İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri!

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri!

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

Marvel veya Dc Olmayan Süper Kahraman Filmleri listesini klişe ya da düz süper kahraman filmleri yerine bağımsız ve gerçek süper kahramanlar görmek isteyen siz izleyiciler için hazırladık. Süper kahramanları çoğu insan sever. Fakat Marvel ve DC’nin mükemmel kahramanları, takip etmesi zor bir sürü filmleri ve aynı tarzdaki senaryoları bazen bizi süper kahramanlardan soğutabiliyor. Bunlardan tamamen ayrılmış bazı filmleri aldık ve bu listede toparladık. İşte karşınızda Marvel veya Dc Olmayan Süper Kahraman Filmleri:

Unbreakable (Ölümsüz)

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

Marvel veya Dc Olmayan Süper Kahraman Filmleri listemizin ilk filmi Unbreakable. M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği 2000 yapımı film daha çok psikolojik gerilim türündedir. Başrollerinde; Bruce Willis, Samuel L. Jackson ve Robin Wraght Penn gibi isimler bulunuyor. IMDb puanı ise 7,3.

David Dunn adında bir adam, 131 kişinin öldüğü tren kazasından hiç yara almadan kurtulmasıyla kendisinin farklı olduğunu düşünmeye başlar. Sonradan tanışacağı Elijah Price’in, Dunn’u süper kahraman olduğuna inandırmaya çalışmasıyla Dunn hayatı sorgulamaya başlar. Süper kahramanlar gerçek mi yoksa bu sadece kendini üstün görmek, bir psikolojik hastalık mı?

Bu filmi daha karanlık yapımları ve gerilim havasını seven izleyicilere öneriyorum. Bu filmden 7 yıl sonra 2017 yılında Split adında bir devam ya da aynı evrende geçen diyebileceğimiz bir film geldi.

Split (Parçalanmış)

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

Unbreakable filmi gibi M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği 2017 yapımı Split, devam filmi olmasına rağmen başka bir hikaye de anlatıyor. Başrollerinde Charles McAvoy ve Anya Taylor-Joy yer alıyor. IMDb puanı ise 7,3.

Kevin, kişilik bölünmesi yaşayan biridir. Kendisiyle birlikte 23 kişiliğiyle yaşamaya çalışmaktadır. Fakat yeni bir kişiliğin ortaya çıkması ve bazı kişiliklerin yeni kişiliğe güvenip kontrolü reddetmesiyle Kevin’ı dizginlerler ve Dennis kişiliği 4 kızı kaçırarak hapseder. Kızların 24. Kişilik ortaya çıkmadan, bu 23 kişilikli adamdan kaçması gerekir. Farkındayım açıklama biraz karmaşık ama film konuyu gayet iyi anlatıyor zaten. Bu filmde de gerilim üst seviyede. Psikolojik ya da gerilim unsurlarını sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film. Bu arada James McAvoy’un oyunculuğu tek kelimeyle mükemmel. Ayrıca filmde bir tane after-credit yani jenerik sonrası sahne yer alıyor.

Glass (Cam)

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

Unbreakable ve Split’ten sonra üçlemenin son filmi diyebiliriz. 2019 yapımı filmi yine M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği film ilk iki filmi birbirine bağlıyor ve daha çok Mr. Glass’ın hikayesini izleyebiliyoruz. IMDb puanı 6,7.

David Dunn, Kevin ve Elijah Price’in süper kahraman olduklarını kabullendikten sonra bir akıl hastanesine getirilerek Dr. Ellie Staple tarafından bu inancın sadece kendini üstün görerek psikolojik bir hastalık olduğunu ve tedavi edilirler. İlk iki filmi izlemeden de anlayabileceğiniz film 3 karakterimizin de hikayesine ayrı ayrı odaklanarak bize güzel ve gerilim dolu bir final sunuyor.

Hellboy

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

2004, 2008 ve 2019 yıllarında 3 filmi çıkan Hellboy da bağımsız süper kahraman filmlerinden. Ayrıca animasyon filmleri de mevcut. Ron Perlman’ın oynadığı ve Guillermo del Toro’nun yazıp yönettiği 2004 yapımı Hellboy filmi beğenilmiş ve IMDb’den 6.8 puan almış. Aynı isimlerle çekilen 2008 yapımı Hellboy 2: Altın Ordu filmi çok beğenilmiş ve IMDb’den 7,0 puan almıştır. Neil Marshall’ın yönettiği ve David Harbour’un oynadığı 2019 yapımı film çok beğenilmemiş ve IMDb’den 5,2 puan almıştır.

HellboyAnung Un Rama adında; henüz bir çocukken okültistler tarafından dünyaya getirilen bir iblistir. Çizgi roman uyarlaması Hellboy için 2004 yapımı Hellboy ve 2008 yapımı Hellboy 2: Altın Ordu filmlerini daha çok öneririm.

The İncredibles (İnanılmaz Aile)

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri! - Sinema Hanedanı

Marvel veya DC Olmayan Süper Kahraman Filmleri listemizi The İncredibles ile bitiriyoruz. 2004 yılında vizyona giren The İncrediables bir animasyon filmidir. IMDb puanı 8,0

Aslında bir süper kahraman olan Bob, süper kahramanlığı bırakıp güçlerini saklamak zorunda kalan 5 kişilik ailesiyle sakin bir yaşam sürmeye çalışır. 15 yıl sonra aldığı görevle birlikte eski hayatını ne kadar özlediğini anlar. Akıcı hikayesiyle hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden ailecek izlenebilecek süper bir animasyondur. 2018 yapımı The İncrediables 2 (İnanılmaz Aile 2) filmi bu filmin devam filmidir. The İncrediables 2 filminin IMDb puanı ise 7,6 dır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Split ve inanılmaz aile çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir