1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Project Power Film İncelemesi

Project Power Film İncelemesi

Project Power Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Netflix‘in bu seneki göz bebeklerinden birisi olan Project Power tam olarak 3 gün önce yayınlandı. Sinema Hanedanı olarak bizler de yerimizde durur muyuz? Tabii ki de HAYIR! Bir soluk filmi izledik ve şimdi de bu güzel yapımı sizlere sunacağız. Ama önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bu yazı ufak tefek spoilerlara yardım ve yataklık yapıyor. Ve şunu da söylemeliyim ki; Project Power kesinlikle Netflix‘in en iyi Bilim Kurgu filmlerinden birisi olmaya aday!

Mattson Tomlin‘in kaleminden çıkan ve Jamie FoxxJoseph Gordon-LevittDominique Fishback gibi oyuncular tarafından da taçlandırılan Project Power, 14 Ağustos 2020’de bizlerin karşısına Netflix tarafından getirildi. IMDb puanı her ne kadar 6.1 olsa da, kesinlikle bu kadar ortalama bir puana sahip olmaması gerektiği düşünüyorum. Şimdi incelememize başlayalım…

Project Power Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Filmin Konusu

Telos adındaki savunma şirketi yıllar önce bir grup askeri karanlık odaya kapatıp içeriye radyasyon aktardılar. Sebebi ise o odadaki askerin genleriyle oynayıp hepsini birer “Süper Kahraman” yapmaktı. Fakat tahmin edersiniz ki deney başarısız oldu. Odada bulunan askerlerden birisi olan Art (Jamie Foxx) birkaç yıl sonra çocuk sahibi oldu. Fakat Tracy kesinlikle normal bir çocuk değildi. Fetal Alkol Sendromu adı altında güç hapları olmadan doğuştan ve kalıcı olan bir hastalığa sahipti. Ve bu hastalık Tracy‘i bir hedef haline getiriyordu. Çünkü, genleri sahip olduğu bu güçleri başka insanlara da aktarılabilir bir seviyede idi ve bu yüzden bir grup insan tarafından kaçırıldı.

Tracy‘i kaçıran bu insanlar onun üzerinde deneyler yapıyor ve bu sayede güç hapları ortaya çıkıyor. Bu haplar New Orleans‘dan çıkmayı başarırsa tüm dünyayı etkileyecek ve iç savaşlar ortaya çıkacak. Bu yüzden Tracy‘nin babası Art, kızını kurtarmak için onu kaçıran insanlar ile kapışıyor ve bir şekilde Art (Jamie Foxx), Frank (Joseph Gordon-Levitt) ve Robin (Dominique Fishback) üçlüsünün kaderi birbirleri ile kesişiyor.

Project Power Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

5 Dakikalığına Süper Güç Kazanmak İçin Neleri Feda Edersiniz?

Aslında bu başlık tam olarak filmi bizlere özetliyor diyebiliriz. Güç hapları hayvanlarda yer alan bazı özellikleri insanlara aktarmaya yarıyor. (Bukalemundan görünmezlik gibi) Fakat bu hapları satan insanlar, hap sayesinde elde edecekleri güçleri insanlara anlatırken aynı zamanda hapın işe yaramaması durumunda öleceklerini kimseye bahsetmiyorlar. Yani durumu şöyle özetlemek gerekirse, 5 dakikalığına kazanacağınız bu süper güçleri denemek için hap alır ve kullanırsanız ölebilirsiniz!

IMDb‘de 6.1 gibi bir puana sahip olan filmimiz (ki kesinlikle hakettiğini düşünmüyorum) açıkçası benim oldukça hoşuma gitti. 2. bir film çıkarsa diye yakın bir zamanda sizler için teoriler yazısı da yazmayı düşünüyorum. Filmi izlediyseniz düşüncelerinizi de yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Süper bir geri dönüş ve süper bir yazı elinize sağlık

  2. 5 ay önce

    güzel filmdi ikincisi gelir umarım 🔥🔥

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir