İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Rick and Morty 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick and Morty’nin 4. Sezonu kaldığı yerden devam ediyor. Her pazartesi günü yeni bölümü gelen Rick and Morty’nin 11 Mayıs 2020’de “Promothys” isimli bölümü geldi. Spoiler var dikkat.

Bölüm isimleri açıklandığında onları sizlere duyurmuş ve bazı tahminler yapmıştık. 4. sezon 6. bölüm tüm teorileri boşa çıkaran bir bölüm olsa da 4. sezon 7. bölüm için teorimiz tutmuş. Bölüm isimleri ve teoriler için buraya tıklayabilirsiniz.

Fragmanlarda Rick’in “Yüzümden düş artık” diye bağırdığını duymuştuk ve gerçekten de canlıların yüzüne yapışarak onları kontrol eden yaratıklar gördük. Başta hiçbir şey hatırlamayan Rick ve Morty gezegeni harap ederek oradan kaçtılar. Burada 11 Eylül’e, eski maceralarında gidip mahvettikleri gezegenlere göndermeler yapılmış. Rick ve Morty’nin maceralar arasında biraz durup sohbet etmeleri çok hoşuma gidiyor çünkü kesinlikle bir yere gönderme sıkıştırıyorlar.

Rick and Morty 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Kahvaltı masasında Summer’ı göremeyince dedim ki kesin Summer da oradaydı ama unuttular, haklıymışım. Summer’ın ağzındaki kürdan sayesinde o yaratıklar Summer’ın ağzına girememiş ve onu kontrol edememişler. Summer da onların gelişmesine ve evrim geçirmesine yardımcı olmuş. Sonunda da Summer’ın oradan gitmek istediğini öğreniyor ve onu kurtarıyoruz. Geçen bölümde de bahsettikleri boyutlar arası kablolu televizyondan bahsettiler ve iğrenç bir sahneyle bölüm bitti.

Diğer bölümlerde Rick ve Morty bir maceraya çıkarken aynı zamanda başka bir aile üyesi de başka bir macera yaşar. Jerry’nin arıcılık macerasını izleyeceğiz diye düşünüyordum. Bu bölümde teknik olarak bu yoktu. Olayları Summer’ın gözünden de izliyoruz ama tam olarak farklı ve bağımsız bir macera diyemeyiz. Yine de güzel bir Summer anı yaşadık çünkü Summer’ın böyle anları yoktu.

Rick and Morty 4. Sezon 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick bu bölümde fazla mı kibardı bana mı öyle geldi? En çok güldüğüm sahne Rick ve Morty’nin yaratıklarının birbirine aşık çıkmasıydı ve belki de yaratıktan dolayı Rick daha kibar davranmıştır. Zaten bölüm maceradan sonra biraz duruyor ve sonra tekrar macera sonra tekrar durarak ilerliyor. Geçen bölümdeki gibi hiç durmayan hatta asla durmayan bir tempo yok.

Jenerik sonrası sahnelerin hepsine çok gülerim fakat o sahneyi ben anlamadım. Jerry’nin iş bulduğunu mu söylemeye çalıştılar? Devamlılık konusunda aldıkları yorumlara Rickmahvettiğimiz eski gezegenlere gitsek süper maceralar çıkar ama neden gitmiyoruz, çünkü o zaman devamlılık olur, onu sevmem” diyerek cevabını verdi. 18 Mayıs 2020’de yeni bölüm gelecek ve adı “the vat of asid episode” tahminlerimiz okuyun belki tutar.

Wubba Lubba Dub Dub

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme yazısı olmuş

  2. 6 ay önce

    Güzel bir bölümdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir