İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Rick and Morty 5. Sezon Nasıl Olacak?

Rick and Morty 5. Sezon Nasıl Olacak?

Rick and Morty 5. Sezon Nasıl Olacak? - Sinema Hanedanı

Rick and Morty’nin 4. sezonunu geride bırakalı çok olmadı ama benim gibi özleyenler de vardır. 3. sezondan sonra 4. sezon için 2 yıl beklemiştik bu yüzden 5. sezonu uzun süre bekleyeceğimizi düşünüyordum. Fakat Comic Con etkinliğine katılan Dan Harmon, Rick and Morty hakkında çok güzel haberler verdi.

Öncelikle Dan Harmon 5. sezonun her bölümünün hazır olduğunu hatta 6. sezonu yazmaya başladıklarını söyledi. Animasyonlarının hazırlanmasıyla büyük ihtimal önümüzdeki yıl yayınlanacaktır. Adult Swim’in 5. sezonu ikiye bölerek yayınlayacağını düşünmüyorum.

Rick and Morty 5. Sezon Nasıl Olacak? - Sinema Hanedanı

5. sezonu için çok bekleyeceğimiz yeterince güzel bir haber olsa da aynı zamanda 5. sezondan taslak halinde kısa bir fragman da yayınlandı. Fragman 2 dakika fakat izleyince sizi şaşırtmayı başarıyor.

Fragmanda farklı bir gezegende yaralı Rick’i taşıyan Morty’i görüyoruz. Morty, vaktinde yetişerek yıkılan gezegenden kurtuluyor fakat uzay gemisindeki arıza yüzünden hızla Dünya’ya düşüyorlar. Rick yaralı olduğu için gözlerini kapatırken bir yandan da hayatını boşa harcadığından bahsediyor. Morty gayet sakin bir şekilde telefonunu çıkararak biricik aşkı Jessica’yı arıyor ve ona mükemmel olduğunu söylüyor. Jessica, Morty’i akşam film izlemeye çağırınca Morty ölmek istemediğini söylüyor ve gemiyi okyanusa düşürüyor.

Şimdilik normal bir Rick and Morty bölümü gibi gelse de bundan sonrasında Rick okyanusa dokunduğu için Morty’i azarlıyor. O zaman okyanustan Rick‘e “Richard” diye hitap eden yarı insan, yarı balık varlığını ortaya çıkıyor. “Kara ve deniz arasındaki kutsal antlaşmayı bozdunuz. Şimdi, bir zamanların ve ebedi düşmanınızın gazabıyla karşı karşıyasınız Bay Nimbus!” diyor ve Morty’nin “bu kim?” sorusuyla fragman bitiyor.

Rick and Morty 5. Sezon Nasıl Olacak? - Sinema Hanedanı

Fragmanda çok bir şey olmasa da eğer bu 5. sezonu anlatan bir kesimse yeni sezonda Rick’in geçmişine odaklanabiliriz. 4. sezonun son bölümünde de Rick’i pişman bir halde bırakmıştık yani daha duygusal ve geçmişi anlatan bir sezon izleyebiliriz. Bu arada birçok kişi Rick’in geçmişini çok önemsemiyormuş fakat ben çok merak ediyorum. Beth’in dediğine göre Rick yaklaşık 20 yıl sonra geri döndü. Bu 20 yılda ne yaptı, Beth’in annesi kim ve ne oldu, bilmiyoruz.

Bununla beraber Rick’in “Eskiden mavi pantolon giyerdim” demesi ya da 20 yıl boyunca ortada yokken Morty’nin küçüklüğünü gördüğü anıları gibi detaylar çeşitli teoriler doğuruyor. Başka bir zaman bu teorilerden de bahsederiz fakat siz de kendi teorilerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap