İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. The Batman Fragmanı Yayınlandı!

The Batman Fragmanı Yayınlandı!

The Batman Fragmanı Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

DC FanDome etkinliğinde en çok beklediğimiz haberler Matt Reeves’in yönettiği ve Robert Pattinson’ın Batman’i canlandıracağı The Batman filmiydi. Panelde de beklediğimiz üzere 2 dakikalık bir fragman yayınlandı.

Fragman Joker filminde de görüp beğendiğimiz gibi karanlık bir tona sahip fakat bu karanlık Zack Snyder’ın yapmaya çalıştığı gibi efektle değil filmin genel havasıyla verilmiş. Robert Pattinson, Twilight yüzünden ön yargıyla karşılaşmış olsa da fragmanda gördüğümüze göre Batman’in dedektif yönüne odaklanan karanlık bir filme çok yakışmış.

The Batman Fragmanı Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

Matt Reeves açıkladığı gibi bize daha depresif ve Batman’in dedektif yönünü açığa çıkaran bir film izlettirecek. Fragmanda da Robert Pattinson’ı sadece Batman olarak değil Bruce Wayne olarak da sık sık görüyoruz. Ben Affleck sayesinde Batman’i sadece Batman olarak değil Bruce Wayne olarak da izlemeye alışmış ve sevmiş bizler için güzel bir haber. Fakat bu Batman ve Bruce Wayne arasında keskin bir çizgi yok gibi.

Fragmanda Gotham’ı, Batcave’i ve Batmobile’i de görüyoruz. Gerçekten de dolu dolu ve 2 dakikalık güzel bir fragman. Gotham kaosun hakim olduğu bir şehir ve insanlardan mekanlara, renklerden detaylara bunu görebiliyorsunuz. Batcave’i çok fazla göremesek de Bruce Wayne’in orada çok fazla vakit geçirdiği belli. Bu arada gözlerini siyaha boyadığı an aklım Twilight’a gitti ama yapacak bir şey yok. Batmobile’e gelirsek her Batman filmindeki gibi efsane duruyor. Fakat bana daha gerçekçi bir araç gibi geldi.

The Batman Fragmanı Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

Yeni Batman logosu alışık olduğumuz logolardan biraz daha farklı. Robert Pattinson’ın kostümü de ona uygun tasarlanmış. Ben logoyu ve kostümü çok beğendim. Logo dışında da fragmanın sonunda 2021 yerine ?0?1 şeklinde yazmaları çok garip fakat anlamını anlayamadım.

Gotham kaos ve suç şehri. Fragmanda gördüğümüz suçlarsa Batman’e travma yaratabilecek cinsten. Düşman olarak birçok isimden bahsedildi fakat düşmanın kim olduğuyla değil neler yapabildiği beni daha çok heyecanlandırıyor. Ben Affleck gibi yaşlı ve yaşanmışlıkları olan bir Batman’den sonra travmalarını üzerinden atamamış bir Batman’i izlemek garip olur diye düşünsem de filmin bolca psikolojik unsur barındıracağı belli.

The Batman Fragmanı Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

Ben bir Joker filmi havası aldım fakat Robert Pattinson’ın Batman’iyle Joaquin Phoenix’in Joker’inin aynı evrende olmadığı açıklandı. Yine de DC’nin bu karanlık havayı sürdürecek DC Black Universe fikri hakkında çalışmalar yaptığı söylentileri çıkmıştı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Robert Pattinson’ın başrol olacağını öğrendiğim günden beri bir hype vardı ve bu fragman 2’ye katlamış olabilir.

  2. Her konuda aynı düşünüyorum. Yazı mütüşüktü teşekkürler.

  3. filmin daha çeyreğinden biraz fazlası çekilmiş ve ortaya böyle bir fragman çıkmış. Bence her dakikası izlemeye değer olucak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir