Trend

Karayip Korsanları 6 Geliyor mu?

Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) 2017 yılında 5. Filmiyle ara vermişti. Başlangıçta Dead man tell no tells (Ölü adamlar masal anlatmaz) son film olarak görülüyordu fakat 6. filmin geleceğini jenerik sonrası sahnelerini izleyenler biliyordu. Yakın zamanda seriyi başlatma kararı daha olası bir hal aldı. Skyler Shuler, Karayip Korsanları giffi paylaşarak “Umarım yakın zamanda bazı şeyleri doğrulayabilirim” dedi. Anlaşılan hazırlıklar başlamış ve korsanların hayatlarını izlemeye devam edeceğiz.

Geçen yılın başlarında Deadpool yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick kadın liderliğinde yeni bir seri başlatacaklardı fakat bu gerçekleşmedi. Chernobyl yaratıcısı Craig Mazin’in, Ted Elliot ve orijinal filmleri kaleme alan Terry Rossio ile birlikte yeni bir senaryo üzerinde çalıştığı duyuruldu. Bu film yeniden başlatma yerine bir devam filmi olacaktı. İlk üçlemeden bir aktör, altıncı bir filmin tartışıldığını duyduğunu söyledi ve hayranlar Johnny Depp’i Jack Sparrow pardon Kaptan Jack Sparrow olarak yeniden görmek için imza kampanyaları bile başlattılar.

Karayip Korsanları 6 Geliyor mu? - Sinema Hanedanı

İlk film Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti) 2003 yılında vizyona girmiş ve korsanları, gerçek hikaye ve efsaneleri anlatmasıyla çok beğenilmişti. Bu beğenide Johnny Depp ve Orlando Bloom’un başarısı da var tabi.

Sonrasında 2006 yılında Dead Man’s Chest (Ölü Adamın Sandığı), 2007 yılında At World’s End (Dünyanın Sonunda), 2011 yılında On Stranger Tides (Gizemli Denizlerde) ve 2017 yılında Dead Men Tell No Tales (Ölü Adamlar Masal Anlatmaz) filmleri geldi. Neredeyse her filmden sonra serinin baştan başlatılacağına dair haberler geldi. Özellikle 4. film Gizemli Denizlerde filminde Will Turner’ı görmeden seriye veda etseydik çok tepki alacaklarına eminim. Fakat her film istenileni vermese bile kitlesinin elinde tutmayı başardı ve genellikle beğenildi.

5.filmle gişede 800 milyon dolar kazanç elde eden Disney’in korsanları bize bir şekilde izleteceğini biliyoruz. Ama bir gerçek de 17 yıldır izlediğimiz seriye yeni bir şey gerekiyor. Shuler’in dediği gibi umarım yakında Karayip Korsanları için yeni haberler edinebiliriz.

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-

Ece Sude Sözen

16 yaşında 8 yıllık yazar, 6 yıllık şair ve çok yeni bir senarist. Hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu