1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. Joker 2 Geliyor! Todd Phillips Filmin Senaryosunu Hazırlayacak

Joker 2 Geliyor! Todd Phillips Filmin Senaryosunu Hazırlayacak

2019 yılında gösterime giren Joker filmi çok sevilmişti. Film çıkmadan önce devamının gelmeyeceğini açıklayan Todd Philips'e rağmen filmin sonu, hayranlar arasında devam filmi gelir mi soruları sordurmuştu.

Joker 2 Geliyor! Todd Phillips Filmin Senaryosunu Hazırlayacak - Sinema Hanedanı

DCEU evreninde geçmeyen ve Arthur Fleck‘in Joker‘e dönüşümünü anlatan Joker filmi 2019 yılında sinemalara girmiş ve çok beğenilmişti. Filmin yönetmeni Todd Philips film çıkmadan önce bile filmin devamının gelmeyeceğini, sonunu da bu şekilde yazdığını söylemişti. Fakat filmin sonu bu şekilde değildi hatta Batman‘in origin hikayesini bile gördük. Düşük bütçesine rağmen gişede 1 milyar dolar barajını aşması, Joaquin Phoenix‘in bu rol sayesinde ödül alması ve filmin başarısıyla birlikte Warner Bros‘un devam filmi istediği haberini almıştık. Bu haber hiçbir zaman kesinleşmese de Todd Philips‘in bu fikre baştaki kadar soğuk bakmadığı, Joaquin Phoenix‘in de tekrar Joker‘i oynamak istemediğine dair söylentiler vardı.

Hollywood Reporter‘ın haberine göre eski filmin yazarı ve yönetmeni Todd Philips ve Warner Bros anlaşmaya vararak Joker 2 filmi için çalışmalara başladı. Eski filmin yaratıcısının dönmesi demek çok yüksek ihtimal devam hikayesi izleyeceğiz demek. Joaquin Phoenix geri dönecek mi? Onu da henüz bilmiyoruz.

Joker 2’de Neler Olabilir?

Joker 2 Geliyor! Todd Phillips Filmin Senaryosunu Hazırlayacak - Sinema Hanedanı

Filmde Bruce‘un küçüklüğünü göreceğimize emin olsam da Batman‘in origin hikayesini göreceğimizi düşünmemiştim. Şimdiyse aralarında büyük yaş farkı olan bir Batman ve bir Joker‘imiz var. Eğer daha aksiyonlu bir film izletmek isterlerse zaman atlaması yapmak zorundalar. Bu da DC için yepyeni bir Batman daha eklemek demek ki bence yeterince Batman var.

Eğer Arthur Fleck üzerinden bu karanlık, sakin ve karakter gelişimi üzerinden devam etmek isterlerse Joker‘in Arkham Asylum‘dan çıktıktan sonra Gotham‘da işlediği suçları, taraftar toplamasını ve zaten kaosa sürüklediği Gotham‘ı daha da coşturmasını izleyebiliriz. Buradaki sorunsa eski filmde düşman olarak Thomas Wayne‘i görmemiz fakat bu senaryoda karşı tarafta birinin olmaması. Belki de Komiser Gordon ya da Harvey Dent‘i izleyerek kendi evreninin genişletebilirler. Joker evrenini genişletmek demek çok sevilmeyen filmlere sahip DCEU için kötü olur.

Diğer ihtimalse DCEU evreninde popülerliği artan Harley Queen‘i bu evrene uyarlamak. Bunun olacağını düşünmesem de Joker manipüle edeceği kişiler bulacaktır. Cildini beyazlaştırması ya da yanaklarına jiletle gülücük çizmesi gibi klasik Joker sahnelerini de göreceğimizi düşünüyorum.

Çizgi romanlarda origin hikayesini bilmediğimiz Joker için yeni bir hikaye yazıldı ve başarılı oldu. Yine de yeni filmde aynı karanlık ve psikolojik tonu yakalayabileceklerinden emin değilim, hem de aynı senaristin yazmasına rağmen. The Dark Knight ve Heath Ledger‘ın unutulmaz performansından sonra Arthur Fleck benim için en iyiler arasında. Tekrardan izlemek umarım ki güzel olur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 ay önce

    Keşke 2.film gelmese

  2. güzide
    5 ay önce

    Bence tadında bırakılmalıydı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir