1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 10

DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 10

En güçlüsünden başlayıp en güçsüzüne doğru indiğimiz, toplamda 10 karakteri barındıran bir liste.

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı
2

DC Karakterleri Güç Sıralaması yıllar boyunca DC Comics severler için bir sorun haline gelmiştir. Bugün bu yazımızda bu sorunu tamamen ortadan kaldırıp en doğru şekilde sizlere DC karakterinin güç sıralamasını yapacağız. İşte karşınızda DC Karakterleri Güç Sıralaması:

The Presence

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

The Presence, DC evreninin yaratıcısıdır. Aynı zamanda The Voice olarak da tanınmaktadır. Kılıktan kılığa giren bu karakter, DC evreninde yer alan tüm karakterlerin arasından çok azına benliğini göstermiştir. DC evreninin en güçlü varlığıdır.

Michael Demiurgos

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Lucifer‘a karşı olan savaşından her ne kadar kaybetmiş olsa da Michael Demiurgos, DC tarihinde yaratılan en güçlü varlıktır.  Lucifer‘ın çıkardığın isyan sonucu Cennetten kovulduktan sonra ortaya atılmıştır.

Lucifer Morningstar

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Lucifer, tüm melekler arasında en güzeli ve güçlü olanıdır. Tanrıya karşı başlattığı isyandan dolayı Cennetten kovulur ve Cehenneme gönderilir. En eski çağlardan beri Cehennemi yöneten bu karakter Tanrı’nın gazabından kaçmak için elinden gelen her şeyi yapmasıyla da tanınmaktadır. Aynı zamanda zamanında FOX‘un yapımcılığını üstlendiği, şimdilerde ise Netflix‘de kolayca bulup izleyebileceğiniz bir dizisi bulunmaktadır.

Lucifer Morningstar Kimdir?

Zauriel

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Cennetin 4 liderinden birisi olan Zaurel, evreninin yaratıldığı ilk günden beri Tanrının emrindeki koruyucu meleklerden biridir. Kendi isteğiyle dünyaya düştükten sonra bir süper kahraman olur ve Justice League (Adalet Birliği) ekibinin bir üyesi haline gelir. Hawkgirl, Supergirl ve Hal Jordan gibi karakterlere yardım etmişliği de vardır.

Tales of Dunk and Egg Geliyor: Yeni Game Of Thrones Dizisi

Spectre

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Spectre, Tanrının öfkesi olarak çevrilen Wrath of God‘ın sahibidir. Karakter kendine ölmüş bir bedeni seçer ve bu bedeni kullanır. Bu bedenlerin arasında tanrısal güçleri olan varlıklar da dahildir. Sınırsıza yakın gücü olan bu karakter, modern dönemde Jim Corrigan‘ın bedenini kullanmaktadır.

Spectre Kimdir?

Eclipso

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Heart of Darkness adındaki bir elmasın içerisine; tanrısal bir varlık tarafından Galid (saf öfke) hapsedilmiştir. Önce Apokalips gezegeninde görünen elmas sonrasında da Dünyaya, Afrikalı bir hazine avcısının eline ulaşmıştır. Elmas bu bulucu tarafından parçalara ayrıldığında Eclipso bir anda belirir ve taşı tekrar birleştirip tanrısal bir güce sahip olur. Gücünün sınırı bilinmeyen bu karakter aynı zamanda Wrath of God‘a sahiptir.

Decreator

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Ebedi bir varlık olan Decreator aynı zamanda “Tanrının Gölgesi” olarak tanımlanır. Gerçekliği yöneten hatta başka bir gerçeklik yaratabilen bir karakterdir. Kendisi hakkında pek fazla bilgi bilinmemekle birlikte, tanrısal bir varlıktır.

Mr. Mxyzptlk

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Smallville ve Supergirl dizilerinden tanıyabileceğimiz bu karakterin var oluşta ki tek ve yegane amacı eğlenmektir. Bilinen tüm DC karakterleri arasından “kendince” en eğlenceli karakter diyebiliriz. Hayal ettiği her şeyi gerçeğe dönüştürebilecek kadar güçlü olan bu karakter ilk kez Superman #30 – Superman Alias Superman sayısında görünmüştür. Mr. Mxyzptlk zamanında Superman‘i toza çevirmek istemiş fakat bunun eğlenceli olacağını düşünmediği için gerçekleştirmemiştir.

Fate: The Winx Saga 1. Sezon İncelemesi | Kimsin Sen Bloom?

Krona

DC Karakterleri Güç Sıralaması - Sinema Hanedanı

Green Lantern #40 – Secret Origin Of The Guardians sayısında ilk görünüşünü yapan karakter “belki de” bilinen tüm DC karakterleri arasından en zekisidir. Antik Maltusian ırkına mensup olan bu karakter yaratılışa onan merak takıntısının yanı sıra Guardians of the Universe‘ın en korktuğu düşmandır.

Anti-Monitor

DC Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 10 - Sinema Hanedanı

DC Karakterleri Güç Sıralaması listemizin son karakterine gelmiş bulunmaktayız. Anti-Monitor, The Monitors ırkına mensup en güçlü varlıktır. Fazlasıyla güçlü olan bu varlığın bir dönemler Sinestro Corps‘a liderlik yaptığı da olmuştur. Artı olarak bu karakter Crisis on Infinite Earths olaylarına sebep olan başlıca nedenlerden birisidir. The Black Lantern Corps Central Power Battery (Siyah Fener Birliğinin Güç Kaynağı)’e hapsedilmiştir.


DC Karakterleri Güç Sıralaması listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Listede bir hata görüyor iseniz bunu bize yorumlarda belirtebilirsiniz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilimkurgu ve sinema aşığı olan 19 yaşında bir genç. Nefes alıyor, su içiyor, yemek yiyor, kitap okuyor, şarkı yazıyor, senaryo yazıyor ha bir de Sinema Hanedanı'nı yönetiyor. Her şeyi nasıl yetiştirdiğini sormayın çünkü kendisinin bile haberi yok.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. umutcan_avatar
    2 hafta önce

    Ellaine bellock nerde? Kendisi en güçlü karakterlerden biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir