İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Spider Man 2099 Disney Plus’a Geliyor

Spider Man 2099 Disney Plus’a Geliyor

Spider Man 2099 Disney Plus'a Geliyor - Sinema Hanedanı

Spider Man: Into the Spiderverse (Örümcek Adam: Örümcek Evreninde) filmi çok sevildi fakat çizgi roman okuyucuları büyük bir eksik olduğunu biliyordu. Spider Man 2099, yani Miguel O’Hara‘dan bahsediyorum. Oyunlarda çokça gördüğümüz karakteri sinema evreninde unuttular sanıyorduk ama Sony onu unutmamış.

Gelen haberlere göre Disney Plus’a Spider Man 2099’u izleyeceğimiz bir dizi gelecek. Bu haberi Bounding Into Comics’ten Mikey Sutton’ın bir telefon görüşmesi doğruluyor.

“Spider Man televizyona geliyor. Peter Parker olmayacak. Bu akşamın başlarında Disney Plus’ın bir Spider-Man 2099 dizisinin tartışıldığını bildiren bir telefon aldım. Başka bir deyişle, Kevin Feige’in kontrolüne verilirse, bu bir Sony-Marvel Studios iş birliği olacaktır. Bu konu hakkında çok az şey biliyorum ve genellikle böyle bir hikaye yayınlamadan önce daha derine inmeye çalışırken, bu kaynak geçmişte doğruydu. Sormaya ve hepinizi güncel tutmaya devam edeceğim.”

Spider Man 2099 Disney Plus'a Geliyor - Sinema Hanedanı

Bilmeyenler için 1992 yılında Marvel karakterlerinin nasıl olacağını düşünmüş ve bizi 2099’a götürmüştü. Orada Fantastic Four 2099 (Fantastik Dörtlü 2099), Hulk 2099, X-Men 2099 ve müthiş Doom 2099 gibi karakterler de var. (Sadece 616 Doktor Doom tozu dumana katmaya yeterken 2099 versiyonunu siz düşünün.)

Yine de en başarılısı “Nueva York’taki” DNA’sının yarısı ile bir örümceğin DNA’sını birleştiren bir genetikçi olan Spider Man 2099’du. En güzel Spider Man kostümüne sahip olduğunu da söylemek gerek. Bizim Spider Man’imizin güçlerinin yanında son derece hassas işitme ve görme, el ve ayak parmaklarında duvara tırmanmasına yardım eden keskin pençeler ve dişlerinde zehir bezleri de mevcut. O kadar çok sevildi ki Marvel geçen yıl 2099 serisini yeniden canlandırdığında, Spider Man 2099 merkezdeydi.

Spider Man 2099 Disney Plus'a Geliyor - Sinema Hanedanı

İlginçtir ki, Sony 1999 yılında bir Spider Man 2099 animasyonu fikrini düşünmeye başlamıştı ancak Batman Beyond’a çok benzeyeceği için planlama aşamasını geçemedi ve hiç izleyemedik. MCU’ya (Marvel Sinematik Evreni) nasıl dahil olacağını bilmiyoruz ancak Marvel evreninde ya da paralel bir evrende uzak geleceği ve yılların nasıl geçtiğini görmek çok güzel olacak. En sevdiğim kahraman Spider Man, en sevdiğim versiyon Spider Man 2099 olunca büyük bir heyecanla bekleyeceğim ve takipçisi olacağım.

Animasyon olmadığı için 3 büyük Spider Man; Tobey Maugire, Andrew Garfield ve Tom Holland’ın beraber olduğu bir filmde Miguel O’Hara’yı görmemiz olası.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Umarım yakın zamanda böyle bir dizi izleriz Spider Verse 2 filminde de Spider Man 2099 olacak filmde karakteri tanıyıp dizide izlemek çok güzel olur

  2. 7 ay önce

    Bencede en iyi köstüme sahip

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir