İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Alita’nın Devam Filmi Duyuruldu

Alita’nın Devam Filmi Duyuruldu

Alita'nın Devam Filmi Duyuruldu - Sinema Hanedanı

James Cameron’ın uğruna Avatar 2 filmini yıllar sonraya ertelediği film Alita: Battle Angel (Alita: Savaş Meleği) filmi 2019 yılında vizyona girmişti. Film genelde beğenildi ve olumlu eleştiriler aldı. Avatar 2 ve diğer devam filmlerinin çekimleri Alita filmi için ertelendi. Yakın zamanda açıklanan göreyse Avatar’ın 4 devam filmi 1 milyon dolar ayrılmış. Yani her film için 250 milyon dolara denk geliyor. Alita ise sadece 170 milyon dolara çekildi.

Avatar filmi Avengers: Endgame onu tahtından indirene kadar 239 milyon dolarlık bütçesiyle 2,7 milyardan fazla kazanarak uzun bir süre en çok hasılat yapan filmi olmuştu. James Cameron hem Avatar hem de Alita için zamanı olmadığını öğrendikten sonra Alita’nın senaryosunu yazarak yönetmenlik işini Robert Rodriguez’e teslim etti. Fakat Alita 170 milyon dolarlık bütçesine rağmen gişede 405 milyon dolar kazandı. Sonrasında Disney’in Fox’u satın almasıyla Alita’nın hakları Disney’e geçti ve hasılatına bakılınca Disney’in bir Alita devam filmi çekmeyeceği düşünüldü. Film izleyenler tarafından çok sevildi ve devam filmi çok istendi. Duyduklarımıza göre de House Mouse da bu istekleri duydu.

Alita'nın Devam Filmi Duyuruldu - Sinema Hanedanı

Kaynaklarımıza göre yeni film yeşil ekran önünde çekilen bir Alita devam filmi olacak. Fakat henüz bir bilgi açıklanmış değil. Çekilmesi düşünülen bir yüksek bütçeli bir devam filmi de olabilir Disney Plus’ta yayınlanmak için çekilen daha düşük bütçeli bir yapım da olabilir.

Film görselliğiyle çoğu insanın dikkatini çekmişti. Aynı şekilde Avatar filminden etkilenen çoğu kişi de Alita’yı çok merak etmişti. Filmlerini sevdiğimiz James Cameron şu anda Avatar 2 filmiyle ilgileniyor. Alita’nın devam filminde senarist ya da yönetmen olarak yer alıp almayacağı bilinmiyor fakat önceliği Avatar serisi gibi duruyor. Avatar‘ın ilk filmi 2009 yılında çıkmıştı ve devam filminin Aralık 2021 yılında geleceği açıklandı. James Cameron Alita için oldukça zaman harcamış.

James Cameron’ın bize resmen bir görsel şölen yaşatan filmlerini sinemada izleyeceğimiz günleri bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap