İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Loki dizisinin sezon finalinde kendisini tanıma fırsatı bulduğumuz ve MCU'nun gelecek yıllarında bir Thanos emsali korku salacak Kang The Conqueror yani Fatih Kang hakkında sizlere olabildiğince bilgi aktarmaya çalıştık.

Kang The Conquerer Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler! - Sinema Hanedanı

Loki dizisinin sezon finali ile birlikte adını bir hayli duyduğumuz Kang The Conqueror yani Fatih Kang‘in Marvel çizgi romanları içerisinde oldukça karmaşık bir geçmişi bulunuyor. MCU‘nun gelecek yıllarında Thanos misali yeni kötümüz hakkında sizlere olabildiğince bilgi vermeye çalıştık. Bu köklü ve güçlü karakteri sizlere sırayla anlatmaya başlayalım isterseniz…

17 Soruluk Dev Marvel Testi | Test Thanos Kimdir? | Liste

Kang The Conqueror’ın Hikayesi

Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler! - Sinema Hanedanı

Gerçek ismi Nathaniel Richards olan Kang The Conqueror yani Fatih Kang‘in birçok versiyonu bulunmaktadır. Kendisini ilk olarak 1963 yılında Fantastic Four‘un 19. Sayısında görmüş olsak da Kang halini ilk olarak 1964 yılında The Avengers serisinin 8. Sayısında görüyoruz. Karakter Earth 6311 de yaşıyor ama önce sizi biraz geçmişe götürmek istiyorum.

Öncesinde Earth 616 da yaşayan başka bir Nathaniel Richards zaman yolculuğunu bularak Earth 6311 e geliyor. O zamanlarda da zaten Earth 6311 de büyük bir kaos hakim idi. Earth 616 dan gelen Nathaniel Richards zekâsı ile evrendeki kaos durumunu çözüyor ve artık burada yaşamaya başlıyor. Bizim Kang olarak bildiğimiz Nathaniel Richards’da Earth 6311 in 3000li yıllarında dünyaya geliyor. Ayrıca karakter 616 Nathaniel Richards’ın soyundan geliyor.

Kendisi huzurlu ve hiç sorun bulunmayan bu dünyadan sıkılınca atalarından kalan planları bularak kendi zaman makinesini yapıyor ve eski Mısır dönemine gidiyor. O dönemde fazla dikkat çekmesin diye zaman makinesinin üstüne sfenks şeklinde bir kılıf geçiriyor. Hatta bizler bu sfenks i bu yıl çıkan Loki dizisinin 5. Bölümünde bir gönderme olarak gördük. Konumuza dönecek olursak eski Mısıra gidiyor ve oraya hükmediyor. Kendisine ise o dönem Rama-Tut ismini veriyor. Amacı ise X-Men filmlerinde görmüş olduğumuz Apocalypse’i ele geçirmek ama başarılı olamıyor ve yaptığı başka bir zaman makinesi ile kaçmayı başarıyor.

Kaçmayı başaran Nathaniel Richards’ın karşısına bir gün Fantastic Four‘dan tanıdığımız Doctor Doom çıkıyor. Nathaniel Richards, Doom’a adını soruyor. Cevabı duyması ile birlikte öğreniyoruz ki ilk zaman makinesini yaparken kullandığı atalarından kalma planların üstünde de aynı isim yazıyormuş. Yani aslında Nathaniel Richards’ın aynı zamanda Doctor Doom ile bir akrabalığı bulunuyor.

Doctor Doom Kimdir? | Liste

Doom’un zırhından bir hayli etkilenen Nathaniel kendine onunkine benzer bir zırh yapıyor ve bu sefer Scarlet Centurion adını alıyor ama bu kez de Avengers’a karşı yeniliyor. Aldığı yenilgilerden sonra yeniden kendi zamanına dönmeye çalışan Nathaniel Richards zaman çizgisinde oluşan bir fırtınadan dolayısıyla başka bir dünyadaki 41. Yüzyıla gidiyor. Gittiği yerde ise iki ilkel ırk birbiri ile savaş halinde. Zekâsını ve teknolojisini kullanarak burayı fethediyor ve artık kendisine Kang The Conqueror yani Fatih Kang deniyor.

Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler! - Sinema Hanedanı

O dünyanın (bu arada dünya derken gezegen olan dünyadan değil başka bir paralel evrenden bahsediyorum) tümünü fetheder fakat durum öyle kötü bir hal alır ki o dünyadan da gitmek zorunda kalır. Yaşadığı olaylar yüzünden biraz daha sakin bir hayat sürmek isteyen Kang (Artık Kang olarak bahsedeceğim) kendine bir kasaba kurar. Adını da Victor Timely olarak değiştirerek yeni bir kılığa girer. İleri zamanlarda ise Chronopolis‘i oluşturur.

Chronopolis ne diyecek olursanız Kang’in fethettiği yerleri içine hapsettiği bir şehir. Peki, Kang rahat durur mu ? Durmaz tabi ki ve Avengers’dan intikam almak için yeniden zamanda yolculuk yapar. Hayatının aşkı olan Prenses Ravonna Renslayer ile de o zaman tanışır.

Kang’ın hikayesi tabi ki bunlarla sınırlı değil ama genel olarak karakterin hikayesi bu şekilde. Kısaca tanımlayacak olursak sürekli zamanda yolculuk yapan ve gittiği yerleri fetheden bir karakter diyebiliriz kendisi için.

Kang The Conqueror’ın Güçleri

Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler! - Sinema Hanedanı

Az önce okuduğunuz gibi birçok şey yapmış bir karakter olmasına rağmen üstün zekası ve daha geç yaşlanması dışında bir özel gücü yok sadece zamanının teknolojisini kullanıyor. Ek olarak da zırhı ona bazı güçler sağlıyor;

  • 5 Tona kadar ağırlık kaldırabilir
  • Zaman yolculuğu yapabilir
  • Zırhından silahlar çıkartabilir.
  • Zor şartlarda hayatta kalabilir.

Marvel Sinematik Evreninde Fatih Kang

Kang The Conqueror Kimdir? | Fatih Kang Hakkında Bilmeniz Gerekenler! - Sinema Hanedanı

Marvel evreninde Kang ilk olarak Loki dizisinin sezon finalinde gözüktü ve aynı bölümde öldürüldü. Diziden öğrendiğimize göre eskiden birçok evren varken Kangler çoklu evrenleri keşfetmiş ve birbirleri ile bilgi paylaşmışlar ama tüm Kangler barış canlısı değilmiş ve diğer evrenlerin hakimi olmak istemişler aynı az önce bahsettiğimiz gibi. Dizide gördüğümüz Kang ise kendi evreni dışındaki tüm evrenleri yok etmiş fakat dizinin sonunda gördük ki çoklu evrenler yeniden oluşuyor buda demek oluyor ki dizide gördüğümüz Kang ölmüş olsa bile diğer çoklu evrenlerden gelen Kangleri görebiliriz hatta göreceğiz çünkü Ant-Man 3 de düşmanın Kang olacağı Marvel tarafından doğrulandı. Karakter Jonathan Majors tarafından canlandırılacak ve Marvel’ın yeni Thanos’u olacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Film, dizi ve diğer birçok yapıma ilgisi olan ve hayatını sevdiği yapımlara göre yaşayan bir genç

Yorum Yap