1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Project Power 2 Gelecek mi?

Project Power 2 Gelecek mi?

Project Power 2 Gelecek mi? - Sinema Hanedanı?

Netflix’e yeni eklenmesine rağmen adını duyurabilen ve çok sevilen Project Power filminin devamının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

Netflix’in abone kitlesi çok farklı grupları barındırdığı için film hakkında karışık eleştiriler de mevcut. Bir filmin devamının çekilmesi için Netflix’in bazı şartları var. İzleme süresine, sayısına ve elde ettiği popülerliğe bakarsak da Project Power’ın bir devam filmine ya da seriye sahip olacağını söyleyebiliriz.

Project Power 2 Gelecek mi? - Sinema Hanedanı?

Süper kahramanların sadece çizgi romanlarda ve oyunlarda değil sinemada da popülerliğinin artmasıyla Netflix ilk olarak Charlize Theron’un oynadığı The Old Guard filmiyle bundan yararlanmıştı. Project Power da süper kahraman popülerliğinin bir ürünü olmakla birlikte bir evren kurmayı amaçlamıyor. En azından Netflix bu konuyu Sony kadar kafasına takmıyor.

Project Power bir evren kurma ya da yeni filmlere kapı açmak gibi bir amacı olmadığı için karakterlere ve onların sıkıntılarına daha çok odaklanıyor. Marvel ya da DC filmleri ilk yarı kendi hikayesini anlatsa bile, diğer yarıda ve özellikle de filmin sonunda evren bağlantısı, yeni filmlere kapı açmak gibi amaçlar yüzünden bir filmi tek başına “film” olarak sunamıyor.

Project Power 2 Gelecek mi? - Sinema Hanedanı?

Konuya dönecek olursak The Old Guard filmin ortasında bir mola vererek bize Quynh’in hikayesini anlattı. Filmi izlerken bu hikaye nereye bağlanacak diye çok bekledim fakat Netflix bu hikayeyi 2. filme sakladığını son sahneyle gösterdi. The Old Guard yazısı için buraya tıklayabilirsiniz. Hikaye açısından The Old Guard’ın 2. filmi Project Power’a göre daha yüksek ihtimal.

Project Power’ın yeni filmi olursa eğer tekrardan New Orleans’ta geçeceğini ve daha çok izleyici çekmek için yeni ve bizi heyecanlandıracak bir ismin katılacağını düşünüyorum. Fakat başrollerimiz Jamie Foxx ve Joseph Gordon-Levitt’in yakın zamanda başka projeleri olduğunu düşünürsek 2023 yılına kadar bir devam filmi beklememekte fayda var.

Project Power 2 Gelecek mi? - Sinema Hanedanı?

The Old Guard ile fazlaca karşılaştırdık fakat The Old Guard’ın bir seri olmaya çalışması ve hikayesinin devam etmesi devam filmi için daha yüksek ihtimaller bulunduruyor. Project Power filmiyse böyle bir amaç bulundurmuyor. Sinemayı aktif olarak takip eden ve filmleri dikkatli izleyen bir izleyici olarak bir filmi tam bir “film” olarak izlemek beni daha çok mutlu ediyor.

Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap