Netflix’teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri!

Netflix gibi büyük bir platformda özellikle evlerimizde takılı kaldığımız şu günlerde sayamayacağımız kadar salgın ve virüs konulu filmler var. Bugün sizler için Netflix‘te yer alan bu filmlerin en iyilerini seçip bu listemizde topladık. İşte karşınızda Netflix’teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri:

Outbreak

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Netflix’teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri listemizin birinci sırasında Outbreak yer alıyor. Muhtemelen, birisinden viral olan bir pandemi filmi önerisi istediğinizde Outbreak duyacağınız ilk film olur. Filmde gerçekten de her şey var. 90’lı yılların tıbbının nasıl çalıştığı, bir filmde oyunculukların ne kadar iyi olabileceği, küçük tuhaflıklar ve inanılmaz bitler. Konumuz, hayvanlardan insanlara atlayan ve insan ırkını yok etmekle tehdit eden Ebola benzeri bir virüsle ilgilidir. Film, virüsü çok geç olmadan tedavi etmeye çalışan doktorlara, bir şeyleri örtbas etmek ve virüsü kendi kazançları için kullanmak isteyen askeri bir operasyona odaklanıyor. Outbreak, Hot Zone adlı korkunç bir kurgusal olmayan kitaba dayanıyor.

Carriers

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Chris Pine, filmdeki başrollerden biri ve Star Trek ile büyük rol aldıktan sonra, bu küçük viral filmi çekmeye karar verdiler. Yaptıkları için şanslıyız çünkü oldukça eğlenceli ve dikkat dağıtıcı bir film. Olaylar bir salgın tarafından yok edilen bir dünyada gerçekleşir. İki kardeş (biri Pine tarafından oynanan) ve birkaç arkadaşı (biri Piper Perabo tarafından oynanan) bir kurallar listesi çıkarır ve efsanevi bir güvenli cennete doğru bir kros gezisine çıkarlar. Yol boyunca, yollarına çıkan birçok engel ve insanlarla karşılaşırlar. Hangi kuralların kırılacağına ve hangilerine uyulacağına karar vermek, yolculukları karmaşıklaştıkça büyük bir zorluk haline gelir.

Train To Busan

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Busan kesinlikle izleyebileceğiniz en iyi zombi filmlerinden birisidir. Filmde yer alan tren, zombi salgını ile karakterlerini yüksek hızlı bir şekilde yakalayarak gerginliğini arttırır. Tren hedefine doğru ilerledikçe, yolcular virüsü tutmak ve enfekte olanları izole etmek için gittikçe daha sert önlemler alırlar. Trenin kendisi gibi, film inanılmaz hızlı ilerliyor ve asla pes etmiyor bu sayede de baştan sona yoğun bir yolculuk izliyorsunuz. Bu korkunç Kore şaheserini kaçırmayın derim.

It Comes At Night

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Bazı filmler hayal gücünüzü aşırı derecede zorlar, It Comes At Night kesinlikle o filmlerden birisi. Gerginliği arttırmak ve daha sonrasında olacakları en kötü şekilde hayal ettirmek bu filmin en iyi yanlarından birisi. Filmimiz gizemli bir vebadan kaçmak için kendilerini küçük bir kabin içinde izole eden bir aile hakkında. Pandemi alt türündeki birçok içerik gibi, bu filmde de hayatta kalanlar onları güvenli ve canlı tutmak için kurallar koleksiyonuna sahiptir.

Cargo

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Birçok virüs ve pandemik film, yayılan her şeyle enfekte olmaktan kaçınmak için ellerinden geleni yapan karakterlere odaklanır. Cargo, bu formülü yıkmak için iyi bir iş çıkarır. Ana karakter Andy, kendisiyle ilgilenmez. Endişe ettiği tek şey, bebek kızı için güvenli bir yer bulmaktır. Film, korkunç bir virüs tarafından tahrip edilen Avustralya‘da gerçekleşir. Andy ve ailesi sahilden bir tekne-evi üzerinde yaşıyorlar, sadece sarf malzemeleri için ana karaya giriyorlar. Böyle bir keşifte işler çok yanlış gidiyor ve Andy, bebek kızı Rosie‘yi, ev diyebilecekleri herhangi bir yeri bulmaya çalışmak için çorak arazide tehlikeli bir yolculuğa çıkarıyor.

93 Days

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Eğer gerçekten gerçek bir salgın hikayesi ve üzücü bir görünüm istiyorsanız, 93 Days izlemek istediğiniz film. Nijerya‘daki 2014 Ebola salgınının gerçek hikayesine dayanan film, özellikle virüsün kontrol altına alınabilmesi için önemli bir isim olan Dr. Ameyo Adadevoh‘a odaklanıyor. Daha da iyisi, 93 Days, Nijeryalı bir yönetmen tarafından yapılır ve çoğunlukla Nijeryalı döküm ve mürettebat ile doludur. 93 Days, 21 milyondan fazla nüfusa sahip Lagos şehrine konuk oluyor. Ebola virüsü şehre yayılmaya başladığında doktorlar, hükümet yetkilileri ve sağlık çalışanları milyonlarca insanın hayatını kurtarmak için son derece tehlikeli bir zemin altında son derece zor kararlar almak zorunda kaldılar. Bu bir belgesel değil, ama Ebola virüsünün nasıl kontrol altına alındığının gerçek hikayesini sunmak en iyisi.

93 Days‘in oyuncu kadrosunun çoğu Nijerya doğumlu olsa da, dikkat etmesi gereken ünlü bir Amerikan yüzü var.

Pandemic: How to Prevent an Outbreak

Netflix'teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri! - Sinema Hanedanı

Netflix’teki En İyi Salgın Ve Virüs Filmleri listemizin en sonuncu filmi Pandemic. Pandemic‘in her bölümü bulaşıcı hastalıklara karşı nasıl savaştığımızı farklı yönlerle sergiler, ama hepsi bizi korumak için ön saflarda yer alan insanlara odaklanır. Ele ele konular arasında etkili aşılar geliştirme yarışı, dünyanın farklı bölgelerinde bilim ve tıp uzmanlarının güvensizliği ve insanların viral salgınlarla savaşma stresiyle başa çıkmanın farklı yolları yer alıyor. Pandemic yoğun, büyüleyici ve gerçekten dünyayı daha iyi bir yer yapmak için uğraşan tıp uzmanları ile dolu bir film.

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-

Umut Can Yürekli

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu