1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick and Morty’nin kurulan tüm teorileri yıkan yeni bir bölümü daha yayınlandı. Gerçekten izlerken gördüklerime inanamadım. Bu sezonun önceki bölümlerinde İsa gelmişti ve hem ne kadar saçma hem de ne kadar cesur olduğunu konuşmuştuk. Fakat Childrick of Mort bölümünde Tanrı geldi. Ve Tanrı ile Rick dövüştüler! Daha neler göreceğiz çok merak ediyorum.

Baştan başlarsak bölümün adını duyunca Morty’nin çocuğu Gazorpazorp’u göreceğimize dair bir teori yapmıştım. Geçtiğimiz günlerde de Adult Swim resmi hesaplarından Smith ailesinin teknolojik aletleri bırakarak bir aile tatiline gideceğini gösteren kısa bir video yayınladı. Rick and Morty çizgi romanlarında da böyle bir sayı var.

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Fakat yolda Rick’in telefonuna gelen bir mesaj işleri değiştiriyor. Anlaşılan Rick’in bir çocuğu olacakmış ve travmatik anıları olan Beth çocuğun terk edilmesine dayanamayarak Rick’i ikna ediyor. Ve öğreniyoruz ki aslında hamile olan Gaia adındaki bir gezegenmiş. Gaia Yunan Mitolojisindeki ilk tanrıça ve tüm tanrıların soyu Gaia’ya dayanıyor. Adını ilk duyunca öylece ekrana baktım neler oluyor diye.

Rick’in bir sürü çocuğu olunca, Rick ve Beth onlara kendi başlarına yaşayabilmeleri için bir medeniyet kuruyorlar. Burada o kadar ince espriler vardı ki. İşe yaramayanlar çocuklarla Jerry’nin yolları kesişiyor ve Jerry de kendi kabilesini kuruyor. Jerry ve Beth karşı karşıya geldiğinde ise çocukların babasının aslında Tanrı olduğunu öğreniyoruz. Jerry ve Beth aşağıda karşı karşıyayken Rick ve Tanrı da uzayda dövüşüyorlar. Neler oluyor?

Büyük Star Wars Testi: Evrene Ne Kadar Hakimsin?

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick’e benzeyen çocukların aslında Rick’le aynı şekil saçlara sahip Tanrı’ya benzediklerini görüyoruz. Ve bu bölümün diyalogları çok iyiydi. “I am Pickle Rick” ve “Wubba Laba Dub Dub“tan sonra aklımızda yer edecek çoğu repliğin bu bölüme ait olacağını düşünebiliriz. Sonunda bir aile macerası izlediğimize de sevindim.

Rick’in Morty ve Summer’a onları sevdiğini ve onları asla satmayacağını söyledikten sonra her şeyi bir anda açıklaması tam Rick’lik bir hareketti. Jenerik sonrası sahnelerde de bölümle alakalı ama farklı sahneler izlemeyi seviyorum, o yüzden çok güldüm.

Gazorpazorp yerine böyle bir bölüm izlemek beni çok mutlu etti. Unity’den sonra Rick’in yeni ve değişik bir kız arkadaşıyla daha tanıştık. Tekrar izleyeceğim bölümlerden olacak. Son bir bölümümüz kaldı ve büyük ihtimal yeni sezon için uzun süre beklememiz gerekecek.

Time to Get Schwifty

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap

Yorumlar (16)

 1. umutcan_avatar

  Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 2. umutcan_avatar

  Mütüşük bi yazı olmuş

 3. umutcan_avatar
  8 ay önce

  Elinize sağlık

 4. umutcan_avatar

  Bu sayfanın patronu kim ya mükemmel biri

 5. umutcan_avatar

  Güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık

 6. umutcan_avatar

  Ya zam yapsana kıza artık

 7. umutcan_avatar
  8 ay önce

  Mütüşük ( artık ne demekse ) öyle bir yazı olmuş

 8. umutcan_avatar

  Zam nerde hakediyo şimdi

 9. umutcan_avatar

  Kim yazıyo bu yazıları ya mikemmel

 10. umutcan_avatar

  Yazan güzel yazı güzel site güzel ne duruyorsun okusana beya

 11. umutcan_avatar

  Sıkılmadan akıcı bir şekilde okuduğum bir inceleme yazısı. Emeğinize sağlık..

 12. umutcan_avatar
  8 ay önce

  inceleme yazısı böyle olur.. devamını bekliyoruz..

 13. umutcan_avatar
  8 ay önce

  Takip ettiğim geç yazarlardan birisin. Yaşına göre akıcı bir uslup ile yazıyorsun. Bu yazıda gayet acıklayıcı olmuş. Teşekkürler

 14. umutcan_avatar
  8 ay önce

  Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş bir sonraki yazıyı sabırsızlıkla bekliyorum

 15. umutcan_avatar
  8 ay önce

  Güzel bir yazı bu kadar derin izlemiyorum bu diziyi ama yeterince spoyler yedim gibi geliyor

 16. umutcan_avatar

  Süper bir yazı olmuş!!! Elinize sağlık!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir