İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi” Kitabı Dizi Oluyor!

Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi” Kitabı Dizi Oluyor!

Orhan Pamuk'un

The Boys gibi sevdiğimiz yapımların bulunduğu Amazon ilk defa bir Türk dizisi yapacak. Orhan Pamuk’un çok sevilen eseri Masumiyet Müzesi, Amazon tarafından diziye uyarlanacak. Uzun zamandır sadece bir proje olarak kaldığı açıklanan dizi, 22 Mayıs tarihinde resmi bir şekilde açıklandı.

Başrol için şu anda 2 isim var: Kıvanç Tatlıtuğ ve Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız’ın başrolü Çağatay Ulusoy. Yapılan açıklamalardaysa Kıvanç Tatlıtuğ’un başrol olmayacağı ve yapımcı olarak sözleşme yapıldığı söylendi. Çağatay Ulusoy’u başrol olarak görmemiz daha büyük ihtimal.

Orhan Pamuk'un "Masumiyet Müzesi" Kitabı Dizi Oluyor! - Sinema Hanedanı
“İçinde tekrarlanan ‘niye geldin?’ sorusu, ‘iyi ki geldin’ biçimini almıştı hemen.”

Masumiyet Müzesi zengin bir aileye sahip Kemal ve uzaktan akrabası yoksul bir kız olan Füsun’un arasındaki aşkı anlatıyor. Füsun’un annesi onu küçük bir kızken güzellik yarışmalarına soktuğu için akrabaları tarafından dışlanmış. Kemal ve Füsun arasındaki yıllar süren aşkı okuyoruz fakat sadece aşkı anlatan bir kitap değil. İçinde sizi düşündürecek ve çok hoşunuza gidecek belli dersler, belli cümleler var. Kitaptan çok fazla bahsetmek istemiyorum fakat kesinlikle okumanızı öneriyorum. Hem ağlayacağınızı hem de güleceğinizi garanti ediyorum.

Orhan Pamuk'un "Masumiyet Müzesi" Kitabı Dizi Oluyor! - Sinema Hanedanı
“Sonu mutlu biten bütün aşk hikayeleri, birkaç cümleden fazlasını hak etmez zaten!”

Masumiyet Müzesinin aynı zamanda Taksim’de bir müzesi de var. Burada çeşitli eşyalar sergileniyor ve hikayesinin bildiğiniz çoğu şeyi somut olarak görüyorsunuz. Kitapta 1 kere kullanabileceğiniz bedava giriş sağlayan bir bilet sayfası da mevcut.

Çağatay Ulusoy’u başrol olarak şu anda çok heyecan verici bulmadım. Daha eski zamanlarda geçen bir hikaye için en doğru tercih mi emin değilim. Kıvanç Tatlıtuğ’un kitaptaki karaktere daha uygun olacağını düşünüyorum. Kemal kitapta zengin ve yakışıklı tüm genç kızların hayallerini süsleyen biri. Fakat kitap 1975 yılından günümüze kadar uzun bir zamanı anlatıyor. Füsun karakteri içinse şu anda açıklanmış herhangi bir isim yok. Füsun yaşına göre daha çocuksu, çok güzel olmasa bile tatlı ve zarif bir kadın olarak tasvir ediliyor. Kitabın başlarında Kemal 30, Füsun ise 18 yaşında.

Amazon dizisi hakkında şu anda çok fazla bir bilgi yok. Bir kitapsever olarak çok merak ediyorum, umarım çoğu kitabın uyarlama sırasında başına gelen kötü şeyler Masumiyet Müzesi’nin başına gelmez. Kitaptan en sevdiğim ve aynı zamanda ilk cümlesiyle bitirelim

Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.”

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Orhan Pamuk bile Masumiyet Müzesinin dizisi yapılmasına onay verdiyse eminim çok güzel bir yapım olacak

  2. 7 ay önce

    Umarım güzel bir dizi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir