İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. The Batman Hakkında Büyük Teoriler!

The Batman Hakkında Büyük Teoriler!

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Bildiğiniz gibi yaklaşık 2 gün önce DC FanDome etkinliği gerçekleşti ve bu burada canlı olarak gerçekleşen en sonuncu panel The Batman‘e aitti. Panel içerisinde filmden ilk fragman geldi ve bunun üzerine internet saçma teorilerin silsilesi ile doldu taştı. Bugün sizler için aklımıza yatan teorileri bir araya getirdik. Ama öncelikle ufak bir reklam yapmamız gerekiyor. Sinema Hanedanı olarak DC FanDome‘da da olduğu gibi sinema üzerine sohbet edilen bir discord sunucusu kurduk. Buraya tıklayarak sunucuya ulaşabilirsiniz. Şimdi yazımıza başlayabiliriz!

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Teori 1 : Bildiğiniz üzere Alfred Pennywise karakterini canlandıracak olan Andy Serkis‘in sert bir yüz yapısı bulunuyor bu da akıllara Matt Reeves‘in bunu kasıtlı olarak mı yaptığı sorusunu getiriyor. Teoriye geçersek Alfred eskiden Batman‘di ve Bruce‘u küçüklüğünden beri Batman‘in varisi Nightwing olarak yetiştirdi (bu sonuca varmamızın sebebi sızan fotoğraflarda Bruce’un göz altlarına sürdüğü boya saç stili ve nispeten yüz hatlarının Nightwing’i andırması) Alfred suçla mücadelede yorulunca bu görevi Bruce‘a teslim etmiş olabilir.

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Teori 2 : Teen Wolf‘tan tanıdığımız Charlie ve Max Carver kardeşlerin The Batman kadrosunda yer alması fakat rollerinin henüz yazmamasından dolayı Trigger Twins olabileceğini düşünüyorum.

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Teori 3 : Zoe Kravitz‘in canlandırdığı Catwoman karakteri Joker filmindeki Sophie Dumond karakterinin kızı olabilir. Fakat bu teori diğerlerine göre daha az olası sebebi ise Joker filminin 1980 yılında The Batman filminin de günümüz de geçiyor olması.

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Teori 4 : Fragmanda kullanılan renk paletlerine bakıldığında filmin karanlık bir tonda olacağını anlamak mümkün ve aynı sertlik ve soğukkanlılığı Batman‘de de mevcut yani bu film diğer Batman filmlerinin aksine Joker gibi karakterlerin hikayeye göre kurgulandığı ve Batman‘deki karakter gelişiminin bir intikamcı dan Gotham‘ın koruyucusuna şekillendiğini görebiliriz.

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Teori 5 : Batman kostümünün geneline bakıldığında yeni bir kostümden çok eski bir kostümü andırıyor. Bu konuda 2 olası senaryo var; biri film Batman‘in henüz yeni Batman olduğu yıllarda geçecek ve bu yüzden çok gelişmiş bir kostüm yerine kendi çabalarıyla yaptığı amatör bir kostüm var ya da kostümün çoğunluğu Alfred‘in Batman kostümünden kaldı. Bunu destekleyen bir kanıtımız da bulunuyor kaska yakından baktığımızda bazı dikiş izleri olduğunu görebilirsiniz bu ufak bir detay gibi görünüyor olabilir fakat Ben Affleck uçan bir Batsuit‘e sahipken Robert Pattinson‘ın düz bir zırhı olmasının başka ne gibi bir anlamı olabilir?

The Batman Hakkında Büyük Teoriler! - Sinema Hanedanı

Aklımıza gelen tüm teoriler bunlardan ibaret. Sizin de bildiğiniz, farkettiğiniz detaylar varsa bizlere yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Elinize sağlık güzel teoriler var ama biraz uçmuş gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir