1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Disney Plus’taki En İyi Diziler

Disney Plus’taki En İyi Diziler

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı
1

Disney Plus yayın platformu 12 Kasım 2019 da globale açılmasına rağmen henüz ülkemizde çıkmasa da şimdiden tüm dünyada popüler olmuştur. Bugün sizler için En iyi Disney Plus yapımlarına baktık ve bu listede toparladık. İşte karşınızda Disney Plus’taki En İyi Diziler:

The Mandalorian

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Disney Plus’taki En İyi Diziler listemizin birinci sırasında tabikide The Mandalorian var. Bir Star Wars dizisi olan The Mandalorian, Disney Plus’ta yayınlandı. Ülkemizdeki çoğu insan da izledi. 2019 yılının en iyi dizilerinden olduğu çok konuşuldu. The Mandalorian’ın yönetmeni Jungle Book (Orman Kitabı) ve Lion King 2019 (Aslan Kral 2019) gibi filmlerin yönetmeni Jon Favreu. The Mandalorian, Star Wars episode 6: Return of the Jedi filmiyle yıkılan İmparatorlukla, First Order’ın kurulması arasındaki zaman boşluğunu dolduruyor. Favreu’nun yazımı ve prodüksiyonunun yanı sıra, Thor: Ragnarok’un yönetmeni Taika Waititi ve Better Call Soul’un yönetmeni Deborah Chow isimleri de bu projede bulunuyor.

Dizide başrol rolünde Pascal ile birlikte Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Gina Carano ve Nick Nolte yer alıyor. Dizinin yayınlanmasıyla Disney Plus büyük bir başarı elde etti. Her hafta yeni bölüm çıktıkça popülerliğinin de arttığı görülüyor. Favreu, Hollywood Muhabirine The Mandalorianı hayata geçirme amacının “Yıldız Savaşları’nın daha karanlık ve daha fena tarafını keşfetmek “olduğunu söyledi. Dizide gördüğümüz Baby Yoda karakteri çok sevildi hatta Disney, tema parklarına Baby Yodayı ekledi.

İlgili Yazı: En İyi Netflix Dizileri

High School Musical: The Series (Lise Müzikali: Dizi)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Zac Efron ve Vanessa Hudgens‘in oynadığı High School Musical artık yeni oyuncularla dizi olarak geri dönüyor. Bu dizi bir yeniden çekme ya da devam değil, bir yan dizi. Yeni şovun sahnesi tıpkı orijinali gibi Salt Lake City‘deki Doğu Lisesi. Ama bu versiyonda, karakterler orijinal filmlerin orada çekildiğinin farkında. High Scool Musical: The Series’de okulun drama öğretmeni Bayan Jenn, East High‘ın kendi Lise Müzikal versiyonunu asla üretmediğini ve okullarını ünlü yapan şovu yapmaya kararlı olduğunu öğrenecek. Disney Channel’da izlediğimiz seri bu şekilde geri dönmüş olacak.

The Imagineering Story (Hayal gücü Hikayesi)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

The Imagineering Story, Disney‘in uzun tarihinin en iyi bölümlerini paylaşmayı planladığı altı saatlik bir belgesel dizisi olacak. Bu belgesel diziyi yönetmen Leslie Iwerks yönetecek. İzleyicileri, Disneyland ve Disney World‘ün fikirlerinin, konseptlerinin ve gelişmelerinin perde arkasına götürüyor. Bu altı saatlik eser için Iwerks, hepimizin sevdiğimiz Disney dünyasına bakış açısını birleştirmek için 250’den fazla röportaj gerçekleştirdi.

Marvel’s Hero Project (Mavel’ın kahraman projeleri)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Marvel’s Hero Project, bize gerçek hayattaki kahramanlara 20 bölümlük bir bakış sunacak. Daha açık konuşursak dizi, ABD genelindeki topluluklarda olumlu bir değişiklik yapan gençleri gösterecek. Disney Plus belgesel dizisi, gençlerin yaşamları etkilemek ve olumlu değişimi etkilemek için toplumsal ve fiziksel engelleri aştığını vurgulayacak. Tek arzusu hayatı iyileştirmek olan tutkulu çocuklardan ilham alan biriyseniz ya da hala iyilik olduğuna inanmak istiyorsanız, Marvel’s Hero Project’i kaçırmak istemezsiniz.

Encore! (Yeniden)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Disney Plus’taki En İyi Diziler listemizin en iyi müzikal dizisine buyrun bakalım. Disney’in Frozen ve Frozen 2‘de Anna‘nın sesi olan Kristen Bell, Disney Plus orijinal dizisini yönetiyor. Encore! akılda tutulması gereken eski lise müzikallerinin kadrolarını yeniden bir araya getiriyor. Bell, Broadway’deki eski sınıf arkadaşlarının lise geçmişlerinden müzikal bir sayıya hayat vermelerine yardımcı olmak için en iyi yeteneğini istiyor. Encorlarını gerçekleştirmek için birbirleriyle yarışacaklar. İyi bir eski sınıf toplantısı gibi bir şey yok.

The World According To Jeff Goldblum (Jeff Goldblum’a Göre Dünya)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Thor: Ragnarok’un yıldızı ilginç kişiliğini, dünyamızı ve içindeki her şeyi araştıran bu Disney Plus serisine getiriyor. The World According To Jeff Goldblum’un her bölümde farklı bir oyun, dövme, bisiklet ve diğer birçok şeyi, hatta dondurmayı bile araştırıyor. Jeff bizi gündelik eşyalardan oluşan bir dünyaya götürüyor ve onları meraklı Goldblum tarzında başka bir bakış açısıyla sunuyor.

SparkShorts

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

SparkShorts, Pixar Animation Studios‘tan geliyor ve Pixar çalışanları tarafından geliştirilen kısa animasyon filmlerden oluşuyor. Programda, çalışanlara vizyonlarını kısa film olarak oluşturmaları için altı ay ve sınırlı bir bütçe verilmiştir. Üretilen malzeme, Disney / Pixar‘ın tipik olarak yarattığından biraz daha olgun ama bu kısa filmlere de büyük ilgi var. Pixar’ın bu program ve serideki hedefi, hikaye anlatımında yeni teknikler ve şirket içinden yeni hikaye anlatımcıları keşfetmek.

Forky Asks A Question (Forky’nin Bir Sorusu Var)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Toy Story 4 filminin en tatlı karakterlerinden biri kesinlikle Forky’di. Forky, yeni Disney Plus şovunda da tıpkı filmde olduğu gibi Tony Hale tarafından seslendirilecek. Şovun ilk 10 bölümde Forky, Peynir Nedir? gibi önemli yaşam soruları soruyor. Ya da Sanat Nedir? Hatta, Arkadaş nedir? Forky, Toy Story mizahını Disney Plus’a getiriyor. Onu çok seven hayranlarını ve küçük çocukları eğlendirmeye Disney Plus’ta devam edecek. (Küçük çocuk dediğime bakmayın en çok sevdiğim bu.)

Pixar IRL (Pixar Gerçek Hayat)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Pixar IRL bir şaka şovu olacak. Ünlü Pixar karakterlerini gerçek hayattaki insanlara şaka yaparak eğlenirken izleyeceğiz. Incredibles‘ten (İnanılmaz Aile’den) Dash, UP‘den (Yukarı Bak’dan) Russell gibi bir görünüm kazanıyor. İzleyiciler WALL-E‘yi ve hatta Ahtapot Hank‘i görecekler. Disney sihrini kullanarak bu karakterler, gerçekten hayat bulacak.

İlgili Yazı: Amazon Prime’da Bulunan En İyi Diziler

Simpsonlar (Simpsonlar)

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Disney’in 21st Century Fox‘u satın almasıyla, sadece inanılmaz bir film listesi satın almakla kalmadı, aynı zamanda tüm zamanların en popüler TV şovlarından birini de kendisine kattı. Ödüllü şovun 30 sezonu da sadece Disney Plus‘ta mevcut. Homer ve ailesinin en iyi bölümlerini tekrar ziyaret etmekle ilgileniyorsanız, onları Disney Plus’ta bulabilirsiniz.

DuckTales

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Efsanevi Disney çizgi film serisinin bölümleri Disney Plus‘ta yer alacak. Aynı şey, Disney‘in birkaç yıl önce başlattığı yeni DuckTales dizisinin bölümleri için de geçerli. Eğer Scrooge McDuck ve onun torunları Huey, Dewey ve Louie‘i tekrar izlemek isterseniz, onları burada bulacaksınız. Aynı şey Darkwing Duck ve Tailspin de dahil olmak üzere büyük DuckTale’lar için de geçerli.

WandaVision

Disney Plus'taki En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

WandaVision şuan için her ne kadar yayınlanmamış olsa da biz bu yapımın Disney Plus‘ın en iyi dizilerinden birisi olacağını zaten biliyoruz… Bu yapım beraberinde MCU için gelecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile de bağlantılı olacak, hatırlatmasak olmazdı…

Daha birçok güzel Disney yapımı Disney Plus’ta bulunuyor. Fakat birkaç yıl daha ülkemize gelecek gibi görünmüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. umutcan_avatar
    9 ay önce

    Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir