian” ile başlıyoruz. Yol boyunca oldukça fazla görev gerçekleştirerek en sonunda Bo-Katan ile karşılaşıyoruz ve Mando, Baby Yoda‘nın türünden “Jedi” bir karakterin “Ahsoka Tano” yerini öğreniyor.

Mando her ne kadar Ahsoka‘ya ulaşsa da Baby Yoda‘yı eğitmesi için bir yol bulamıyor. burada da çok yerinde bir Anakin Skywalker göndermesi alıyoruz. Elde ettiğimiz tek şey ise, Baby Yoda‘nın isminin Grogu olduğu oluyor.

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Ahsoka‘dan aldığı bilgiye göre Grogu‘nun eğitilmesinin tek yolunun Tython gezegeninden geçtiğini öğrenen Mando, bir şekilde gezegene gider ve yolu Boba Fett ile kesişir. Daha sonrasında da Grogu, Moff Gideon tarafından kaçırılır ve başlasın kurtarma operasyonu…

Mando, 2 sezon boyunca gördüğümüz tüm herkesi toplar ve bir ekip kurup Grogu‘yu kurtarırlar. Aynı zamanda Dark Saber‘da Mando‘nun eline geçer. Ve bir anda karşımıza bir Jedi çıkar. Luke Skywalker. Mando ve Grogu vedalaşır sonra da Grogu, Luke ile birlikte gider…

The Mandalorian 2. Sezon Hakkında Düşüncelerim

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Sosyal Medya sayesinde oldukça fazla popülerlik elde eden 1. Sezondan sonra Disney 2. Sezona daha fazla özen göstermiş. Özellikle işin arka planından müziklere. 2. Sezonun her bölümünde ayrı ayrı Soundtrack’ler vardı ve hepsi de boş zamanınızda oturup dinleyebileceğiniz kalitede idi. Açıkçası dizinin bence EN mükemmel yanı da burası.

Grogu ve Mando arasındaki bağdan bahsedilmesi, Ahsoka Tano‘nun gelmesi, Boba Fett, Luke… Her şeyiyle mükemmel bir sezon izlediğimizi düşünüyorum. Jon Favreau‘yu da bir kez daha ayakta alkışlamak istiyorum.

Sezon finalinde Luke Skywalker‘ın gelmesi kimsenin kolay kolay tahmin edemeyeceği bir durumdu. Bu sayede de zaten 7 bölüm boyunca severek izlediğimiz dizimiz, sezon finalinde böyle bir bombayı patlattığında 3. Sezonu nasıl bekleyeceğimizi de şaşırır olduk.

The Mandalorian 3. Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?

The Mandalorian 2. Sezon İncelemesi 2 - Sinema Hanedanı

Sanırım 2. Sezondan geriye kalan en büyük soru da burası. Acaba 3. Sezonda neler olacak? Şöyle ki, Disney‘in gerçekleştirdiği event sonrasında gelecek Star Wars dizilerine baktığımızda, 5. Bölümde gelen Ahsoka‘nın The Mandalorian dizisinin ileriki sezonlarında gözükme ihtimali çok düşük çünkü karakterin bir solo dizisi gelecek ve sanırsam bu hikaye 5. Bölümde ismini öğrendiğimiz Büyük Amiral Thrawn‘ı aramak ile devam edecek.

Luke eğitmek için Grogu‘yu aldı fakat Ahsoka gibi bir dizisinin geleceği söylenmedi. Yani ya bu karakterin ileride bir dizisi duyurulacak ve hikaye oradan devam edecek ya da, Grogu ve Luke 3. Sezonda kollarını açmış bizi bekliyor olacak. Ve 3. Sezona da öyle devam edeceğiz.

Ek olarak da sezon finalinde gördüğümüz taht göndermeleri kesinlikle 3. Sezonda da devam edecek ve bizi Bo-KatanDin Djarin arasında gerçekleşecek büyük bir çekişme bekliyor olabilir. Kim bilir, 3. sezonda göreceğiz hepsini…

Sizce The Mandalorian‘ın EN İYİ bölümü hangisiydi? Yorumlara bekliyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. harbiden çok iyi bölümdü 10/10

  2. 7 ay önce

    Bence dizi starwars fanlarını kesinlikle tatmin edecek bir dizi olmuş göndermeler olsun filan starwars ruhunu çok iyi yansıtıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir