İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Üçlenememiş Filmler

Üçlenememiş Filmler

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

Gişede yerlerde olan ya da başrolün bırakması gibi bir sürü sebeplerden dolayı bir çok bölüm olacağı düşünülen filmler, yapım şirketlerinin isteği üzerine yarıda kesilebiliyor. Bugün bu listemizde sizler için bu yarıda kesilen filmlerden bazılarını bir listede toparladık. İşte Üçlenememiş Filmler:

Hellboy

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

Üçlenememiş Filmler listemizin ilk filmi Hellboy. Eleştirmenlerin sitesi Rotten Tomatoes’ten %81 ile iyi bir açılış yapan Hellboy, 66 milyon dolarlık bütçesine rağmen 59 milyon dolarlık gelir elde etti ve 7 milyon dolar zarar eden Revolution stüdyoları Hellboy’un haklarını Universal’a sattı. Universal, Hellboy 2: Altın Ordu için yeşil ışık yaktı. Hayranlar tarafından beğenilen ve iyi eleştiriler alan film Batman: Dark Knight filmi rekor kırmadan 1 hafta önce yani çok yanlış bir zamanda vizyona girdiği için gişesi 2. Hafta %70 düştü. Yönetmen Guillermo del Toro üçlemeyi tamamlamayı düşünürken 2017 yılında Hellboy 3 filminin gelmeyeceği kesinleşti. 2019 yılında David Harbour’un oynadığı Hellboy filmi ise çok beğenilmedi.

The Amazing Spider Man (İnanılmaz Örümcek Adam)

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

Üçlenememiş Filmler listemizin ilk Marvel filmine hoşgeldiniz. Tobey Maugire’ın oynadığı Spider Man 3 filmi kötü eleştiriler alınca ve yönetmen Sam Raimi 4. Film senaryosunu zamanında yetiştiremeyince Sony seriyi baştan başlatma kararı aldı.

Spider Man’den başlayarak büyük bir sinema evreni kurmaya çalışan Sony, Andrew Garfield ile anlaştı. Yeni Spider Man filmleri üçleme olacak sonrasında ise Spider Man’in en büyük düşmanlarının bir araya gelerek oluşturduğu Sinister Six filmini izleyecektik. Fakat bu filmler çok beğenilmedi. 2. Filmde yapılan ve diğer filmlerde kullanılması planlanan Sinister Six ekibinin eşyaları sadece bir gönderme olarak kaldı. Bu sırada kendi evrenini kurmuş olan Marvel, Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: İç Savaş) filmi için Spider Man’i yeni bir oyuncuyla, Tom Holland’lı Spider Man’i kendi evrenine kattı. Üçüncü film de hiç çekilmedi.

Fantastic Four (Fantastik Dörtlü)

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

2005 yılında yayınlanan Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) filmi Rotten Tomatoes sitesinde %27 ile çok kötü bir açılış yaptı. Fakat 87 milyon dolarlık bütçesinin yanında 154 milyon dolar hasılat yaptı. 2007 yılında çekilen 2. Film de en az ilk film kadar kötüydü. Fantastic Four 2: Rise Of The Silver Surfer (Fantastik Dörtlü 2: Gümüş Sörfçünün Yükselişi) filmi de hasılatına rağmen yerden yere vuruldu. Zaten bu kötü filmlerden sonra Chris Evans, MCU’ya geçiş yaptı ve şu an onu Human Torch olarak değil Captain America olarak tanıyoruz. Bu çok kötü iki filmden sonra üçüncü film tabi ki de çekilmedi fakat 2015 yılında farklı oyuncularla tekrardan çekildi.

Snyder-cut Justice League (Snyder Yapımı Adalet Birliği)

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

DC’nin bütün gözde kahramanlarını bir arada topladığı takım, çizgi roman okuyucularının çok severek okuduğu bir sürü seriye sahip. Justice League (Adalet Birliği), ilk duyurulduğunda 2 film olacaktı. Çıkan haberlere göre takımın hayata geri döndürdüğü Superman’i, çizgi romanlardaki gibi siyah kostümüyle kafayı yemiş bir şekilde izleyecektik. Takımımız Superman’i durduramayacak ve Dawn Of Justice (Adaletin Şafağı) filminde Bruce Wayne’nin gördüğü rüya yaşanacaktı.

Flash, geçmişe gidip kilit rolün Lois Lane olacağını söyleyecek ve 2. Filmde de takımın büyük ihtimal başına bir şey gelecek Lois Lane’i kurtararak Superman’in normale döndüğünü izleyecektik. Bence bu gayet farklı bir deneyim olabilirdi. Fakat Warner Bros, Synder’a filmin sevilmesi için çok baskı yaptı, üstüne Synder kızını kaybedince yönetmenliği bıraktığını açıkladı. Bunun üzerine stüdyo ilk Avengers filminin yönetmeni Joss Whedon ile anlaştı. Joss Whedon neredeyse filmi baştan çekti. Üçleme olması planlanırken ilk film hiç sevilmedi ve bırakın 3. Filmi, 2. Film bile çekilmedi.

Ninja Turtles (Ninja Kaplumbağalar)

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

1990 yılında çıkan ilk Ninja Kaplumbağalar filmi 13,5 milyon dolarlık bütçesine rağmen 202 milyon dolar kazandı. 2. Filmi 1991 ve 3. Filmi 1993 yılında gelen Ninja Kaplumbağalar, 3. Filmin 21 milyon dolarlık bütçeyle çekilip 42 milyon dolar kazanması sonucu 21 yıllık bir ara verdi. 2014 yılında piyasaya sürülen Teenage Mutant Ninja Kaplumbağalar, 125 milyon dolarlık bütçeyle dünya çapında 485 milyon dolar kazandı. Paramount da 2. Filme yeşil ışık yaktı. Ninja Kaplumbağalara güvendiler yüzden 2016 yapımı Teenage Mutant Ninja Turtles: The Out of the Shadows (Ninja Kaplumbağalar 2: Gölgelerin İçinden) için bütçeyi 135 milyon dolara çıkardılar, ancak bu sefer kaplumbağalar dünya çapında sadece 245 milyon dolar getirdi. 2016 yılının sonlarına doğru da 3. Filmin çekilmeyeceği açıklandı.

Tim Burton Batman’i

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

Tim Burton / Joel Schumacher, Batman’i açılış hafta sonu rekorunu üç kez kırdı. Ancak bazı şeyler yolunda gitmedi. Teknik olarak 4 film de aynı serinin parçası olsa 2 film bir seri, 2 film başka seri olarak ayırabiliriz. Batman Returns tartışmasız şimdiye kadarki en Tim Burton filmi, Batman & Robin ise kesinlikle en iyi Schumacher filmi. Yapımcılar her yönetmenin filmini reddettikten sonra, hiçbir yönetmen üçlemesini tamamlayamadı.

Percy Jackson

Üçlenememiş Filmler - Sinema Hanedanı

Üçlenememiş Filmler listemizi Percy Jackson serisi ile bitiriyoruz. Olympus Dağı‘ndaki Yunan Tanrıları bazen çocuk sahibi olmak için dünyaya iner ve bu çocuklara da Yarı Tanrı denir. İşte Percy Jackson bu yarı tanrılardan birisi. Ama sıradan bir tanrının oğlu değil, üç büyüklerin yani Hades, Poseidon ve Zeus‘un arasından denizlerin tanrısı Poseidon‘un oğlu. İlk filmi Chris Columbus, ikinci filmi ise Thor Freudenthal tarafından yönetilmiştir. Seri 5 kitaptan oluşuyor fakat filmi sadece Percy Jackson: Canavarlar Denizi yani 2. kitapta bitiyor. Sebebi ise açıklanmadı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Percy Jackson çok iyiydi be keşke devamı gelse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir