1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Loki Dizisinin Detayları

Loki Dizisinin Detayları

Loki Dizisinin Detayları - Sinema Hanedanı

MCU, 4. Faz için çok hazır. Sinemada açılışı Black Widow filmiyle yapacağız fakat Disney Plus bu evrende nasıl bir rol oynayacak? Açıklandığı üzere 4. Faz sadece filmlerden değil dizilerden de oluşacak. Netflix dizileri MCU’ya etki etmiyordu ama Disney Plus dizileri hiç de öyle durmuyor. En ilgi çekici işlerden biri kesinlikle Loki dizisi.

Loki Dizisinin Detayları - Sinema Hanedanı

Hangi zamanı anlatacak?

Loki, Infinity War’da ölmemiş miydi? Tom Hiddleston, Loki rolüyle 2011 yılında Thor filminde ilk göründüğünden beri hayranların favorisi. Thor filminde, Bifrost Köprüsü’nün yıkılmasıyla Loki’nin düştüğünü görmüştük. Fakat fesatlık tanrısı tabi ki Thor’u kandırmıştı. Jenerik sonrası sahnelerde ise ölmediğini görmüş olduk. En son Avengers: Endgame filminde Loki’yi zaman yolculuğu sayesinde gördük. Tony Stark ve Scott Lang, uzay taşını almaya çalışırken Loki’ye kaptırdılar ve Loki uzay taşını alarak kayboldu. Zaman çizelgesine göre Loki tutsak olarak Asgard’a gitmeliydi. İlk Avengers filminde Loki kötüydü ve şu an uzay taşıyla serbest. O zaman çizgisindeki Avengers’a bol şans diliyoruz. Uzay taşını alan Loki, zaman çizgisini bozacak ve büyük ihtimal bu dizide bu Loki’yi izleyeceğiz.

Loki Dizisinin Detayları - Sinema Hanedanı

Loki’de kimler olacak?

Tabi ki Tom Hiddleston, Loki rolüyle geri gelecek. Tesseract onu nereye götürürse götürsün, neredeyse her yerde ve tarihte herhangi bir zamanda hasara yol açacağı kesin. Sophia Di Martino da Loki’nin oyuncu kadrosunda. Rolü tam olarak kesin olmasa da Lady Loki’yi görme ihtimalimiz yüksek. Setten gelen fotoğraflar da bunu doğruluyor. Yakın zamanda Owen Wilson da oyuncu kadrosuna eklendi. Kendisi sette de görüntülendi. Owen’ın Justice Peace adındaki karakteri oynayacağı söylentileri var.

WandaVision Dizisini İzlemeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Söylentiye göre kendisi Zaman Değişimi Otoritesi tarafından Geçici Kanun Uygulayıcı Departmanının lideri olarak işe alınan zaman atlayabilen bir paralı asker. Farkındayım uzun bir cümle oldu. Zaman Sapması Otoritesiyle ilgili Loki‘nin Marvel Super Bowl fragmanında alay edildi. Bu fragmanda Loki‘nin üzerine “TVA” harflerinin yazılı olduğu hapishane giysisi giydiğini görüyoruz. Çoğu hayran bu harflerin Marvel çizgi roman organizasyonu Time Variance Authority‘yi temsil ettiğini ileri sürdü. Muhtemelen zaman çizelgesine karışmak suçu nedeniyle Loki‘yi yakaladılar ve hapsettiler. Owen, Justice Peace ise muhtemelen onu TVA adaletine getirmek için Loki‘yi avlayan adam olacak.

Loki Dizisinin Detayları - Sinema Hanedanı

Detaylar

İngiliz yazar / yönetmen Kate Herron, Disney Plus’ın Loki dizisini yönetecek. Herron en iyi komedyenlerden biri olarak bilinir. Mini Beş Numaralı Beş dizisini ve Netflix yapımı Sex Education dizilerini yönetmiş biri.

Loki planının detayları şu anda az, ancak senaryoyu Rick and Morty yazarı Michael Waldron yazacak. Bildiğimiz şey ise Loki, Marvel evrenine göre 2012 yılında uzay taşını alıp kaçıyor ve dizinin bu tarihle başlayacağını görmek zor değil. Endgame’de öğrendiğimiz zaman çizgileri konusunu bu dizide kullanabiliriz. Loki’nin sadece zamanla seyahat etmekle yetinmeyeceğini biliyoruz, insanlık tarihinde ayak izlerinin hissedileceği bir gerçek. Loki‘nin ilk görüntüsü yakın zamanda piyasaya sürüldü ve Loki’nin arkasında 1975 yapımı Jaws filmi posterini görüyoruz. Loki Tesseract‘ı aldıktan sonra nereye gitti? Loki arkadaş edinebilir mi? Ve güneş bir kez daha onun üzerinde parlayacak mı?

Diğer Disney Plus dizileri gibi Loki de 1 sezon yani 6 bölümden oluşacak. Tabi bunlar Loki’nin MCU’da edineceği yere göre değişebilir. Dizinin 2021 yılında çıkması bekleniyor yani Doctor Strange 2: Multiverse of Madness (Doktor Strange 2: Deliliğin Parelel Evrenleri) filmiyle aynı zamanlarda çıkacak. Dizide Lady Thor’un da görünme ihtimali var diyerek haberleri burada bitiriyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap