İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Secret Empire MCU’ya geliyor!

Secret Empire MCU’ya geliyor!

Secret Empire MCU'ya geliyor! - Sinema Hanedanı

Avengers: Endgame ile İnfinity Saga’nın sonuna gelmiş ve bir dönemi kapatmıştık. Fakat biliyoruz ki bu Marvel’ın yapacağı son büyük olay değil. Kevin Feige yani bir ekibin kurulacağını kabul ederken New Avengers (Yeni Yenilmezler) ya da Young Avengers (Genç Yenilmezler) için bolca teori var.

Marvel sinema filmleri dışında yeni Disney Plus dizileriyle de yeni karakterler ekleyerek evrenini büyütüyor. Yeni karakterlerle ve büyük bir evren sayesinde çizgi romanlardan sevdiğimiz olayları sırayla sinemada izleyebiliyoruz.

Aldığımız haberlere göre Marvel çizgi romanlarda büyük ses getirmiş Secret Empire (Gizli İmparatorluk) olayını sinemada daha gevşek bir şekilde bize izletecek. Bilmeyenler için olayın büyüklüğünü şu örnekle açıklayabilirim, bu hikayede Steve Rogers’ın aslında bir Hydra ajanı olduğu ortaya çıkıyor. Tabi sonradan olay daha da karmaşık bir hal alıyor. Secret Empire ilk çıktığında okuyucular karışık tepkiler vermişti çünkü bazı karakterle olduğu kişiden çok uzaklaşmıştı ve buna tepki gösterdiler. Hatta serinin yazarı sosyal medyadan linç yemişti ve tehditler aldığını bile söylemişti.

Secret Empire MCU'ya geliyor! - Sinema Hanedanı

Bu hikayeyi Disney Plus’ta bir dizi olarak mı yoksa bir film olarak mı izleyeceğimiz belli değil. Çok büyük ve fazla karakter içeren uzun bir seri bu yüzden dizisinin gelmesi daha muhtemel. Fakat bu kadar büyük bir olayı Disney sinemada izletmek isteyecektir yani durumlar karışık. Belki yeni Avengers filminde İnfinity War (Sonsuzluk Savaşı) ve Endgame (Son Oyun) gibi 2 bölümden oluşan bir film izleriz.

Ayrıca Endgame sonrası Steve Rogers şu an yaşlı ve Kaptan Amerika görevini Falcon olarak tanıdığımız Sam Wilson devraldı. Secret Empire hikayesi (spoiler vermeyeceğim ama) X Men ile de ilgili. Belki gelecekte mutantların evrene girmesiyle ve Kaptan Amerika olarak başka birini izlememizle olabilir. Eğer bu hikayeyi çizgi romanlardaki gibi izleyeceksek önümüzde uzun bir yol var. Bize yeni karakterleri ve Hydra’yı daha çok tanıtmaları gerecek. Captain Marvel (Kaptan Marvel) gibi bize geçmişi anlatan bir film veya Peggy Carter gibi geçmişi anlatan bir diziyle bize aslında izlediklerimizden fazlası olduğunu söyleyebilirler. Tıpkı Doctor Strange filminde New York Savaşında büyücülerin de yardım ettiğini izlememiz gibi.

Sinemaya uyarlanması zor bir hikaye eğer başka haberler gelirse paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Umarım filmi olur Steve Rogers yaşlandı ve Amerika’nın sembolü haline gelmiş birinin ihanetini 80 yıl sonra öğrenmeleri şoke edici olur veya U.S. Agent Falcon and the Winter Soldier dizisinde yeni Kaptan Amerika olursa ve aslında Hydra için çalışan bir casus olduğunu öğrenirsek çok güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir