İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Evren
  3. Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Star Wars evreninin kuşkusuz en tatlı karakterlerinden birisi olan Baby Yoda hakkında neler biliyoruz? Gelin isterseniz bilgilerimizi tazeleyelim...

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Sinema Hanedanı

The Mandalorian dizisinin 1. sezonu her ne kadar bitmiş olsa da dizinin çoğu özelliği hala gündemde ve kesinlikle bu özelliklerden en popüleri Baby Yoda. Dave Filoni ve diğer yazarların da bahsettiği gibi dizinin hala gündemde olmasını sağlamak ve 2. sezonu olduğundan daha fazla beklememiz için dizinin çoğu ögesi bizlerden saklı tutuluyor. Bugün bu listemizde elimizden geldiğince tüm dizi hakkında olmasa da Baby Yoda hakkında merak ettiklerinizi elimizden geldiğince cevaplamaya çalıştık. İşte Baby Yoda’nın Anlatılmamış Gerçekleri:

Star Wars Evrenine Ne Kadar Kimsin? | TEST

Baby Yoda Erkek mi, Kız mı?

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Sinema Hanedanı

Baby Yoda’nın Anlatılmamış Gerçekleri listesinin en çok merak edilen sorusuna buyrun bakalım. Yoda‘nın türü son derece gizemlidir. Ancak bildiğimiz bir şey varsa o da bu ırkın üyelerinin aseksüel olmadığıdır. Star Wars Episode I: The Phantom Menace tarafından gösterildiği gibi, erkek Yoditler ve dişi Yoditler vardır. Bu film bizi Yoda‘nın türünün bir kadın üyesi ve genç Qui-Gon Jinn‘in eğitimine yardım eden Yaddle ile tanıştırdı. The Mandalorian, Baby Yoda‘nın cinsiyeti hakkında ipucu vermemek için elinden gelen her şeyi yapıyor olsa da, keskin kulaklı izleyiciler, dizinin üçüncü bölümünde müşteri’nin bir çalışanı olan Doktor Pershing‘in attığı bir replik sayesinde gizemi ayrıştırdı.

Baby Yoda aslında Yoda mı?

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Sinema Hanedanı

Tabii ki, Baby Yoda ekrana geldiğinde, bariz soruyu soran önemli bir hayran grubu vardı. “Bu aslında Yoda mı?” Sonuçta, Jedi Üstadı bir zamanlar bir bebekti ve kesinlikle küçük adamın önemini İmparatorluğun İsyan’ının kalıntılarını açıklayacaktı. Ancak, bu soruyu birkaç dakika düşünmek açık bir cevap verir. Yoda‘nın türü reenkarnasyona uğramadığı sürece, Mandalorian‘da gördüğümüz yeşil yaratık Jedi Ustası‘nın genç bir versiyonu değildir. Ki zaten Jon Favreau‘da USA Today için bu gerçeği doğruladı:

Serinin zaman çizelgesi Jedi’ın Dönüşü’nden sonra gerçekleşiyor. Orijinal üçlemenin hayranları Yoda’nın sadece vefat etmekle kalmayıp aynı zamanda ortadan kaybolduğunu hatırlayacaktır. Yani Yoda sadece Güç Hayaleti olarak var.

Baby Yoda’nın Bir Adı Var mı?

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Sinema Hanedanı

Eğer küçük dostumuz Jedi Ustası Yoda değilse isminin gerçekte ne olduğu sorusunu gündeme kesinlikle gelmelidir. The Mandalorian dizisi çıktığı günden berri internet üzerinde dostumuz sadece Baby Yoda olarak tanımlanıyordu fakat gerçek adını kimse merak etmedi mi gerçekten?

The Mandalorian‘ın ilk sezonunun ilk ve beşinci bölümlerini yöneten Dave Filoni‘ye göre, bu bir iş gereğidir. Entertainment Tonight ile konuşan Filoni, “Biz hala bir çok şeyi bir sır tutmak istiyoruz, bazı sorulara cevap vererek bu özel yapımı bozmak istemiyoruz” dedi. İzleyiciler onu arayacak başka bir şey bulamadığı için tot’a “Bebek Yoda” diye atıfta bulunduğunda, “Bu iyi! Gizemin bir parçası” diye yanıtladı.

Bebek Yoda’nın Güçleri

Baby Yoda Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Sinema Hanedanı

Baby Yoda’nın Anlatılmamış Gerçekleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bücür Jawas’lar tarafından gemisi parçalanan Mandaloryalı, kaybettiklerini geri almak için büyük boynuzlu bir canavarın yumurtalarını almakla görevlendiriliyor. Son anda Mandaloryalı kaybetmek üzereyken Baby Yoda devreye giriyor ve tonlarca ağırlıktaki bu yaratığı alt ediyor. Peki bu kadar küçük bir canlı böylesine bir ağırlığı nasıl kaldırabildi? Yada böylesine küçük birisinin Güç ile böylesine bir bağı olması mümkün mü?

Phantom Menace‘nin  (yine garip bir şekilde) ortaya çıkardığı gibi, çocukların gerçekten de Güç duyarlı olabileceğini ve çok az veya hiç eğitim almadan gücüne girebileceğini unutmayın. Sadece bir tiksinti olarak galaksideki en iyi pod yarışçılarından biri olan Anakin Skywalker‘ı düşünün. Elbette, Anakin çocukken eşyaları kaldırmıyordu ama Baby Yoda‘nın gelişinden önce tanıtılan sadece ikisinin de saygın Jedi Ustaları olduğunu göz önünde bulundurarak Yoda‘nın türlerinin üyelerinin doğal olarak Güç duyarlı olma olasılığının yüksek olduğunu görüyoruz. The Mandalorian bize küçük adamın Güç yetenekleri için daha iyi bir açıklama yapana kadar, zaten, sahip olduğumuz en iyi teori bu.

Anakin Skywalker Kimdir? | Liste

Baby Yoda hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Aşırı tatlıya baby yoda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir