İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. Superman’i Zorlayan Düşmanlar – En Güçlü 7

Superman’i Zorlayan Düşmanlar – En Güçlü 7

DC Comics'in ve DCU'in en önemli karakterlerinden birisi olan Superman'i yenmek imkansız değil! Bu listemizde bu güçlü karakteri durdurabilen ve durdurabilecek kapasitede olan karakterleri listeledik.

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Superman yaratıldığı yıldan beri çizgi roman dünyasının en tanındık, en sevilen ve en güçlü karakterlerinden birisi. Hatta kendisi öyle muhteşem bir güçle tabir ediliyor ki tanrılara dahi meydan okuyabiliyor. Ancak bazen böylesine güçlü bir karakteri bile zorlayabilecek düşmanlar ortaya çıkabiliyor. Peki Superman gibi bir karakterin güç sınırlarını zorlayan hatta yenebilme potansiyeline sahip bu kötü adamlar kimler?

DC Karakterleri Güç Sıralaması

Mr. Mxyzptlk

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

5. Boyut’un en güçlü varlıklarından olan Mr. Mxyzptlk, hayal ettiği her şeyi yapabilir. Onu fiziki yollarla alt etmek imkansızdır. Alt edilmesinin tek yolu adını tersten söylemektir ki bu sadece onu 3 ay ortadan kaldırır. Sırf eğlence için Superman‘e meydan okuyan bu çılgın karakter ret yanıtını alınca Superman‘e bir süre rahatsızlık vermiştir. İstediği her şeyi yapabilen bu karakter, istisnasız DC‘nin en güçlü karakterinden birisi.

Darkseid

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

New Gods adı verilen toplumun Cehennemi temsil eden tarafı Apokalips’in lideri Darkseid‘in amacı insanlarda ki özgür iradeyi silmektir. Bu şekilde evrendeki herkes ona tapacaktır. Bu amacını Parademons ismi verilen yaratıklardan oluşan ordusuyla yapan Darkseid, sadece Superman‘in en güçlü düşmanlarından değil aynı zamanda DC‘nin de en güçlü düşmanlarından. DCEU‘nun devamında ana kötü olacak Darkseid, Justice League‘i bile tek başına alt edebilecek kapasitede.

Darkseid Kimdir?

Doomsday

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Doomsday, daha Kal-El‘e dair ortada genetik bir iz bile yokken yani yüz binlerce yıl önce Krypton‘da bulunan aşırı güçlü bir yaratık. Bu zamanlar Bertron isimli dahi bir bilim adam tam anlamıyla harika bir yaşam formu bulmak için uğraşıyordu. Yaptığı deneylerde canlıyı Krypton‘a yolluyor ve öldüğü zaman kalan parçalarını toplayıp aynı şeye bağışıklık kazandırıp, yeniden Krypton‘a yolluyordu. Ancak artık bu deneyler ters tepmeye başlayınca Doomsday, akılsız ve aşırı güçlü korkunç bir canavar haline geldi.

Superman‘i öldürebilecek bir güce sahip olan Doomsday, aynı zamanda DCEU‘ya şekil veren kötülerden.

Bizarro

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Joker, Mr.Mxyzptlk‘nın 5. boyut güçlerini elde ettiği zamanlarda kendine olağan üstü bir imparatorluk kurdu ve burada Superman’e göre daha deli bir karakter yarattı. Joker’in amaçları için Bizarro adı ile Superman‘i taklit eden bu karakter onun ile eşit güçteydi ancak güçleri birbirinin zıttıydı.

Her an ne yapacağı belli olmayan ve bazen denilenin tersini yapan bu karakterin Superman‘e göre daha tehlikeli olduğu kesin.

Mongul

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Warworld‘un yönetici olan Mongul, doğasında bulunan acımasızlık ve kötü niyet sebebi ile Superman’e düşmandır. Black Mercy isimli bir bitki sayesinde rakiplerini etkisiz hale getirir. Neron tarafından Underworld Unleashed sırasında öldürülür. Bunun üzerine oğlu Mongul‘un oğlu babasının ayak izlerini takip eder ve ardından Sinestro Corps.‘a katılır. Kızı Mongal ise kardeşi tarafından öldürülüne kadar Almerac‘ın kraliçeliğini yapar.

Emrinde mücadele veren bir çok yaratık ile MongulKal-El’i en çok zorlayan karakterleden biri.

Lex Luthor

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

İnanılmaz derecede yüksek bir zekaya sahip olan Lex Luthor, DC Evreni‘nin en zeki karakteri olarak da gösteriliyor. Bu yüksek zekasıyla her alan da yüksek bir başarıya ulaşan Luthor, Amerikan Başkanı bile olmuştur. Her seferinde daha ilerisini isteyen zeki iş adamı aynı zamanda bir Injustice League üyesidir. Bir çok site ve firmanında ” En İyi Kötü Adamlar” listelerinde kendine hep üst sıralarda yer bulan Luthor, DCEU‘da da çok önemli bir rolde.

Zekasıyla Superman‘e göre bile en tehlikeli insanlardan olan Luthor, Kal-El‘in en bilinen ve en güçlü düşmanlarından şüphesiz.

Metallo

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Metallo‘nun New Earth‘de ki Origin hikayesine göre;

John Corben ta ki ölümcül bir araba kazasında ölene kadar profesyonel bir dolandırıcydı. Ölen Corben sihirbaz ustası Profesör Emmet Vale tarafından bulundu ancak Superman‘in Dünya’ya indirilmesiyle alakalı bir olaya takıntılı olması yüzünden Corben‘i yardım vari bir hareketle laboratuvarına götürdü ve ardından onu Superman‘e büyük zarar veren Kriptonit‘in gücüyle bir Cyborg‘a dönüştürdü ve ardından ona Superman‘i öldürmesini emretti. Yeni formundan sonra Metallo, Vale’in yaptığu şeyi fark etti ve boynunu kırarak onu öldürdü. Superman tarafından da yenilgiye uğrayan Metallo, Lex Luthor tarafından kaçırıldı ve Luthor, Metallo‘nun göğsünde bulunan Kriptonit’i aldı ve Metallo‘yu öldürdü.

Metallo, ona verdiği Kriptonit’in gücüyle şüphesiz Superman‘in en azılı düşmanlarından.

Bonus: Batman

Superman'i Zorlayan Düşmanlar - En Güçlü 7 - Sinema Hanedanı

Henüz çok küçük yaşlarda ebeveynlerini kaybeden Bruce Wayne, tam o anda Dünya üzerinde ki tüm suçluları temizlemek için yemin eder. Büyük bir zenginliğe sahip olan Wayne, aynı zamanda çok yetenekli bir uşağa sahiptir. Dünya’nın hatta evrenin en zeki kişilerinden olan Wayne, aynı zamanda Dünya üzerindeki en güçlü ve en dayanıklı insanlardan. Superman ile tam olarak düşman olmasalar bile Batman‘in düşünceleri sebebiyeti ile bir çok kez mücadele etmişlerdir. Ne diyelim sonuçta o Batman!

Batman Kimdir?

Superman, tüm bu zorluklar ile mücadele edebilecek kadar güçlü bir karakter. Umuyoruz ki harcanmaz ve ileride çok iyi yapımlarda onu görebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap