İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. İzlenmesi Gereken DC Animasyonları – En İyi 10

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları – En İyi 10

DC Animasyonlarını izlemek istiyor fakat nereden başlamak istediğinizi ya da en iyilerinin hangileri olduğunu bilmiyorsanız bu liste tam da size göre. Toplamda 10 yapımı içerisinde barındıran listemize hadi bir göz atalım...

featured

Bir çok şirket bir çok konuda bir çok kaliteli işe imza atmıştı. Ancak DC animasyon filmleri konusunda tartışmasız en iyi şirket olduğunu birçok filmi ile kanıtlamıştı. Sinema üzerinde çok etkili olamayan DC, animasyon filmleri ile ne kadar kaliteli bir şirket olduğunu bizlere bir çok defa kanıtladı.

Batman: Assault on Arkham

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

Filmde çok büyük bir rol oynasa da, Batman odaklı olmayan bir Batman filmi yapmak çok kolay bir iş değil. Ancak DC yine döktürmüş ve bu işi fazlasıyla iyi yapmış. 2016 yılında vizyona giren ve çoğu hayran tarafından ”berbat” olarak tanımlanan Suicide Squad‘ın açığını kapatmayı başarıyor. Amanda Waller en kötüleri en iyi için kötü bir biçimde kullanıyor. Herhangi birinin karşı çıkması halinde ise kafalarına yerleştirdiği bombaları patlatıyor. Batman’in bu olaylara son verme çabası ve zekasını en iyi şekilde kullanması çok iyi işlenmiş.

IMBd: 7,5

Justice League: War

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

New 52 ile büyük bir değişikliğe giden DC‘nin göz bebeği Justice League‘in New 52 halini anlatan bu yapım karakterleri daha eğlenceli ve komik replikler ile süslüyor. Bir çeşit uzaylı istilasını önlemeye çalışan ekip en sonunda bir birlik olmayı başarıyor. Yaklaşık 1 ay kadar sonra vizyona girecek ve fragmanları ile şimdiden hayranları heyecanlandıran Justice League filminin bu yapımdan esinlenerek yapıldığı bir çok kişi tarafından söyleniyor.

IMBd: 7,3

Superman/Batman: Public Enemies

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

DC tarihinin belki de en zeki kötüsü Lex Luthor, yine zekası ve elindeki büyük güç ile Amerikan Başkanı oluyor. Amerika halkı Luthor’un yaptığı büyük hizmetler sebebi ile artık Luthor’u fazlasıyla sevmeye ve ideolojisini benimsemeye başlıyor. Ancak ne olursa olsun Luthor hala kötü biri ve onu çok iyi tanıyan iki kahraman her şeyin farkında. Batman ve Superman‘in zekasını kullanarak Luthor’u durdurmaya çalışan animasyon hem ikiliyi çok iyi işliyor hem de Luthor’un kurnazlıklarını izleyiciye çok iyi aktarıyor.

IMBd: 7,2

Green Lantern: First Flight

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

2011 yapımı Green Lantern filmi bir çok kişiye tam bir rezaletti. Gerek efektleri gerek ise Hal Jordan’ın işlenişi çok kötü olarak görünüyordu. Ancak First Flight DC‘nin sadece animasyon olarak değil tarihinde gördüğü en iyi yapımlardan biri gerek Hal Jordan’ın cesaretinin daha iyi gösterilmesi gerek ise hikaye bütünlüğü ile yıllardır doğru düzgün göremedeğimiz Green Lantern‘i ön plana çıkaran bu animasyon seslendirme olarakta fazlasıyla iyi.

IMDB: 7,2

All-Star Superman

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

Superman‘in bile bir gün çökebileceğini anlatan bu yapım bizlere bir kez daha Superman‘in umudu simgelediğini gösteriyor. Güneş’e yaptığı yolculuklar sonucu artık hücrelerinin emdiği enerjiyi kaldıramayan kahramınımız ölüme her gün bir adım daha yaklaşır. Lois Lane’e kimliğini açıklar ve ardından Yalnızlık Kalesi‘ne getirilir. Kısa süreliğine kişiye Superman güçleri kazandıran bir serum yapan Clark bu serumu doğum günü için Loise’e hediye eder. Ancak Lois’e aşık olan karakterler ve serumu ele geçiren Luthor artık durdurulmalıdır.

IMDb: 7,0

Batman: Dark Knight Returns Part 1

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

Emekli olmasının ve Gotham‘ın kahramansız kalmasının üstünden tam 10 sene geçti. İçindeki hırsı ve tüm öfkeyi sadece içki ve yarış arabaları ile yatıştırmaya çalışan Bruce Two Face’in geri dönmesi ve şehir basan bir Mutant çetesinin durdurulmasının artık şart olduğu zamanlarda şehrin ona ihtiyacı olduğunu farkına varır ve 55 yaşındaki Bruce Wayne yeniden Batman olarak geri döner. Her zamankinden daha hırslı ve daha güçlü durumdadır.

IMDb: 8,0

Batman: Dark Knight Returns Part 2

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

İlk filme göre kat kat iyi olan bu yapımda Batman‘in Superman’e karşı olan ezici üstünlüğün görüyoruz. Bizlere çok farklı bir Joker gösteren bu yapım ayrıca tarihin en iyi animasyon filmleri arasında da yerini almayı başarıyor. Yine ciddiyeti çok iyi işleyen bu film Batman‘in neden Batman olduğunu kanıtlar nitelikte.

IMDb: 8,4

Justice League: Flashpoint Paradox

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

New 52‘nin en büyük olayı Flashpoint, Flash‘ın annesini kurtarmak için geçmişe dönüp zamanı mahvetmesini konu alıyor. Bruce’un anne babası yerine ölmesi ve Clark’ı hükümetin bulması gibi daha bir çok büyük olaya imza atan bu olay DC‘yi büyük bir değişikliğe götürmüştü. Animasyonda ise bire bir işlenen bu olay ciddiyeti en iyi seviyede anlatıyor.

IMDb: 8,2

Batman: Under the Red Hood

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

Gotham’ın güvenliğini Batman‘in aksine ölüm yoluyla sağlayan Red Hood artık Batman ile zıtlaşmaktadır. Ancak filmin içinde bizi zaman zaman güldüren Joker bu ikili arasında ki yaşanmışlıkları ortaya çıkarır. Diğer animasyonlara göre daha ciddi ve çoğu kişiye göre daha iyi efektlere sahip olan yapım sadece animasyon değil DC tarihinin gördüğü en iyi işler arasında yer almayı başarıyor.

IMDb: 8,1

Justice League: Doom

İzlenmesi Gereken DC Animasyonları - En İyi 10 - Sinema Hanedanı

Batman‘in bile çok büyük hatalar yapabileceğini gösteren bu yapımda Batman‘in Justice League karakterlerinin bir gün kötü olabileceklerini düşünerek onları etkisiz hale getirecek planları Vandal Savage’in eline geçer. Artık tüm ekip Batman‘den nefret eder hale gelir.

IMDb: 7,5


DC bu gibi yapımlar yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak kalitesi yıllar geçse de düşmeyecek bu animasyon filmleri yenilerine rağmen izlenecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. güzide
    5 ay önce

    Nereden başlayacağımı bilmiyordum çok iyi oldu 👌 Finallerden sonra izlenecekler listeme eklendii 🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir