1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Normal People 1. Sezon İncelemesi

Normal People 1. Sezon İncelemesi

Normal People 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Son zamanlarda adını duyduğum ve Solar Opposites gibi bir yapımı bulunduran Hulu’nun yeni dizisi Normal People’ı izledim. Spoiler yer almıyor zaten çok spoiler yiyebileceğiniz bir dizi olduğunu düşünmüyorum.

Normal People 2018 yılında İrlandalı yazar Sally Rooney’nin yazdığı aynı isimli kitaptan uyarlama. Dizi Daisy Edgar’ın canlandırdığı Marianne Sheridan ve Paul Mescal’ın canlandırdığı Connell karakterleri arasındaki ilişkinin yıllar içindeki gelişimini anlatıyor.

Normal People 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Diziye gelirsek düşüncelerim biraz karışık. Gerçekten tam bir karakter çalışması ve çok sakin bir dizi fakat ben izlerken çok sıkıldım ve ileri sardığım çok vakit oldu. Dram filmlerini çok nadiren izleyen biri olarak tam bir dram dizisi izlerken sıkılmak bana sürpriz olmadı. Eğer karakterler ilginizi çekerse ya da dram seviyorsanız çok ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Yine de bir oturuşta izleyeceğiniz bir dizi olduğunu düşünmüyorum. Ben ilk gün 3 bölüm peş peşe izledim ve çok sıkıldım. Sonrasında her gün uyumadan önce bir bölüm izledim ve bu şekilde daha çok keyif aldım. Özellikle çok olayın yaşandığı diziler izlerken kafanızı dinlendirecek yavaş ve sakin bir dizi isterseniz size önereceğim bir dizidir fakat Dead To Me dizisi de daha sakin ve tatlı bir dizi ve onu izlerken daha çok eğlenmiştim.

Dizinin renkleri aklıma nedense Twilight’ı getirdi çünkü gerçekten renksiz ve soluk bir diziydi. Gerçek hayatta olan karakterler ve olaylar var, galiba zaten yaşadığımız şeyleri izlemek istemiyoruz. Ben karakterlerin hiçbiriyle bağ kuramadım fakat okulunda zorbalığa uğrayan ya da daha içine kapanık insanların bağ kurabileceğini hissettim.

Normal People 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Dizinin işlenişi dışında bir sürü alt başlık içeriyor. Bir ilişki nasıl olmalı, nasıl olmamalı, insanlar nasıl gelişir, gelişim nasıl değişimi getirir gibi alt başlıkları var ve bunlar gözümüze direkt sokulmadan bize veriliyor, bu şekilde olmasını ve dizini alt başlıklarını sevdim.

Kısacası tekrar izlemeyeceğim bir dizi fakat eğer karakterlerle bağ kurarsanız sevebilirsiniz. Sizi dinlendirecek bir dizi arıyorsanız da önerebilirim ama bu şekilde daha iyi diziler izledim. İzlemek isteyenlere de biraz ara vererek izlemelerini öneririm. Kitabını da okuyacağım çünkü kitabının daha iyi olacağını düşünüyorum. Ben izlerken sıkıldım fakat siz eğlenebilirsiniz, yorumlarda açıklarsanız sevinirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş

  2. 6 ay önce

    Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir