İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. Solar Opposites 1. Sezon İncelemesi

Solar Opposites 1. Sezon İncelemesi

Solar Opposites 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick and Morty’nin yaratıcıları ve çizim ekibinden yeni bir dizi geldi, Solar Opposites. Dizi aslında 2004 yılında planlanmış sonra iptal edilmiş fakat tekrardan hayat buldu ve biz de izledik. 1. sezon 8 bölümden oluşuyor ve hepsi aynı anda Hulu’da yayınlandı. Hulu malesef Türkiye’de yok. Dizi hakkında konuşacağım spoiler yok fakat bazı konulara girmem gerek. Yine de izleme zevkinizi bozacak bir spoiler yer almıyor.

Öncelikle Solar Opposites, kendi gezegenlerine bir meteor çarpınca başka bir gezegende hayatta kalmaya çalışan 4 uzaylıyı anlatıyor. Boş bir gezegen arıyorlar fakat Dünya’ya düşüyorlar ve roketleri bozulduğu için onu tamir edene kadar Dünya’da mahsur kalıyorlar. Bence güzel bir konu.

Dizide Korvo adındaki karakteri Rick ve Morty’i seslendiren Justin Roiland seslendiriyor. Yeni öğrenenler için Rick ve Morty’i de aynı kişi seslendiriyor.(İlk duyduğumda ben de şaşırmıştım) Rick’in sesine alıştığım için birkaç bölüm diziye odaklanamadım. Terry adındaki karaktere bağırırken de Rick’in sesi olduğu için Jerry diye duyduğumu itiraf etmeliyim fakat sonradan hikayenin içine girdikçe odaklanabildim.

Solar Opposites 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Solar Opposites, Rick and Morty’e göre daha sığ bir anlatıma sahip. Çok fazla konuyu dağıtmadan asıl konuyu izliyoruz. Rick and Morty’nin ve daha birçok dizinin de kullandığı aynı anda 2 karakteri farklı maceralarda görme formülünü kullanmışlar ve benim hoşuma gitti. Sadece yan hikayelerin asıl hikayeden daha çok dikkatimi çektiğini düşündüm. Pupa adında ne olduğunu çok anlamadığımız bir yaratık var ve onun hikayeleri beni hem daha çok güldürdü hem de daha çok dikkatimi çekti. Daha sonraki sezonlarda ona daha çok odaklanacağımızı düşünüyorum.

Yan hikayeleri daha çok sevdiğimi söylemiştim ve en iyi yan hikaye “the Wall (Duvar)” adındaki bir yerde geçen olaylardı. Spoiler vermeyeceğim çünkü gerçekten ayrı bir dizisi yapılsa izlerim o kadar güzel bir potansiyeli var. En güzel bölüm de the wall’u sevdiğim için 7. bölüm oldu, daha fazlasını bekliyorum.

Solar Opposites 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Sorunum şu, bana çok fazla diyalog var gibi geldi. Ya da çok hızlı konuştukları için öyle hissettim bilemiyorum. Sanki durduğumuz anlar çok azdı ve sürekli hareket halindeydik. İlk 2 bölümde bu tempo biraz yoruyor fakat 3. bölümde alıştım. Daha fazla şey öğrenmek istiyorum ve sonraki sezonda bunu bekliyorum.

Karakterleri genel olarak sevdim fakat biraz sığ kalmışlar yine de sonraki sezonlarda yeni bir Rick görme potansiyelimiz var. İlk sezonu tek oturuşta bitirdim ve sonraki sezonları kesinlikle izleyeceğim. İzlemenizi öneriyorum fakat Rick and Morty’e ara verdiğiniz bir zamanda izlemek karşılaştırma yapmanıza ve dediğim gibi Korvo’nun değil Rick’in sesini duymanıza engel olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Diziyi çok merak ediyorum ilk fırsatta izleyeceğim ve izleyebilirseniz Deffending Jacob dizisinin incelemesini yapar mısınız

 2. 1 sene önce

  Şu yazar kimse Zam yap admin hak ediyor

 3. İlk fırsatta izleyeceğim

 4. 6 ay önce

  Güzel bir dizi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir