İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Witcher Evrenine Yeni Bir Dizi Geliyor

Witcher Evrenine Yeni Bir Dizi Geliyor

Witcher Evrenine Yeni Bir Dizi Geliyor - Sinema Hanedanı

Netflix’in en fantastik dizisi The Witcher’ın 2. sezonunu beklerken başka güzel haberler de aldık. Çok sevilen evrenlerin geçmişini anlatan spin-off dizileri şu ana kadar alıştığımız bir şey olsa da bu sefer yeni bir evrenden haber geldi.

Duyurulana göre Netflix, The Witcher’ın evreninde geçecek yeni bir dizi planlıyor. Dizinin adı da The Witcher: Blood Origin olacak. Dizi, Witcher dizisinden 1200 yıl öncesinde geçecek ve ilk Witcher’a odaklanacak. Ayrıca dizinin “insanlar, canavarlar ve elfler bir araya gelince neler olacağını keşfedeceği” de söylendi. Tahminime göre önce Witcher’a odaklansak da sonrasında geniş bir olay izleyebiliriz.

Witcher Evrenine Yeni Bir Dizi Geliyor - Sinema Hanedanı

The Witcher kitaplarının yazarı Andrzej Sapkowski, yeni projede de danışman bulunacak. Ona the Witcher dizisinin senaristliğini yapmış Declan de Barra ve Lauren Schmidt Hissrich eşlik edecek. Fakat dizinin senaristi, yönetmeni veya oyuncuları hakkında şu anlık bir bilgi yok. The Witcher dizisinde Rivyalı Geralt rolünü Henry Cavill oynadığı ve sevildiği için yeni Witcher’ı da büyük bir oyuncunun canlandıracağını düşünüyorum.

Dizinin yaratıcıları da diziden neler bekleyebileceğimiz konusunda birkaç ipucu verdi. Declan de Barra, Elf dünyasının insanlar sahneye çıkmadan önce nasıl işlediğine bakmak istediğini belirtti. Ayrıca, “Her zaman medeniyetlerin yükselişi ve düşüşünden etkilenmiştim. Witcher: Blood Origin, Elf medeniyetinin yıkılmadan öncesini anlatacak ve en önemlisi ilk Witcher’in unutulmuş tarihini açığa çıkaracak.” şeklinde diziden bahsetti. İnsanlar ve elfleri bir arada ya da karşı karşıya izleyebiliriz. Paraya kıy Netflix, bence bize epik sahneler izletebilirsin.

Witcher Evrenine Yeni Bir Dizi Geliyor - Sinema Hanedanı

Henüz Netflix’ten bir yayın tarihi duyurulmadı fakat The Witcher dizisinin Mayıs 2017’de duyurulup, Ekim 2018’de çekimlerine başlandığını ve Aralık 2019’da yayınlandığını düşünürsek daha beklememiz gerekebilir. Dizinin 6 bölümden oluşacağı da söyleniyor fakat bölüm sürelerinin uzun olacağını düşünüyorum. Witcher’ın ilk sezonu gibi bir anlatıma sahip olacağını da düşünmüyorum, bize düz bir şekilde hikayesini anlatacaktır. Witcher’ın ilk sezonunda kurulamayan alt yapı böylece kurulabilir çünkü sadece diziyi izleyen biri Witcher’ın ne olduğunu bile anlayamıyor.

The Witcher ve yeni dizisi The Witcher: Blood Origin haberleri hakkında düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap