1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi

Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi

Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi - Sinema Hanedanı

Tom Ellis’in başrolünde olduğu Lucifer 5. sezon’dan ilk 8 bölüm yayınlandı. 5. sezon aslında final sezonu olarak çekilmiş fakat sonrasında 6. sezonun da geleceği söylenmişti. Fragman ve final haberleri çıktığında bir yazı yazmıştım, okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu yazıda izleme zevkinizi bozacak bir spoiler yok fakat birkaç konuya da girmem gerekiyor.

Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi - Sinema Hanedanı

Hatırlatmak gerekirse 4. sezonun sonunda Lucifer, Chloe’ye kehanetteki ilk aşkının o olduğunu söylemiş ve Chloe de Lucifer’a olan duygularını kabul etmişti. Yine de Lucifer, Los Angeles’ı bırakarak Cehennem’e geri dönmüştü.

5. sezonun başlangıcında da Lucifer’ın hala Cehennem’de olduğunu görüyoruz. Chloe, Lucifer’ın döndüğünü düşünse de meğer Lucifer’ın bir ikiz kardeşi varmış ve Lucifer’ın hayatını ele geçirmeye çalışıyormuş. Konuyu ilk öğrendiğimde 5. sezonu izlememeyi bile düşünmüştüm (Hadi ama daha önce bahsi bile geçmemiş kötü bir ikiz kardeş mi? Çok klişe) fakat en azından ilk 8 bölümde ana konumuz bu değil. Biraz daha altyapı kurmaya yönelik bu 8 bölümde Michael öyküsü biraz geri planda ve uzamadığı için çok teşekkür ederim. Yine de başka konular için uzamamış diyemeyeceğim.

Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi - Sinema Hanedanı

Sezonun bir final sezonu olarak yazıldığı çok belli. Eski sezonlara çok fazla gönderme ve çözülmemiş konuların çözümü çok fazla var. Sırayla sırlar açığa çıkıyor, affedilmesi gereken konular affediliyor ve 8 bölüm boyunca bu döngü devam ediyor. Chloe’yi severim fakat çok gelgitli bir ruh halinde izledim ve bir noktada beni sıktı.

Başrolümüz Lucifer bile olsa aynı zamanda suçları da çözüyoruz. Eski sezondaki suçlar ve çözümleri bana daha ilgi çekici geliyordu. Bu sezonda bize şaşırtıcı gizemler sunmaya çalışmışlar fakat 1 tanesi dışında çok etkilenmedim. Sanki çok az karakter vardı ve dönüp dolaşıp ilk gördüğümüz karakter katil çıktı.

Lucifer 5. Sezon 1. Kısım İncelemesi - Sinema Hanedanı

Final sezonu olarak düşünüldüğü için eskiye çok dönüyoruz fakat şaşırtıcı bir bölümümüz de var. Siyah beyaz şekilde 1946 yılındaki bir hikayeyi izliyoruz. Anlatıcımız Lucifer ve onun yaşadığı bir anı. Bağlantısı mantıklı olsa bile oyunculardan dolayı tahmin edilebilir bir gizemdi.

Genel olarak izlerken ileri sardığım çok nokta oldu fakat nefret ettiğimi de söyleyemem. Lucifer’ı seviyorsanız özellikle de Chloe ile ilişkileri yüzünden seveceğiniz bölümler var. Son sahnesiyle ilgimi çekse bile çok heyecanlanamıyorum. 2. kısım ne zaman yayınlanır bilmiyorum fakat çok sıkılmazsam bitiririm. Kısaca tek seferde izlemek için çok sıkıcı fakat izlenemeyecek kadar kötü değil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 ay önce

    İyi sezondu bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir