İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. Rick And Morty Geri Dönüyor!

Rick And Morty Geri Dönüyor!

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

Rick and Morty, Adult Swim tarafından yapılmış bir animasyon dizisidir. Acayip absürt karakterler ve çok saçma konulara sahip bu dizi gerçekten çok seviliyor. 4. Sezonun ilk 5 bölümü yayınlanmış diğer 5 bölümün sonra yayınlanacağı açıklanmıştı. 1 Nisan 2020’de gelen fragmanın sonrasında, 3 Mayıs 2020 tarihinde 4. Sezonun devam edeceği paylaşıldı. 3 Mayıs’a kadar nasıl bekleyeceğiz bilmediğimiz için bölüm isimlerine göre Rick and Morty konularını tahmin etme oyunu oynuyoruz. İşte Rick And Morty Bölüm İsimleri:

1- Never Ricking Morty

Bu bölüm klasik Rick and Morty bölümleri gibi olacak gibi görünüyor. Ricking, kicking yani dövmek kelimesi yerine kullanılmış olabilir. 4. Sezon 2. Bölüm gibi duygusal bir bölüm mü yoksa 2. Sezon 2. Bölüm gibi bir olay akışı mı izleyeceğiz?

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

2- Promortyus

Promortyus açıkça görülüyor ki Prometheus anlamına geliyor. Prometheus, Yunan mitolojisinde insana şeklini veren sonrasında da insanlara ateşi getiren tanrıdır. Bu bölümün sinopsis yani kısa anlatım yazisindaki “Get off my face broh” yani “Yüzümden çekil” bir çeşit yüze yapışan uzaylı tarzı Prometheus taklidi gibi görünüyor.

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

3- Star Nort Rickturn Of The Jerri

En çok şaşırdığımız bölüm ismi ve gönderme bu bölümün ismi. Star Wars Episode 6: Return of the Jedi (Star Wars bölüm 6: Jedi’ın Dönüşü) bölümüne gönderme olduğu çok açık fakat sadece adı benzediği (Jedi-Jerri) için mi yoksa bölümde gerçekten Jerri’nin hikayesini izleyeceğimiz için mi bu isim verilmiş bilemiyoruz.

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

4- Childrick of mort

Bu bölümün adı ise Children Of Men’den geliyor. Rick and Morty’nin, fakir bir adamla macera yaşadığını görebiliriz belki. Şuna eminiz ki bu başlıktaki Mort, Morty’nin 1. Sezon 7. bölümdeki Gazorpazorp gezegeninden gelen çocuğu Morty Jr’ı bu bölümde göreceğiz.

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

5- The Vat Of Acid Episode

Konusunu en iyi gizleyen bölüm ismi kesinlikle final bölümü olan; “The vat of acid episode” Sadece bunu yüksek sesle okurken, Rick veya Morty‘nin (veya büyük olasılıkla Jerry’nin) bölümün çoğunu devasa bir fıçıda asılı geçirdiği bir çeşit Batman kötü tuzağı hayal ediyoruz, belki bu şekilde çözebiliriz.

Rick And Morty Geri Dönüyor! - Sinema Hanedanı

Tabi ki bunların hiçbiri çıkmayıp çok başka şeyler de izleyebiliriz. sonuçta bu dizi Rick and Morty, hiç belli olmaz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. güzide
  5 ay önce

  Rick and Morty’i izlerken hiç bölüm adlarına dikkat etmediğimi fark ettim. Ellerinize sağlık 👏🏻

 2. 5 ay önce

  Her gün izlesem sıkılmam dediğim şeylerin başında gelen bu çizgi diziyi (animasyon dizisi mi demek daha doğru bilemedim şimdi) yazılarınızda görmek beni mutlu etti teşekkürler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir