1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Zack Snyder, Batman v Superman Hakkında Açıklama Yaptı

Zack Snyder, Batman v Superman Hakkında Açıklama Yaptı

Zack Snyder, Batman v Superman Hakkında Açıklama Yaptı - Sinema Hanedanı

Zack Snyder, Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman ve Superman: Adaletin Şafağı) filmi hakkında açıklamalarda bulundu. Hadi şimdi biraz DC filmlerinden ve aklımızda kalan soruların açıklanmasından konuşalım.

Zack Snyder, DC için 3 tane (yani teknik olarak 3) film çekti. İlki DCEU’yu (DC Sinema Evreni) başlatan film Man of Steel’di (Çelik Adam). Film genel olarak iyi yorumlar aldı ve DC’nin Marvel’a göre daha karanlık ve ciddi havasını güzel yansıttığı için hayranlar tarafından sevildi. Yine de filmin sorunları olduğunu inkar etmiyoruz.

İkinci film Batman v Superman: Dawn of Justice filmiydi. Film çok iyi eleştiriler almadı. Hayranlar tarafından az çok beğenilse de inanılmaz ve DC’ye yakışan bir film değildi. Martha olayını ve sadece son 10 dakika düşman olmasını unutacak değiliz. Yorumlardan bir şeylerin olmadığını anlayan DC, filmin sorununun karanlık olmasına bağladı. Burada şunu söyleyebiliriz, filmin sorunu kopuk ve aceleyle yazılmış senaryosuydu. Ayrıca DC’nin karanlık havasını çok yanlış uyguladılar, efekt karanlık olabilir fakat DC’nin karanlık havası bu değil. O zamanlar Joker filmi olmadığı için bunu anlatamıyorduk ama DC’nin karanlık havası Joker filmidir.

Zack Snyder, Batman v Superman Hakkında Açıklama Yaptı - Sinema Hanedanı

Diğer film ise Justice League. Teknik olarak Zack Snyder filmi fakat aynı zamanda değil. İlk olarak Warner Bros. Batman v Superman’in aldığı yorumlara fazla tepkisel yaklaştı ve Zack Snyder’dan filmin daha eğlenceli ve hafif bir tonda yapılmasını istedi. Filmde ilk büyük değişiklikler burada oldu. Sonrasında Zack Snyder’ın kızı vefat etti ve filmden ayrıldığını duyurdu. Bunun üzerine ilk Avengers filminin yönetmeni Joss Whedon geldi ve filmi neredeyse baştan çekti. Zack Snyder’ın DC evreni planları son buldu ve yön değiştirdi. İzleyicilerse yarım kalmış bir sürü hikayeyle baş başa kaldı.

Zack Snyder film izleme partisi yaptı ve Batman v Superman filmini izlerken Superman’in daha karanlık olması hakkında konuştu. Filmin daha çok Batman’e odaklandığını ve Batman’in bakış açısından anlatıldığını söyledi. Bu bazı sahneleri açıklıyor. Batman’in Superman’i bir tehdit olarak görmesi normal ve gördüğü şeyler de Superman’in ne kadar güçlü olduğu.

Zack Snyder, Batman v Superman Hakkında Açıklama Yaptı - Sinema Hanedanı

Zack Snyder karakterlere kusursuz oldukları düşüncesiyle yaklaşmıyor. Superman’in bile kusurları olduğunu, Batman’in geçmişini ve yaşadıklarını görmememize rağmen düşüncelerini nasıl etkilediğini bize gösterebildi. Kendisi de kusursuz bir yönetmen değil fakat biraz daha fırsat ve özgürlük verselerdi Zack Snyder özellikle Joker gibi bir örnekten sonra bize daha iyi bir DCEU sunabilirdi. Onun yerine Joss Whedon’ın Justice League versiyonu ve Suicide Squad (İntihar Timi) filmlerini izledik.

Hem DCEU hem de DC Animated Series (DC Animasyon Evreni) filmlerini tabi ki izleyeceğiz ve yazılarını da yazmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap