1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Ariel Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Sevileni

Ariel Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Sevileni

Ariel Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Sevileni - Sinema Hanedanı

Kızıl saçlarıyla en sevilen prenseslerden biri Deniz kızı Ariel’dir. Masalı ve filmi farklı sonlara sahip olsa da birini ağlayarak birini de gülerek duygusal bir şekilde hatırlıyoruz.

Hikayesi

Küçük Denizkızının büyük masalında sıra. Deniz kızlarının yaşadığı bir okyanusta Kral Triton’un 7 tane kızı varmış. En küçük kızının adı Ariel’miş. Ariel tüm gün karaya bakar ve oraya gidebildiğini hayal edermiş. Ariel karayı çok iyi bir yer olduğunu düşünse de babası Kral Triton insanların kötü olduğuna inanıyormuş ve Ariel’e insanlara görünmemesi gerektiğini söylüyormuş.

Bir gün Ariel bir gemi görmüş ve geminin yanına giderek içindeki insanları izlemeye başlamış. Bu gemi Prens Eric’in gemisiymiş. O gece büyük bir fırtına çıkmış ve gemi batmış. Mürettebatı kurtaran Prens ayağı enkazın altında kaldığı için gemide kalmış. Ariel içeride birinin kaldığını görmüş ve Prensi kurtararak kıyıya çıkarmış. Ariel Prensi görür görmez onu aşık olmuş. Prensin nefes aldığını anlamış ve Prens gözlerini açmak üzereyken okyanusa geri dönerek gözden kaybolmuş. Aslında Prens Ariel’i görmüş ve onu aramaya başlamış. Ariel de sürekli Prensi düşünüyormuş.

Ariel Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Sevileni - Sinema Hanedanı

Karaya çıkmak ve Prensle olmak uğruna kötü cadı Ursula’dan yardım istemiş. Anlaşmalarına göre Ursula Ariel’i 3 günlüğüne insan yapacakmış ve Prens onu 3. gün güneş batmadan önce öperse insan olarak kalmaya devam edecekmiş. Fakat eğer prens onu öpmezse Ariel Ursula’nın kölesi olacakmış. Ariel kabul etmiş ve sesi karşılığında bir çift bacak kazanmış. Ariel karaya çıkmış ve Prens Eric onu bularak sarayına getirmiş.

Ariel konuşamıyormuş fakat Prens onun ne kadar güzel olduğunu düşünüyormuş. Ariel’i aradığı kız sansa da konuşamadığını anlayınca üzülerek Ariel’in o kız olmadığını düşünmüş. Bu sırada Kral Triton da kızını arıyormuş. 2 gün geçmiş ve neredeyse Prens Ariel’e aşık olacakmış ki bunu anlayan Ursula güzel bir genç kız kılığına girmiş ve Ariel’in sesini kullanarak Prens’in sarayına gelmiş.

Ariel Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Sevileni - Sinema Hanedanı

Prens Ursula’nın aradığı kız olduğunu düşünmüş. Kızla evleneceği sırada Ariel Ursula’dan sesini geri almış ve Prens aradığı kızın Ariel olduğunu anlamış. PrensSenin o kız olduğunu biliyordum” demiş. Bu sırada güneş battığı için süre dolmuş ve Ursula Ariel’i kaçırarak onu kölesi yapmış. Ariel’in peşinden giden Prens Eric Ariel’in kız kardeşleri yardımıyla Ursula’yı yenmiş. Fakat Ariel hala bir deniz kızıymış. Prens Eric ve Ariel arasındaki aşkı gören Kral Triton kızını insana çevirerek kavuşmalarını sağlamış. Prens Eric ve Ariel sonunda kavuşmuşlar. Ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap