İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kylo Ren’in Işın Kılıcının Hikayesi Açıklandı

Kylo Ren’in Işın Kılıcının Hikayesi Açıklandı

Kylo Ren'in Işın Kılıcının Hikayesi Açıklandı - Sinema Hanedanı

Star Wars: The Force Awakens‘ın (Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor) ilk fragmanındaki en unutulmaz görüntülerden biri, ışın kılıcını ateşleyen Kylo Ren idi. Daha öncesinde gördüğümüz hiçbir ışın kılıcına benzemediği için bir şeyi temsil edip etmediğine dair hayranlar arasında bir sürü teori ve fikir dolaştı.

Filmin çıkmasına kısa bir süre varken JJ Abrahams’ın “Işın kılıcı Kylo Ren’in kendisi için yaptığı bir şey, en az onun kadar tehlikeli, güçlü ve kontrol edilemez” demesi de çok farklı teorilerin ortaya çıkmasını sağlamıştı. Fakat üçlemenin devam filmlerinin hiçbiri Kylo Ren’in Karanlık Tarafı nasıl hissettiğini veya Ben’in nasıl bir Jedi katiline dönüştüğünü anlatacak zamanı bulamadı. Ayrıca fragmanlarda gördüğümüz ve bize anlatılan Kylo Ren’i filmlerde bulamadık.

Kylo Ren'in Işın Kılıcının Hikayesi Açıklandı - Sinema Hanedanı

Fakat filmlerde kalan boşlukların yardımına çizgi romanlar yetişti. Charles Soule‘nin çizgi romanı The Rise (Yükseliş) bize önemli bilgiler veriyor. The Rise bize Yüce Lider Snoke’un nasıl etkilendiğini, Ren’in Şövalyeleriyle ilişkilerini ve Kylo Ren adını nasıl aldığını anlatıyor. Mart ayında çıkan son sayısında ise Kylo Ren’in benzersiz ışın kılıcının nasıl ortaya çıktığını bize gösterdi.

Kylo Ren, Ren’in Şövalyelerinin başına geçtikten kısa süre sonra mavi Kyber Kristalini kılıcından çıkarır ve “Bleeding (Kanama)” adı verilen ritüel başlar. Bleeding, bireyin tüm olumsuz duygularını Force yoluyla kristale döktüğü, Karanlık Taraf enerjisi ile etkili bir şekilde sıktığı ve rengini kırmızıya çevirdiği bir süreç. Kylo Ren’in kristali çok güçlü olduğu ve kılıcı aşırı derecede ısındığı için kendisinin biraz uğraşarak kılıcının bizim gördüğümüz haline gelmesini sağladığı ortaya çıktı.

Kylo Ren'in Işın Kılıcının Hikayesi Açıklandı - Sinema Hanedanı

Bu mükemmel ışın kılıcı Star Wars: The Rise of Skywalker (Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi) filminde okyanusun dibini boyladı. Fakat kayıp kılıçların gelecekteki Force kullanıcıları tarafından bulunması ve kullanılması hatta sahibine geri dönmesi görmediğimiz bir şey değil. Öldüğünü sandığımız karakterlerin dönmesi de artık bize sürpriz olmuyor.

Biraz fazla uçtuğumu kabulleniyorum fakat sonraki filmlerde Kylo Ren’in kılıcını ya da ona benzer farklı ve güzel tasarımlı başka kılıçlar görebiliriz. Disney’e hikaye ve karakterlerden açısından kızgın olsak da bize mükemmel Star Wars görsel şölenleri izletiyor. Belki bu açıdan gönlümüzü kazanabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Adam Driver Kylo Ren olarak çok iyi karanlık tarafını kameraya çok iyi yansıtı, ama Disney hikayeyi batırdı daha güzel bir hikayeyle çok daha iyi performans sergilerdi

  2. Yine mütüşük bı yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir