İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kingdom Hearts, Disney Plus İçin Geliyor!

Kingdom Hearts, Disney Plus İçin Geliyor!

Kingdom Hearts, Disney Plus İçin Geliyor! - Sinema Hanedanı

Kingdom Hearts yaklaşık 20 yıl önce Playstation 2 oyunu olarak ilk duyurulduğunda kulağa delice gelmişti diyebiliriz. Final Fantasy ve Disney dünyalarının çarpıştığı Square Enix ve Disney arasında bir aksiyon RPG işbirliği geliyor ve bunun nasıl olacağı hakkında kimsenin bir fikri yok. Dürüst olmak gerekirse kahraman Sora‘nın arkadaşları Donald ve Goofy‘nin ikonik Disney filmlerine dayanan dünyalarda yolculuk ettiği on üç oyun serisi tam anlamıyla hit oldu.

Serinin en son giriş geçen yılki PlayStation 4 oyunu olan Kingdom Hearts 3 oldu. Oyun, yayınlandığı ilk hafta 5 milyon kopya satarak, franchise tarihinin en hızlı ve en çok satanları arasında yer alan bir başarıya sebep oldu. Ve şimdi Disney oyunun popülaritesinden yararlanmak istiyor gibi görünüyor.

Kingdom Hearts, Disney Plus İçin Geliyor! - Sinema Hanedanı

Oyunun konusu ne kadar kötü bir şekilde karıştırdığı göz önüne alındığında, önsezim bu TV şovunun mevcut hikayenin devamı değil, kavramın yeniden başlatılması olacağıdır. Buna ek olarak, bahse girerim (Kingdom Hearts 3’te olduğu gibi), muhtemelen herhangi bir Final Fantasy karakterinin ortaya çıktığını görmeyeceğiz.

Sonra yine,  Final Fantasy VII remake’in kendisi büyük bir hit oldu. Cloud, Aerith, Cid, Yuffie ve Sephiroth‘un hepsi Kingdom Hearts‘ta ortaya çıktı, bu yüzden hızlı cameo görünümleri yapma olasılıklarının ötesinde değil. Yine de, güvenli oynasalar bile, oyun serisinin mirası, bunun çok benzersiz ve garip bir gösteri olacağı anlamına geliyor. Ve şahsen ben bu seri için sabırsızlanıyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Genelde oyunlardan yapılan dizi ve filmler çok iyi olmuyor inşallah Kingdom Hearts bu kötü uyarlamalardan olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir