1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Lucifer 5. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Lucifer 5. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Lucifer 5. Sezon Fragmanı Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Tom Ellis’in başrolünde oynadığı Lucifer dizisinin 5. sezon fragmanı yayınlandı. 5. sezon final sezonu olacaktı fakat yakın zamanda 6. sezonun da geleceği açıklandı. Çıkan fragmanda da final sezonu olacağıyla ilgili bir bilgi yok.

4. sezonun sonunda Chloe, Lucifer’ın Şeytan kimliğini kabullenmişti fakat Lucifer’ın Cehennemin Lordu olarak Cehenneme dönmesi gerekiyordu. Fragmana gelirsek belli ki aradan biraz zaman geçmiş. Chloe kendini işine vermiş ve genelde Mazekine ile beraber.

Fragmanda gördüğümüze göre Lucifer geri dönüyor ve Cehennemde zaman kavramının farklı işlediğini, binlerce yıldır cehennemde olduğunu söylüyor. Lucifer’ın bir şekilde geri döneceğini biliyorduk ama ben hemen olacağını düşünmemiştim.

Lucifer 5. Sezon Fragmanı Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Sonrasındaysa beklenmedik bir şey gerçekleşiyor meğer Lucifer’ın Michael adında bir ikizi varmış ve Mazekine de bunu biliyormuş. Michael, Lucifer’ın hayatını ele geçirmek istiyormuş.

Lucifer’ın tekrara düşen ve bazen de sıkıcı olan bir dizi olduğunu biliyorum ama bu kadar klişe olacağını düşünmemiştim. Önceki sezonlarda özellikle de annesinin ya da Caine’in geldiği bölümlerde hiçbir şekilde söz edilmeyen, bir anda çıkan kötü bir ikiz kardeş mi?

İncil’e bağlı Eve hikayesi gibi hikayeler de izlediğimiz için İncil’e de baktım fakat bir bilgi bulamadım. Çizgi romanlarda da ana hikayelerde böyle bir şey yok. Kısacası dizinin uzaması için hikaye bulunamamış ve en klişe konuyu seçmişler.

Lucifer 5. Sezon Fragmanı Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Yine de fragmanda neredeyse her şeyi gösterdikleri için Lucifer’ın Michael’la kavga ettiğini yani döndüğünü görebiliyoruz. Önce Chloe, Mazekine ve Amenedial Michael’la uğraşsa da Lucifer sezonun sonlarına doğru ya da bizi bekletmeden geri dönecektir. Buradaki sıkıntı Amenedial’ın Michael’dan haberi olması gerek çünkü kardeşi. Bu zamana kadar Michael’in nerede olduğunu da bilmiyoruz.

Bazen sıkılmama rağmen 4 sezonu da izleyebilmiştim ve 5. sezon final olacağı için izleyecektim fakat bu kadar klişeden sonra izlemek istediğimden emin değilim. Final sezonu olarak çekildiği ve 6. sezonun çekimler bittikten sonra kesinleştiğini düşünürsek 6. sezonda ne anlatacaklar?

Belki sırf bu ve Tom Ellis yüzünden izleyebilirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap