1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Aylardır beklediğimiz gün geldi çattı. Bugün Disney Plus platformunda The Mandalorian dizisinin 2. sezon 1. bölümü yayınlandı. Sinema Hanedanı olarak çıktığı an oturduk ve izledik, dolayısıyla bu yazıda bölüm hakkında çok fazla detay var. Spoilerlara dikkat, hadi başlayalım…

Mandalorian ve Cobb Vanth

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Baby Yoda‘yı artık yurduna, insanlarına teslim etmek isteyen The Mandalorian ile dizimize başlıyoruz. Karakterimiz ekip kurmak adına başka bir Mandalorian aramak için Tatooine gezegenine gelir ve burada Mos Pelgo köyünün şerifi Cobb Vanth ile karşılaşırlar. “Aldığı bilgide ki Mandalorian‘ın Cobb Vant mı yoksa Boba Fett mi olduğundan emin değilim.”

Cobb Vanth kaskını çıkardığında bu karakterin Mandalorian olmadığını hemen anlıyoruz, Mandolorian loncasının kuralları gereği baş karakterimiz Cobb‘dan zırhı istiyor ve sonucunda da bir anlaşmaya varıyorlar. Gezende ki büyük Krayt Ejderhasını öldürürlerse Mando zırhı alır ve anlaşma biter…

Krayt Ejderhası

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Mos Pelgo köyündeki halk ve kum adamları “sandman” iş birliği yapar ve Krayt Ejderhası‘na saldırırlar. Devasa boyutta ki bu yaratık saldırılardan hiçbir şekilde etkilenmeyerek ekibimizi mağlup eder. En sonunda da Mandalorian olaya el atar ve canavarı yenerler.

Cobb Vanth, Mandalorian ile yaptığı anlaşmaya uyarak kullandığı zırhı verir ve vedalaşırlar. Bölümün son dakikalarına doğru da “Mandalorian speeder bike’da savaş alanından ayrılırken” Boba Fett‘e ufak bir görüş yaparız.

The Mandalorian 2. Sezon Müzikleri

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Açık konuşmak gerekirse, en azından 1. bölümde yer alan müzikler şu zamana kadar izlediğim en iyi dizi müziklerinden. The Mandalorian‘ın 1. Sezonda yer alan müzikleri zaten oldukça sevmiştim ama bu sezon Disney apayrı bir özen göstermiş ve gerçekten çok başarı bir iş çıkartmışlar ortaya.

Gelecek bölümlerde yer alana müziklerin hepsi 1. bölümde kullanılmadıysa gerçekten çok fazla umut vadediyor. Ara ara açıp dinleyebileceğim kadar kaliteli müziklerdi hepsi.

The Mandalorian 2. Sezon Görsel Efektleri

The Mandalorian 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Açık ve net bir şekilde bu sezon tekrar Emmy almaz ise hiçbir dizi alamaz. Renk paletleri, karakterlerin görsel efektleri, özellikle son sahnede ki canavarın saldırılarında oluşan particle’lar “parçacıklar” birinci sezona oranla çok daha iyi idi.

Baby Yoda‘nın 1. Sezonda ki şeması zaten oldukça sevilmişti ekstra olarak bu sezonda gerçekten çok tatlı olmuş, renk paletlerinde ufak tonlama değişiklikleri yapılmış, 1. sezona oranla daha fazla ses eklenmiş. Bu ufak tefek detaylar da 1. bölümü oldukça mükemmelimsi bir yapıya taşımış. Ve bu da en azından benim diğer bölümler için olan beklentimi daha da büyülttü.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. o Görsel efektler neydi öyle 8 dakika boyunca cidden İMAX mi bilmiyorum ama andırmadı değil çok iyiydi.

 2. 12 ay önce

  “Umarım sürekli zırh için şunu yap, bilgi için şunu yap” gibi olaylarla bölüm yapmayı biraz daha azaltırlar onun dışında harika.

 3. 9 ay önce

  çok iyi bölümdü güzel yorumlanmıs

 4. 6 ay önce

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir