1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. The Mandalorian 2. Sezonuna Yeni Karakter Geliyor!

The Mandalorian 2. Sezonuna Yeni Karakter Geliyor!

The Mandalorian 2. Sezonuna Yeni Karakter Geliyor! - Sinema Hanedanı

Disney, Star Wars markasını aldıktan sonra çıkan üçleme, buna ek olarak Han Solo ve Rogue One gibi filmler çok tartışılmış ve genel olarak beğenilmemişti. Fakat Disney’in gururla savunabileceği Star Wars işi kesinlikle The Mandalorian.

The Mandalorian 2. Sezonuyla hayalleri gerçekleştiriyor. Star Wars (Yıldız Savaşları) galaksisindeki en ünlü Mandalorian Boba Fett‘in dönüşü gibi… (teknik olarak Boba Fett gerçek bir Mandalorian değil ama bu sadece detay değil mi?). The Hollywood Reporter’ın haberine göre Temuera Morrison, The Mandalorian’ın 2. sezonuna Boba Fett rolüyle dahil olacak. İsimsiz kaynaklar tarafından küçük bir rol olarak görünse de Boba Fett karakterini görecek olmamız bile büyük bir gelişme.

The Mandalorian 2. Sezonuna Yeni Karakter Geliyor! - Sinema Hanedanı

Bu Morrison’ın The Mandalorian’daki ilk rolü değil. Morrison 2002’deki Star Wars: Attack of the Clones’ta da (Yıldız Savaşları: Klon Saldırısı) ödül avcısı Jango Fett olarak bulunmuştu. Bu filmde, Jango Fett‘in sadece tüm klon askerleri için genetik şablon değil, Boba Fett‘in aslında Jango Fett‘in değiştirilmemiş bir klonu olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden Morrison hem “baba” hem de “oğul” rolünde oynayabilir. Bu büyük bir olay çünkü The Mandalorian, Return of the Jedi (Jedi’ın Dönüşü) filminden sonrasını anlatıyor. O filmde ödül avcısı Boba Fett, Tatooine’deki Sarlacc Çukuruna beceriksizce düşüyordu.

Star Wars genişletilmiş evreni 2014’te yeniden sıfırlandığından beri Boba Fett konusunda büyük bir kısıtlama gösterdi. Bu popüler karakter son altı yıldır, Return of the Jedi’dan (Jedi’ın Dönüşü) sonra geçen hiçbir hikayede kullanılmıyor yani Boba Fett şu anda ölü olarak kabul ediliyor.

The Mandalorian 2. Sezonuna Yeni Karakter Geliyor! - Sinema Hanedanı

Morrison’ın rolü flashback değilse bu Boba Fett’e Return of the Jedi’dan (Jedi’ın Dönüşü) beri ne olduğunu ilk görüşümüz olacak. Tahminen gerçekten o olduğu ve hala canavarın karnında sindirilmediği bize ilk bölümlerde açıklanacaktır. Ayrıca Fett‘in The Mandalorian 2. sezona katılımı 1. sezondaki bölüm “The Gunslinger” sonunun etkisini yitirmesine sebep olabilir.

Bu bölüm, Fennec Shand‘a (Ming-Na Wen) yaklaşan gizemli bir gölgeyle sona ermişti. Boba Fett miydi? Bize zaman gösterecek!

Son zamanlarda bizi en çok memnun eden Star Wars işi The Mandalorian’in 2. sezonunun Ekim 2020’de Disney Plus’a gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap