Trend

Rick and Morty 4. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Her pazartesi yayınlanan bölümleriyle Rick and Morty devam ediyor.18 Mayıs’ta da en merak ettiğimizi bölüm ismine sahip “The vat of acid episode” yayınlandı.

Öncelikle 4. sezon 6. bölümdeki hiç durmayan tempodan ve 4. sezon 7. bölümdeki bir durup bir yükselen tempodan sonra bu bölüm bana çok durgun geldi. Teknik olarak Rick ve Morty bir maceraya bile çıkmadı ve diğer aile üyelerini görmedik. Rick and Morty’nin anlatım formülü Rick ve Morty bir macera dayken başka bir aile üyesinin de kendi macerasına çıkması ve en sonunda kimsenin hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam etmesidir. Önceki bölümde de bunun olmadığını ve en azından aynı olayı da olsa Summer’ın gözünden izlediğimiz için sayılabileceğini söylemiştim. Bu bölüm hiç yoktu.

Rick and Morty 4. Sezon 8. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Morty, Rick’in asit fıçısı fikrinin kötü olduğunu söylediği için Rick’in ona bir ders vermesini istedik. Açıkçası sahne geçişlerinde “acaba şöyle olacak da bunu mu izleyeceğiz?” diye düşündüğüm şeyler bana daha tempolu ve maceralı geldi.

Mesela en başında adamlar asit fıçısı önünde hikayelerini anlatırken Rick ve Morty’nin bütün bir bölüm orada kapalı kalacağını düşündüm. Eğer ilgi çekici şeyle bulabilselerdi, boyutlar arası kablolu televizyon tarzı bir bölüm izleyebilirdik. Fakat 4×6 bölümünü bu tarzda yaptılar ve mükemmel bir bölümdü.

Rick’in icatlarını hemen ve hiç zorlanmadan yaptığını görürken ilk defa saatlerce uğraştığını hatta bazen yapamadığını ilk defa gördük ve bence bu ilgi çekici olabilirdi. Fakat bu bölümü hızlı geçtik ve Morty’nin zamanı kaydeden aletle neler yaptığını gördük. Çok uzun uzun gördüğümüzü düşünüyorum. Anladık Morty bir hayat kurdu, kumanda çok işe yaradı fakat 10 dakika boyunca izledik. Bunu bize kısa kısa sekanslarla ve müziksiz gösteremezler miydi? Game of Thrones’un Night King’le savaşıldığında, o korkunç savaşı müzikle izlediğimiz zaman gibi hissetti. Bu kararı beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Fox'un X-Men Evreni

Rick and Morty 4. Sezon 8. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Bölüm tamamen bir Morty bölümüydü. Morty’i severim fakat Rick’i niye bu kadar az gördük? Jerry arıcılığa başlamıştı ve önceki bölümün jenerik sonrası sahnesi ne oldu?

Bölümün en beğendiğim yeri kesinlikle sonuydu. Tekrar açıp izlediğimde müzikli kısımları ileri sarıp en başını ve en sonunu izleyeceğimi düşünüyorum. 4. sezonun yarısını yeni yayınlamaya başladılar ve ilk bölümden sonra beklentilerimiz daha da artmışken bu bölüm bence çok sönük kaldı. Yine de Rick’in Morty’e bir ders vermesini ilk defa izledik ve bu dizi Rick and Morty yeni bölümleri beklemeye devam edeceğiz.

Sonraki bölümleri daha tempolu ve daha maceralı olacağını düşünüyorum. Bölümün adı Childrick of Mort. Teorilerimiz ve tahminlerimiz bulunduğu yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Daha iyi bölümler bekliyoruz Rick and Morty.

I am Pickle Riiiicckk

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-

Ece Sude Sözen

16 yaşında 8 yıllık yazar, 6 yıllık şair ve çok yeni bir senarist. Hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu