İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick and Morty’nin kurulan tüm teorileri yıkan yeni bir bölümü daha yayınlandı. Gerçekten izlerken gördüklerime inanamadım. Bu sezonun önceki bölümlerinde İsa gelmişti ve hem ne kadar saçma hem de ne kadar cesur olduğunu konuşmuştuk. Fakat Childrick of Mort bölümünde Tanrı geldi. Ve Tanrı ile Rick dövüştüler! Daha neler göreceğiz çok merak ediyorum.

Baştan başlarsak bölümün adını duyunca Morty’nin çocuğu Gazorpazorp’u göreceğimize dair bir teori yapmıştım. Geçtiğimiz günlerde de Adult Swim resmi hesaplarından Smith ailesinin teknolojik aletleri bırakarak bir aile tatiline gideceğini gösteren kısa bir video yayınladı. Rick and Morty çizgi romanlarında da böyle bir sayı var.

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Fakat yolda Rick’in telefonuna gelen bir mesaj işleri değiştiriyor. Anlaşılan Rick’in bir çocuğu olacakmış ve travmatik anıları olan Beth çocuğun terk edilmesine dayanamayarak Rick’i ikna ediyor. Ve öğreniyoruz ki aslında hamile olan Gaia adındaki bir gezegenmiş. Gaia Yunan Mitolojisindeki ilk tanrıça ve tüm tanrıların soyu Gaia’ya dayanıyor. Adını ilk duyunca öylece ekrana baktım neler oluyor diye.

Rick’in bir sürü çocuğu olunca, Rick ve Beth onlara kendi başlarına yaşayabilmeleri için bir medeniyet kuruyorlar. Burada o kadar ince espriler vardı ki. İşe yaramayanlar çocuklarla Jerry’nin yolları kesişiyor ve Jerry de kendi kabilesini kuruyor. Jerry ve Beth karşı karşıya geldiğinde ise çocukların babasının aslında Tanrı olduğunu öğreniyoruz. Jerry ve Beth aşağıda karşı karşıyayken Rick ve Tanrı da uzayda dövüşüyorlar. Neler oluyor?

Rick and Morty 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick’e benzeyen çocukların aslında Rick’le aynı şekil saçlara sahip Tanrı’ya benzediklerini görüyoruz. Ve bu bölümün diyalogları çok iyiydi. “I am Pickle Rick” ve “Wubba Laba Dub Dub“tan sonra aklımızda yer edecek çoğu repliğin bu bölüme ait olacağını düşünebiliriz. Sonunda bir aile macerası izlediğimize de sevindim.

Rick’in Morty ve Summer’a onları sevdiğini ve onları asla satmayacağını söyledikten sonra her şeyi bir anda açıklaması tam Rick’lik bir hareketti. Jenerik sonrası sahnelerde de bölümle alakalı ama farklı sahneler izlemeyi seviyorum, o yüzden çok güldüm.

Gazorpazorp yerine böyle bir bölüm izlemek beni çok mutlu etti. Unity’den sonra Rick’in yeni ve değişik bir kız arkadaşıyla daha tanıştık. Tekrar izleyeceğim bölümlerden olacak. Son bir bölümümüz kaldı ve büyük ihtimal yeni sezon için uzun süre beklememiz gerekecek.

Time to Get Schwifty

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (17)

 1. Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 2. Mütüşük bi yazı olmuş

 3. Elinize sağlık

 4. Bu sayfanın patronu kim ya mükemmel biri

 5. Güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık

 6. Ya zam yapsana kıza artık

 7. 1 sene önce

  Mütüşük ( artık ne demekse ) öyle bir yazı olmuş

 8. Zam nerde hakediyo şimdi

 9. Kim yazıyo bu yazıları ya mikemmel

 10. Yazan güzel yazı güzel site güzel ne duruyorsun okusana beya

 11. Sıkılmadan akıcı bir şekilde okuduğum bir inceleme yazısı. Emeğinize sağlık..

 12. inceleme yazısı böyle olur.. devamını bekliyoruz..

 13. Takip ettiğim geç yazarlardan birisin. Yaşına göre akıcı bir uslup ile yazıyorsun. Bu yazıda gayet acıklayıcı olmuş. Teşekkürler

 14. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş bir sonraki yazıyı sabırsızlıkla bekliyorum

 15. 1 sene önce

  Güzel bir yazı bu kadar derin izlemiyorum bu diziyi ama yeterince spoyler yedim gibi geliyor

 16. Süper bir yazı olmuş!!! Elinize sağlık!!

 17. 5 ay önce

  Her bölümünü 2-3 kez izledim ve her seferinde sanki bölümlerin içerisinde farklı detaylar yakalıyorum. Yazı güzel olmuş ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir