1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. Netflix Hisselerini İkiye Katladı!

Netflix Hisselerini İkiye Katladı!

Netflix

NetflixCOVID-19 esnasında kapalı kapılar ardındaki izleyicilerinin taleplerini karşılayacak içerikler üreterek iyi bir yere geldi. Kendi bünyesine düzenli güncellemeler ekleyerek ve yeni değişik içerikleriyle yeni aboneler kazanan Netflix, İnternet platformlarının lideri olarak yerini daha da sağlamlaştırdı. Son zamanlardaki başarılarıyla Netflix, Disney’i geride bırakarak tüm zamanların en yüksek hisselerine sahip oldu.

Medyadaki patlama ile Netflix hisseleri 426,25 dolar ve piyasa değeri 187.3 milyar dolar oldu ve bu rakamlar Netflix’i, Disney’in 186.6 milyar dolarlık piyasa değerinin önüne geçiriyor. Disney+ şimdiden büyük bir abone kitlesini elinde bulundururken ve HBO Max gibi daha büyük rakipleri yoldayken Netflix’in büyümesi, piyasa yarışında rekabetini sağlıyor. Bunlar, geçen ay Netflix’in ekonomik durumunun zarar göreceğini düşünen azınlık fikrine karşı çıkıyor.

Disney

Buna karşın Disney, Korona virüsün getirdiği tema parklarının kapatılması ve spor yayınlarının kaldırılması dahil birçok yönden zorluklarla mücadele ediyor. Ayrıca Disney+ dünya çapında bir başarı yakaladı ve Hulu, Disney filmlerinin vizyona giremediği bu zamanda ihtiyaç duyduğu geliri sağlamaya devam ediyor. Netflix, şu an İnternet platformları arasındaki başarılı yerini devam ettirmek için mayıs ayında popülaritesini yeni bir içerik tarzıyla ile geliştirmeyi umuyor.

Genel olarak görünüyor ki yönetim kurulundaki kayıpları önemli olan İnternet platformuna sahip şirketler, eğlence sektörünün önemli bir bölümünü oluşturuyor. Amazon’un hisseleri de her zamankinden daha fazla teslimat talebi olduğu için yükseldi. Ve karantina süresinin ne zaman sona ereceği bilinmediğinden sinemaya gidemediğimiz bu karanlık günlerde, Netflix ve diğer aboneli İnternet platformlarının sinemayı bize getirdiğini söyleyebiliriz.

Kaynak: wegotthiscovered.com
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (11)

 1. Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  • Çok akıcı ve bir solukta sonuna kadar okunacak bir yazı olmuş. Eline sağlık yolun açık olsun

 2. Çok güzel bir yazı olmuş.İlkokul öğretmenin olarak her alanda yeteneğin olduğunu ve bu yeteneklerini kullanman gerektiğini tavsiye etmişimdir.Yolun açık olsun.

 3. 2 sene önce

  Çok güzel olmuş.👍

 4. 2 sene önce

  Çok akıcı bir yazı olmuş eline sağlık yolun açık olsun

 5. 2 sene önce

  Harika bir yazı tebrikler 👏👏

 6. 2 sene önce

  Bu güzel yazı için teşekkürler. Daha fazla yazınızı görmek için sabırsızlanıyorum.

 7. 6 ay önce

  Sürekli netfilixte olmamızdan şaşılacak bir durum değil

 8. 5 ay önce

  Yazı güzel olmuş ellerinize sağlık. Fiyatı da ikiye katladıkları dönemden yazıyorum selamlar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir