1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 15
Trendlerdeki Yazı

DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 15

DC Comics 1934 yılında Malcolm Wheeler-Nicholson tarafından kurulduğundan beri en güçlü karakterleri sıralayan liste sayısı çok fazla sayıda artmaya başladı. Bugün bu listemizde sizlere olabildiğince en doğru şekilde DC karakterleri arasından bir sıralama sunuyoruz.

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

DC Karakterleri Güç Sıralaması yıllar boyunca DC Comics severler için bir sorun haline gelmiştir. Bugün bu yazımızda bu sorunu tamamen ortadan kaldırıp en doğru şekilde sizlere DC karakterinin güç sıralamasını yapacağız. İşte karşınızda DC Karakterleri Güç Sıralaması:

The Presence

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

The Presence, DC evreninin yaratıcısıdır. Aynı zamanda The Voice olarak da tanınmaktadır. Kılıktan kılığa giren bu karakter, DC evreninde yer alan tüm karakterlerin arasından çok azına benliğini göstermiştir. DC evreninin en güçlü varlığıdır.

Elaine Belloc

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Geldik listenin en güçlü kadın karakterine. Elaine Belloc isimli sıradan bir kızın en üstün varlıklardan biri haline gelmesine Lucifer çizgi romanlarından aşinayız. Ölüm acısıyla başa çıkmaya çalışan Elaine, ruh dünyasıyla iletişime geçmeye çalışır. Daha karanlık yollara başvuran kızı Lucifer kurtarır. Lucifer kızı bıraksa da başka zaman tekrardan karşılaşıyorlar çünkü Elaine aslında bir insan değil de baş melek Michael’ın kızı olduğu anlaşılır.

Synnar The Demiurge

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Synnar The Demiurge, The Presence tarafından yaratılmıştır. Kendisi genişleyen evrenle birlikte sadece bir bekçi konumuna düşmüş ve isyan etmiştir. Yaratıcısına olan ihanetinin Lucifer’ın ihanetinden bile daha yıkıcı olduğu söylenir.

The World

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

The Presence’ın ilk sözlerinden doğmuştur. Bir infazcı rolü görür, zaman ve mekanı bükebilir, güçleri sınırsızdır.

Michael Demiurgos

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Lucifer‘a karşı olan savaşından her ne kadar kaybetmiş olsa da Michael Demiurgos, DC tarihinde yaratılan en güçlü varlıktır.  Lucifer‘ın çıkardığın isyan sonucu Cennetten kovulduktan sonra ortaya atılmıştır.

Lucifer Morningstar

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Lucifer, tüm melekler arasında en güzeli ve güçlü olanıdır. Tanrıya karşı başlattığı isyandan dolayı Cennetten kovulur ve Cehenneme gönderilir. En eski çağlardan beri Cehennemi yöneten bu karakter Tanrı’nın gazabından kaçmak için elinden gelen her şeyi yapmasıyla da tanınmaktadır. Aynı zamanda zamanında FOX‘un yapımcılığını üstlendiği, şimdilerde ise Netflix‘de kolayca bulup izleyebileceğiniz bir dizisi bulunmaktadır.

Lucifer Morningstar Kimdir?

Zauriel

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Cennetin 4 liderinden birisi olan Zaurel, evreninin yaratıldığı ilk günden beri Tanrının emrindeki koruyucu meleklerden biridir. Kendi isteğiyle dünyaya düştükten sonra bir süper kahraman olur ve Justice League (Adalet Birliği) ekibinin bir üyesi haline gelir. Hawkgirl, Supergirl ve Hal Jordan gibi karakterlere yardım etmişliği de vardır.

Spectre

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Spectre, Tanrının öfkesi olarak çevrilen Wrath of God‘ın sahibidir. Karakter kendine ölmüş bir bedeni seçer ve bu bedeni kullanır. Bu bedenlerin arasında tanrısal güçleri olan varlıklar da dahildir. Sınırsıza yakın gücü olan bu karakter, modern dönemde Jim Corrigan‘ın bedenini kullanmaktadır.

Thought Robot

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

DC evreninin dış sınırlarında bile yaşayabilen çok güçlü ve adapte olma yeteneği yüksek bir karakterdir. Daha da güçlü olduğunu tahmin etsek de ölümlü olması onu bu sıraya geriletiyor.

Nix Uotan

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Nix kainattaki tüm kötülüğün karşısında olan yüce bir yargıçtır. Zamanla daha güçlü formalar çıktığı da olmuştur fakat çizgi romanlarda bu formunu çok fazla görmedik. Çoklu Evrenlerin Koruyucusu sıfatıyla da bilinir.

Eclipso

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Heart of Darkness adındaki bir elmasın içerisine; tanrısal bir varlık tarafından Galid (saf öfke) hapsedilmiştir. Önce Apokalips gezegeninde görünen elmas sonrasında da Dünyaya, Afrikalı bir hazine avcısının eline ulaşmıştır. Elmas bu bulucu tarafından parçalara ayrıldığında Eclipso bir anda belirir ve taşı tekrar birleştirip tanrısal bir güce sahip olur. Gücünün sınırı bilinmeyen bu karakter aynı zamanda Wrath of God‘a sahiptir.

Decreator

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Ebedi bir varlık olan Decreator aynı zamanda “Tanrının Gölgesi” olarak tanımlanır. Gerçekliği yöneten hatta başka bir gerçeklik yaratabilen bir karakterdir. Kendisi hakkında pek fazla bilgi bilinmemekle birlikte, tanrısal bir varlıktır.

Mr. Mxyzptlk

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Smallville ve Supergirl dizilerinden tanıyabileceğimiz bu karakterin var oluşta ki tek ve yegane amacı eğlenmektir. Bilinen tüm DC karakterleri arasından “kendince” en eğlenceli karakter diyebiliriz. Hayal ettiği her şeyi gerçeğe dönüştürebilecek kadar güçlü olan bu karakter ilk kez Superman #30 – Superman Alias Superman sayısında görünmüştür. Mr. Mxyzptlk zamanında Superman‘i toza çevirmek istemiş fakat bunun eğlenceli olacağını düşünmediği için gerçekleştirmemiştir.

Krona

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Green Lantern #40 – Secret Origin Of The Guardians sayısında ilk görünüşünü yapan karakter “belki de” bilinen tüm DC karakterleri arasından en zekisidir. Antik Maltusian ırkına mensup olan bu karakter yaratılışa onan merak takıntısının yanı sıra Guardians of the Universe‘ın en korktuğu düşmandır.

Anti-Monitor

DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 15 - Sinema Hanedanı

DC Karakterleri Güç Sıralaması listemizin son karakterine gelmiş bulunmaktayız. Anti-Monitor, The Monitors ırkına mensup en güçlü varlıktır. Fazlasıyla güçlü olan bu varlığın bir dönemler Sinestro Corps‘a liderlik yaptığı da olmuştur. Artı olarak bu karakter Crisis on Infinite Earths olaylarına sebep olan başlıca nedenlerden birisidir. The Black Lantern Corps Central Power Battery (Siyah Fener Birliğinin Güç Kaynağı)’e hapsedilmiştir.


DC Karakterleri Güç Sıralaması listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Listede bir hata görüyor iseniz bunu bize yorumlarda belirtebilirsiniz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. 9 ay önce

  Ellaine bellock nerde? Kendisi en güçlü karakterlerden biri

  • Umut Can Yürekli

   Merhabalar. “Elaine” güçlü bir karakter evet ama ilk 10 içerisine girebilecek kadar değil maalesef :)
   Değerli yorumunuz için çok teşekkürler.

   • 8 ay önce

    Neresi değil kendisi The Presence tan sonra kainatın tanrısı olabilecek tek karakter bu listedeki ilk 2 i hariç hepsini alır

    • Umut Can Yürekli

     Benim bildiğim kadarıyla ilk 10 a girebilecek bir karakter değil. Listeyi yakın bir zaman sonra genişleteceğim, o zaman karakteri biraz daha araştırıp ona göre bir yer vereceğim. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :)

 2. 8 ay önce

  Güzel bir içerik olmuş, takipteyim sizi. :)

 3. Güzel bir liste olmuş.

 4. 7 ay önce

  Green Arrow crisis on infinite earthsda anti mönitörü yeniyordu

 5. 6 ay önce

  Lucifer ve spectre harika bir karakter

 6. 5 ay önce

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir