İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Dangerous Lies Film İncelemesi

Dangerous Lies Film İncelemesi

Dangerous Lies Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Dangerous Lies (Tehlikeli Yalanlar), 30 Nisan 2020’de Netflix’e geldi. Riverdale yıldızı Camila Mendes ve Jessie T. Usher baş rollerini paylaşıyor. Gerilim türündeki filmi izledik ve onun hakkında konuşacağız. Filmle ilgili bazı konulara girmem gerek ama çok büyük bir spoiler yok yani okuduktan sonra izlemek size kalmış.

Öncelikle film para sıkıntısı çeken bir evli bir kadın Katie’nin, çalıştığı yer talihsiz bir olayla kapandıktan sonrasını anlatıyor. Katie, kocası Adam okulunu bitirebilsin diye çalışmak zorunda ve yaşlı bir adamın yanında işe giriyor. Yaşlı adam Leonard öldükten sonra tüm parasını Katie’ye bırakır fakat her şey o kadar masum değildir. Konusunu ilk okuduğumda ve gerilim filmi olduğunu öğrendiğimde iyi bir film gelebilir demiştim fakat ben filmi beğenmedim.

1 saat 37 dakikalık bir film ama bir süreden sonra çok sıkıldım. İzlememin tek sebebi sonunu merak ettiğim içindi ama ondan da çok etkilenmedim. Filmin gerilimi eksikti. Arkadaki müziklerle ve biraz soluk görüntüyle sizi germeye çalışmışlar maalesef ki gerilmedik. Ayrıca film çok yavaş ilerliyor ve bazı şeylerin altı çok boş kalmış. Karakterlerin verdikleri tepkiler sanki her gün bunları yaşıyorlarmış gibi çok yapmacık ve temellendirilmemişti.

Dangerous Lies Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Riverdale dizisinde Camila Mendes gerçekten Veronica karakterini çok güzel oynuyor fakat Dangerous Lies’ta Katie olarak o kadar iyi değil. Beni ikna edecek bir tepki göremedim sadece diyalog okuma vardı. Kocası Adam’ı oynayan Jessie T. Usher’ı ilk defa bu filmde gördüm ve Camila Mendes’ten daha iyi olsa da bu filmde onu beğenmedim. Başka filmlerine bakacağım merak ediyorum ama Adam olarak olmamış. Filmde genelde arkada kısık bir müzik var. Hiç yükselmiyor ve tam olarak klasik gerilim filmi müziği hiçbir anlamı yok. Başka karakterlerin de motivasyonları çok düşük ve anlaşılmıyor o yüzden diyalogla bize vermeye çalışılmış. Gerilim filmlerinde bu kadar fazla ve açık diyaloğa ihtiyaç var mı?

Bu türde Konut adında bir Netflix filmi buldum ve ona da bakacağım. Konuları biraz benziyor. Dangerous Lies konusuyla güzel bir gerilim filmi olmaya müsaitken iyi kullanıldığını düşünmüyorum. Ayrıca filmin ismini de anlamadım çünkü tehlikeli bir yalan yoktu.

Yine de siz izleyip kendi kararınızı verebilirsiniz. Fakat daha güzel gerilim filmleri var haberiniz olsun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Elinize sağlık çok güzel bir inceleme olmuş

  2. Yaşlı adam gerçekte evi Katia’a bırakmayı vasiyet etmemiş. En önemli yalan buydu bence. Katia’nin karekter olarak azla yetinen mütevazi imajına yakışan bir son değildi.Evi terk edip
    kötü hatıraları arkada bırakıp yeni bir hayata başlaması gerekmez miydi.Ne dersiniz.

  3. 1 sene önce

    Kesinlikle nokta atış tespitler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir