1. Ana Sayfa
  2. Marvel
  3. Loki, Hela’nın Çocuğu Olabilir mi?

Loki, Hela’nın Çocuğu Olabilir mi?

Loki, Hela'nın Çocuğu Olabilir mi? - Sinema Hanedanı

Thor: Ragnarok filmi, Thor filmleri arasında en başarılı ve en sevilen filmi diyebiliriz. Marvel filmlerini en ince detayına kadar inceleyen hayranlar önemli bilgiler öğrendiğimiz bu film hakkında da birçok teori kurdu. Şimdiki hayran teorisi ise Loki’nin aslında Hela’nın çocuğu olduğu yönünde.

Thor Ragnarok filmi çıktığında daha ilk sahnelerde Loki ve Hela’nın benzerliği dikkat çekmişti. Yeşil kostüm, siyah saçlar, soluk ten… Odin’in 3 çocuğu var dersek kesinlikle farklı olan çocuk Thor. Bu sahnelerde bazı insanlar espri malzemesi olarak kullanırken bazı hayranlar da Marvel’ın bunu bilerek yaptığını düşünerek üzerine kafa yormaya başladı.

Loki, Hela'nın Çocuğu Olabilir mi? - Sinema Hanedanı

Öncelikle Loki hakkında ne biliyoruz? İlk Thor filminde Loki’nin Frost Giants‘ın kralı Laufey‘nin oğlu olduğunu ve yapılan savaş sırasında Odin’in onu bulup kendi oğlu olarak yetiştirdiğini öğrenmiştik. Asgard hükümdarının Loki’yi tuttuğu anda insansı bir görünüme dönüştüğü sahneyi de gördük. Odin’in büyüsünün sadece Loki’nin görünümünü değiştirmek olduğunu düşündük fakat ya bunun sebebi Loki’nin aynı zamanda bir Asgardlı geni taşımasıysa?

Ne Odin ne de Frigga’nın Loki kadar ustalıkla ve fazla sihir kullandığını gördük. Fakat bu ailedeki büyücü kişi kesinlikle Hela. Hela’nın Odin tarafından 1500 yıl hapiste olduğu zamanın başlangıcı, Odin’in Jotunheim’a gelmesinden ve eğer doğruysa Hela ve Laufey arasında bir aşk ilişkisi sonucu Loki’yi bulmasından kısa bir süre sonraya denk geliyor.

Loki, Hela'nın Çocuğu Olabilir mi? - Sinema Hanedanı

MCU çizgi romanlardan fazlaca besleniyor. Çizgi romanlarda ve Thor, Odin ve Loki’nin mitlerinin barındıran İskandinav Mitolojisinde de aslında Hela, Loki’nin kızı. Yani Marvel bu aile ilişkisini tersine çevirerek kullanabilir. Bu teoriyi tamamen doğrulayacak bir şey olmasa da aksini gösteren bir bilgi de yok. Özellikle tam olarak Hela’nın ölümünü görmemişken ve hem Hela karakteri hem de oyuncusu Cate Blanchett çok sevildiği için Marvel ilerleyen vakitlerde Ölüm Tanrıçasını tekrar geri getirebilir.

Thor Ragnarok filmi Thor serisini yukarı taşıyan ve sayesinde 4. Thor filmi Thor: Love and Thunder’ın gelmesini sağlayan bir film. Bu filmde Jane Foster geri dönüyor hem de kadın Thor olarak. Eski filmlerdeki hataları düzelten bu filmlerde aynı zamanda hikayeler de tamamlanıyor yani Hela’nın geri dönmesi ve bu teori için umudumuzu kaybetmek için bir sebep yok. Tabi öncelikle Thor’un zayıflaması gerek ve bir Mjolnir’e ihtiyacımız var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Düşündüğün zaman mantıklı geliyor Hela ile Loki’nin arasında çok fazla benzerliği var

  2. İskandinav mitolojisine göre hela lokinin kızı

  3. Bence çocuğu falan değil sadece çizgi romandan filme aktarırken yapılan bı hata keşke hela’yi biraz farklolastirisalri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir