İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Resident Evil Dizisi Hakkında

Resident Evil Dizisi Hakkında

Resident Evil Dizisi Hakkında - Sinema Hanedanı

Resident Evil, oyun camiasında adı çok duyulsa da sinemada ya da dizi olarak henüz hiçbir yerde göremedik. Popüler olan çoğu şeyin dizisini çıkaran Netflix de Resident Evil’in dizisini çıkaracağını duyurdu.

Başrolde Milla Jovovich‘in oynadığı Paul WS Anderson film serisi olmasına rağmen çok kişi tarafından bilinmiyor ve oyunu kadar popüler olamadı. Fakat Netflix, haberi duyurduğundan beri internette çok konuşuldu hatta detaylar bile açıklanmaya başlandı.

Netflix, Resident Evil’ın 8 bölümlük bir dizi olacağını açıkladı. Fakat en heyecanlandıran haber dizinin senaristinin Supernatural dizi sorumlusu Andrew Dabb olacağı. Dabb proje hakkında açıklamalarında “Resident Evil, tüm zamanların en sevdiğim oyunudur. Bu harika hikayenin yeni bir bölümünü anlatmaktan ve dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyelerine şimdiye kadarki ilk Resident Evil serisini sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyorum. Bize ilk kez katılanlar da dahil olmak üzere her tür Resident Evil hayranı için dizi, birçok eski arkadaşla ve insanların daha önce hiç görmediği kana susamışlık ve çılgın şeylerle tamamlanacak.” ifadelerini kullandı.

Resident Evil Dizisi Hakkında - Sinema Hanedanı

Netflix’ten gelen açıklamalarsa senaryonun hazır bulunduğu ve oyunu oynamamış insanların bile diziyi kolayca anlayabileceği hakkında. Witcher dizisi ilk çıktığında da kitap uyarlaması olduğunun söylenmesine rağmen oyununu oynayan çoğu kişi değişikliklere tepki göstermişti. Aynı zamanda Witcher dizisinin kurgusu size söylemeden, aynı anda, farklı zaman ve mekanlarda geçen 3 olayı anlattığı için ilk defa öğrenenler sıkıntı yaşamıştı. Fakat 5. bölüme kadar sabreden çoğu kişi hikayeye hakim olmuş ve geriye kalan mükemmel bölümlerin tadını çıkarmıştı. Ben Resident Evil’ın da Witcher kadar olmasa da bu şekilde olacağını düşünüyorum. (Yani ilk bölümden anlamadım diye bırakmak yok.)

Netflix, Resident Evil’ı bilmeyenler için de kısa bir özet de yayınladı.

Resident Evil Dizisi Hakkında - Sinema Hanedanı

Netflix dizisi yeni hikayesini iki zaman çizelgesinde anlatacak. İlkinde 14 yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie Wesker New Raccoon City’ye taşınması olacak. Ergenlik tüm hızıyla devam ederken zorla bir kasabaya taşınmak onlara zor gelse de kasabada zaman geçirdikçe göründüğünden fazlası olduğunu öğrenecekler. Sadece kasabanın değil babalarının da dünyayı yok edebilecek kadar karanlık sırlarını keşfedecekler. İkincisindeyse 10 yıldan fazla bir gelecekte geçecek. Dünyada 15 milyondan daha az insan ve T-virüsüne sahip 6 milyon canavar kalmış. Artık ergenliği atlatalı yıllar geçmiş ve 30 yaşına gelmiş Jade, bu dünyada hayatta kalmaya çalışırken geçmişindeki kız kardeşi, babası ve kendisi hakkındaki sırları ona musallat olmaya devam ediyor.

Resident Evil oyununu oynamadım fakat gelen haberler ve konu beni heyecanlandırdı. Geldiği zaman izleyeceğim bir dizi ve beklentim yüksek. Pandemi yüzünden çekimlerinin normalden daha uzun süreceğini düşünsem de Netflix’in haberini verdikten yıllar sonra çıkaracağını düşünmüyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap