İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. Ragnarok 2. Sezon İncelemesi | Loki Hikayeye Dahil Oldu!

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi | Loki Hikayeye Dahil Oldu!

Netflix'in en popüler dizilerinden birisi olan Ragnarok bugün itibariyle yayınlandı. Bu yazımızda sizlere hem 2. Sezonu değerlendirdik hem de 3. Sezonda olabilme ihtimali olan şeylerden bahsettik. Büyük teoriler var, kaçırmayın...

Ragnarok, Ocak 2020’de 1. Sezonunun yayınlandığı günden beri Netflix‘in popüler yapımlarından birisi olmayı başarmış bir gençlik dizisidir. Aradan geçen yaklaşık 1.5 yıllık aradan sonra Netflix artık dizinin 2. Sezonunu bugün itibariyle biz izleyicilere sundu. Peki bu sezon neler yaşandı? Önceki incelememizde bahsettiğimiz teorilerimiz gerçekleşti mi? 3. Sezonda bizi neler bekliyor? 2. Sezonu incelemeye sırayla başlayalım isterseniz…

En İyi Netflix Dizileri

Ragnarok 1. Sezonda Neler Oldu? (Kısaca)

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Aradan geçen 1.5 yıldan sonra 1. Sezonda yaşanan olayları hatırlayamıyor olmamız gayet normal. O yüzden sizlere kısaca bir özet geçmek istiyorum: Magne ve ailesi babalarının vefatından uzun bir süre sonra Edda kasabasına yerleşiyorlar. Kasabaya ilk geldiklerinde farkında olmasalar da kahin bir kadın bizim Magneye özel güçler bahşediyor. Bu güçlerin nereden ve nasıl geldiğini çözmeye çalışan Magne, bir süre sonra tek arkadaşı Isolde‘yi kaybediyor. Devamında da Jutul ailesinin aslında mitolojide yer alan Devler olduklarını, kendisinin de bir tanrı olan Thor olduğunu öğreniyor.

Güçlerini öğrenmeye ve Jutul ailesi ile kargaşa yaşamaya başlayan Magne, ailesi ve arkadaşlarını korumak için Vidar Jutul ile karşı karşıya geliyor. Burada da Magne yıldırımları çağırıyor ve bir patlama sonucu ikisi de uzaklara savruluyor. Dizimizin 1. Sezonu da burada sonlanıyor.

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Ragnarok‘un 2. Sezona ilk girişimizi tam olarak bıraktığımız yerden yapıyoruz. Yıldırımın etkisi ile Magne ve Vidar Jutul birbirlerinden uzak yerlere savrulmuştu. Sağlık çalışanları da ikilimize yardım etmek için geldi fakat biri zarar gördü. Magne, Vidar‘ın ölü olup olmadığını kontrol etmek için gittiğinde devin ölmediğini ve onu bir düelloya davet ettiğini görüyoruz. Fakat Magne aslında Thor‘un çekici yani Mjölnir‘i olmadan bir şey yapamayacağını bildiği için kendi silahını yapmaya çalışıyor.

Magne bir şekilde kendi çekicini yapmaya çalışırken bu süre zarfında kahin kadının ölümünü, Odinin doğuşunu, Magneye yardım etmek için başka tanrıların geldiğini ve hepsinden de önemlisi Ragnarok 1. Sezon incelemesi yazımızı okuyanların bildiği gibi Laurits‘in Loki olduğunu görüyoruz. Laurits başta her ne kadar Magneye yardım etmek için çaba harcasa da Magnenin yaptığı tercihler ve Odin‘in gereksiz yönlendirmeleri onu gerçekten de Fesatlık Tanrısı Loki olarak görmemize sebep oluyor.

Mjölnir‘i her ne kadar yanlış yollarla da olsa gerçekten elde etmek isteyen Magne devlerin lideri Vidar Jutul’u kardeşine zarar vermek üzereyken yakalar ve onu orada öldürür. Bu durumdan oldukça etkilenen Magne hem Lokiyi hem de Thor olma isteğini kaybeder ve tüm gücü ortadan kaybolur. İlerleyen süreçte ise Jutul ailesinin eğer Thor olmaz ise ailesine zarar vereceğini anlayıp güçlerini tekrar almak için Odinin yönlendirmesi ile Sönmeyen Alevde kadim silahı döver.

Az önce de bahsettiğim gibi Magne her ne kadar Mjölnir‘i elde etse de yaptığı tercihler yüzünden kardeşinin zarar görmesine sebep olur ve onu kaybeder. Saxa ile yaşadığı ilişkiden sonra kardeşini kurtarmaya çalışır fakat Laurits, Magneyi yenebilecek olan tek canlıyı kullanmaları gerektiğini Jutul ailesine açıklar. Ve onu büyümesi için salar. 2. Sezona da burada veda ederiz.

Ragnarok 3. Sezon Teorileri

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Aslına bakarsanız 3. Sezonda olabileceğine ihtimal verdiğim bir sürü teori bulunuyor. Bunlardan ilki Jörmungand yani Midgart yılanı ile alakalı. Dizinin 5. Bölümünün giriş kısmında bu yılından biraz bahsedildi fakat en önemli olay atlandı. İskandinav mitolojisinde, dizide bahsedildiği gibi Thor bu devasa yaratığı öldürmeyi başarıyor fakat savaşta aldığı zehir sebebiyle Thor da ölüyor. 3. Sezonda bu yılanı direkt büyümüş bir şekilde görür müyüz bilemiyorum fakat eğer yılan geri gelirse Magne‘nin ölme ihtimali çok yüksek. Ya da belki de eğer yılan son bölümlere doğru gelir ise Laurits olası bir durumda kendini feda eder ve Magneyi kurtarır. Bu da farklı bir sekans olurdu öyle değil mi?

2. Sezon incelemesi videomuzda bahsettiğimiz iki olaydan birisi bu sezonda gerçekleşti. Yani Laurits‘in Lokiye dönüşme süreci. Fakat Magne‘nin babasından pek fazla bahsedilmedi. Laurits onu Magne gibi güçlü” şeklinde ifade etti. Bu da benim kafamda oradaki teorimizin 3. Sezonda gerçekleşme ihtimalini daha da arttırdı yani babalarının bir tanrı olması ve onu Jutul ailesinin öldürmüş olabilme ihtimali. Baba mevzusuna değinileceği konusunda inancım büyük fakat ne zaman olur bilemiyorum…

Saxa ve Magne arasında 3. Sezonda nasıl bir ilişki olacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Karakter her ne kadar ailesine bağlı bir dev olsa da bu sezonda ailesi tarafından şiddet gördüğünü ve belki de onlardan nefret etmesine ihtimal verildiğini görüyoruz. Lady Sif yani mitolojideki Thor‘un eşi eğer ki 3. Sezonda gelirse Saxa ile aralarında bir kavga çıkabilir ya da belki Saxa sadece düzenbazlık yapmak için Magne‘nin yanındadır. Ama bu tahminleri bir değerlendirmek lazım. (Bu arada 3. Sezonda Lady Sif’in aslında Signy karakteri olduğunu görebiliriz.)


Ragnarok dizisinin 2. Sezonu ve 3. Sezonda olabilecek şeyler ile alakalı tüm düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 3. Sezonda görüşmek üzere… (Umarım bu sefer daha kısa sürede gelir.)

8.5
Ragnarok 2. Sezon

 • Yönetmenlik 8.6
 • Senaryo 8.5
 • Oyunculuk 7.8
 • Kurgu 9.2
 • Sinematografi 8.5
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 5 ay önce

  Güzel bir sezondu 3.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir