İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

DC FanDome, Türkiye saatine göre 22 Ağustos 20.00 ve 23 Ağustos 4.30 arasında yayınlandı. Açıklanan çok fazla haber olduğu için panel sırasına göre DC FanDome etkinliğini özet geçelim.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

İlk panel Wonder Woman 1984 filmi hakkındaydı ve filmden son fragman yayınlandı. Fragmanda Cheetah ve Wonder Woman‘ın karşı karşıya geldiği kısa bir dövüş sahnesi bile var. Benim şaşırdığım nokta Maxwell Lord‘un güçleri olduğunu görmemiz. Acaba hayal mi diye çok düşünsek de Steve Trevor’ın gerçekten hayata geri döndüğünü kabullenebilir fakat nasıl olacağı hala merak konusu. Dolu dolu bir fragman ama daha fazlasını görmek isteyeceğimizi filme olan heyecanımı etkileyeceği için istemiyorum.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

İkinci haberimiz ise Sandman’den geldi. Neil Gaiman, Netflix’e gelecek Sandman dizisinin çizgi romanlardan farklı olacağını açıkladı. Dirk Maggs, G. Willow Wilson ve Michael Sheen‘le birlikte DC FanDome panelinde açıklama yapan Gaiman dizinin net bir çıkış tarihi olmasa bile 2021 yılında geleceğini düşündüğünü söyledi. Ayrıca dizi 11 bölüm sürecek.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Üçüncü haberimiz ise Flash’tan geliyor fakat Flash derken aklınıza dizi gelmesin. Ezra Miller’ın oynayacağı ve DC sinema evreninde geçecek The Flash filmi, yıllardır erteleniyor ve sürekli yönetmen değiştiriyor. Yine de sevindirici haber olarak filmin kesinlikle geleceği açıklandı. Hatta yeni kostüm ve konsept tasarımları yayınlandı. Kostüm ve konsept tasarımlar gerçekten efsane duruyor, dizidekinden çok daha güzel bir kostüm izleyeceğiz. Batman’in bulunduğu bir konsept tasarım da yayınlandı ve buradaki Batman’in Michael Keaton olacağı söyleniyor.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Dördüncü haberimiz ise James Gunn’ın yazıp yönettiği The Suicide Squad filminden karakter tanıtımları ve posterler yayınlandı. 2 dakikalık dolu dolu bir karakter tanıtım videosu olduğunu düşünürsek film kalabalık bir film olacak. O kadar karakter içinden bilmediklerimiz olsa bile kostümler çok iyi duruyor. The Suicide Squad filminde olacak karakterleri detaylı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kamera arkasından yayınlanan videoda da bol bol aksiyon sahnesi olacağını anlayabiliyoruz. Fragman yayınlanacağını düşünsek de malesef yayınlanmadı.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Beşinci haberimiz ise Snyder yapımı Justice League : The Snyder Cut filminden yeni bir fragman yayınlandı. Justice League : The Snyder Cut, HBO Max’e 1 saat süren 4 bölüm olarak gelecek. Yeni fragmanda Dark Seid’ı görüyoruz ve gördüğümüz an pişman oluyoruz. Bence Justice League : The Snyder Cut’in başarılı bir film olması için en önemli etken Dark Seid’dı ve sevmeyi çok istesek de iyi durmuyor. Kamera arkasından yayınlanan fotoğraflar ve kısa bir video bizi etkilese de fragman bizi umutlandırmadı.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Altıncı haberimiz ise Dwayne Johnnson’ın oynayacağı ve heyecanla beklediğimiz Black Adam filminden gelen yeni logo, konsept tasarımlar ve filmde olacak karakterler. Konsept tasarımlar gerçekten iyi duruyor ve Dwayne Johnnson bu role çok yakışmış. Filmde Hawkman, Dr. Fate ve Atom Smaher karakterleri yer alacak. Beni şaşırtan haber ise Atom Smasher’ı Netflix’in tatlı oyuncusu Noah Centineo’nun canlandıracak olması. Ön yargıyla yaklaşmak istemiyorum fakat bu filme olan heyecanımı biraz azalttı. DC olması gereken karanlık havasına kavuşuyor derken Noah Centineo‘nun gelmesi beni düşündürüyor.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Yedinci haberimiz ise Titans dizisinden geliyor. Farklı bir evrende geçen Titans dizisi 2. sezonuyla çoğu kişiyi hayal kırıklığına uğratmıştı. 3. sezonun kötüsünün de Dr. Jonethan Crane ya da diğer adıyla Screcrow olacağı açıklandı. Ayrıca 3. sezonda Barbara Gordon’ın da yer alacağı ve Jason Todd’un Red Hood olacağı söylendi. Bunlar güzel haberler fakat herhangi bir fragman yayınlanmadığı için yorum yapamıyoruz. Ayrıca ilk 2 sezonun getirdiği günahları yok sayamayız.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Sekizinci haberimiz ise Shazam 2 filminin adının Fury of Gods yani Tanrıların Öfkesi olduğu açıklandı. Filmde sürpriz birinin olacağı da söylendi. Büyük ihtimal Superman ya da Black Adam’ı Shazam 2: Fury of Gods filminde göreceğiz. İlk filmin jenerik sonrası sahnesinde Superman kostümlü birini görsek de yüzünü görmüyoruz ve kostümü Henry Cavill‘in Superman kostümü değil. Bilmeyenler için o sahnede Superman kostümünü Zachery Levi‘ın dublörü giyiyor.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Dokuzuncu haberimiz ise merakla beklediğimiz Matt Reeves’i yazıp yönettiği ve Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı Batman filminden 2 dakikalık bir fragman yayınlandı. Fragmanda karanlık ve depresif bir tonda ilerliyor. Robert Pattinson’ı hem Batman hem de Bruce Wayne olarak görüyoruz ve kendisi gerçekten çok iyi duruyor. Gotham gerçekten de bir kaos ve suç şehri. Batmobile ise Matt Reeves’in 1 yıllık çalışmalarının hakkını verecek şekilde iyi. Batman’in dedektif yönüne odaklanacak bir film olacağını bize net bir şekilde gösteriyor. Ben fragmanı izlerken çok heyecanlandım çünkü fragman gerçekten de çok iyi. Fragman hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

DC FanDome Özeti ve Açıklanan Her Şey - Sinema Hanedanı

Gelen haberlerden sizi en heyecanlandıran haberi ve düşünceleriniz yorumlara yazmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap