1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Rick and Morty 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi

Rick and Morty 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Ve beklenen gün geldi, Rick and Morty’nin 4. sezon finali yayınlandı. İsminin Star Mort: Rickturn of the Jerry olduğunu duyunca çok heyecanlanmıştım fakat bölüm hakkında duygularım biraz karışık. Bu yazıda bölümden hatta sezondan spoiler var o yüzden izledikten sonra okumanızı tavsiye ederim. Bu arada artık Netflix’e de yeni bölümlerin tamamı gelecek.

Bölüm hakkında düşüncelerim çok karışık. Önceki bölümde Beth ile Rick’e odaklandıktan ve önceki sezonda Beth’in klon olup olmadığı sorusu cevapsız kaldıktan sonra bir şekilde döneceğini düşünmüştüm fakat bu şekilde değil. İlk sahne tam bir Star Wars filmi girişi şeklinde açılıyor ve Beth’in “babam bir klonumu yaptı” demesiyle bölüme başlıyoruz. Açıkçası Beth’in bir klondan çok başka bir dünyadaki kızı çıkacak diye düşünüyordum. Hatta Rick, Beth ve Evil Morty hakkında büyük bir teori var, onun yaşanacağını bile düşündüm. Bu teoriden Rick and Morty’i özlediğimiz başka bir zaman bahsederiz.

Rick and Morty 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Yine Rick ve Beth’e odaklanıyoruz, Jerry tek başına ve Morty ile Summer beraber. Sanki önceki bölümün farklı bir versiyonu gibiydi. 1 sezondur izlediğimiz Beth’in klon çıkması hatta Rick’in bile klon olup olmadığını bilmemesi o kadar büyük bir hikaye ki… Bence kocaman bir hikaye çok küçük işlenmiş. Fakat bunu izlemekten de keyif almadım dersem yalan olur.

Tammy ve Birdperson pardon Phoenixperson’ın dönüşünü ben sevdim. Tammy dönmeliydi fakat bir Phoenixperson’a gerek olduğunu düşünmüyorum. Buna bakarsak Tammy Birdperson’ı gerçekten sevmiş olmalı o zaman neden onu düğünde öldürdü?

Morty ve Summer geçen bölümle aynı, Jerry aynı, Beth aynı… Beth babasının yokluğunun ve kişiliğinin travmasını hala yaşayan biri. 2 bölümdür hem Beth’e hem de Rick’le ilişkilerine bu kadar odaklanırken Rick’in geçmişi, Beth’in annesi, Rick’in ailesini terk ettiği sürede neler yaptığı gibi konuları nasıl olur da görmeyiz? 2 koca bölümde neden bunlar anlatılmıyor?

Rick and Morty 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Rick’in Hükümet tarafından artık eskisi kadar tehdit olarak görünmediğini ve Beth’in bir klon olmayı dert etmediğini öğrendik. Son sahne beni etkiledi ama hangi Beth’in klon olduğunu bilmek isterdim. Bu hikayenin bir devamı gelmeli. Summer ve Morty bile artık 2 annemiz var derken bu hikayeyi tek bölümlük olarak anlatamazlar. 5. sezonun daha devamlı hikayeler anlatacağını düşünüyorum.

Jenerik sonrası sahneye güldüm ama Mr Poopybutthole’u görmek isterdim. 5. sezonu tabi ki izleyeceğim fakat sanki bu bölümdeki olaylardan fazla etkilenmemizi istemiyorlar. Rick’i depresyonda hatta tekrardan ailesini terk edip giderken izleyebiliriz ya da Smith ailesi artık Rick‘e eskisi gibi davranmamaya başlar.

Kısacası daha fazlası istiyordum, çünkü büyük bir hikaye var ve bu sezon finali.

What are you in for? Everything

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 ay önce

    Bu günde rick için yakıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir