1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Robin Hood Disney+ İçin Geliştiriliyor

Robin Hood Disney+ İçin Geliştiriliyor

Robin Hood

Aslan Kral, Mulan ve Aladdin‘in ardından, Disney‘in 1973’teki klasik animasyon filmi Robin Hood, canlı aksiyon filmini yeniden çeken en son film. Ancak bu içerik doğruca Disney+ yayın platformuna gidiyor.  The Lion King‘e çok benzeyen Robin Hood‘un yeni sürümünde karakterler antropomorfik olarak yer alacak. Ayrıca film bilinenin aksine müzikal olacak. Orijinal versiyonunu ünlü bir tilki olarak Sherwood Ormanı‘nın asil hırsız tasvir ederken, neşeli erkekler onun diğer çete hayvanları olarak gösterilmiştir. Küçük John siyah bir ayıydı, Nottingham şerifi bir kurttu, Keşiş Tuck bir porsuktu, ve belki de en unutulmazı, Prens John başparmak emici, mücevher kaplı taç giyen bir aslandı.

2018’in Blindspotting‘ini yönetmesiyle bilinen Carlos López Estrada, Robin Hood‘un yeniden yapımını üstlenecek. Disney‘in son Leydi and the Tramp remake’ini yazan Kari Granlund senaryoyu yazmak için hazır. Disney‘in projeye ne zaman başlamaya çalıştığı belli değil, ancak dünyanın dört bir yanındaki insanlar yeni korona virüsün yayılmasını engellemek için sosyal mesafe olarak üretimi durdu. Robin Hood Disney Plus‘a özel bir film değil, ama Disney‘in filmlerini nasıl düşündüğünün bir işareti. Lady and the Tramp, Kasım 2019’da inenin hizmetin ardından Disney Plus‘a özel bir unvan oldu. Tiyatrolara yapılan yatırımlardan etkileyici bir getiri elde etmeyecek olan başlıklar (Aslan Kral ve Aladdin her ikisi de küresel gişede 1 milyar doları aştılar) özel yayın akışı olarak daha anlamlı. Bu, Disney‘in akış kitaplığını oluşturur ve abonelere hizmet için bombardımana devam etmek için bir neden verir.

Robin Hood

Şirket şimdiden Disney Plus‘a film düzenlemenin yollarını arıyor. Artemis Fowl, aslında bir tiyatro sürümü için ayarlanmış, şimdi Disney Plus bir streaming özel olarak ilk olacak. İcra kurulu başkanı ve eski CEO’su Bob Iger, Barrons‘a daha fazla içeriğin Disney Plus‘a özel filmler olabileceğini söyledi. Disney son zamanlarda İngiltere, Hindistan, Almanya, İtalya, İspanya, Avusturya ve İsviçre‘de lansmanları sayesinde, 50 milyon ücretli aboneleri aştığını duyurdu. Disney Plus, hükümetin bant genişliği üzerinde çok fazla baskı kuracağı endişesi nedeniyle Fransa‘da hizmetin başlatılmasını geciktirmesine rağmen, uygulama artık orada da mevcut.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş

  2. 6 ay önce

    Umarım güzel bir yapım olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir