1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. Disney Plus’a Percy Jackson Dizisi Geliyor

Disney Plus’a Percy Jackson Dizisi Geliyor

Disney Plus'a Percy Jackson Dizisi Geliyor - Sinema Hanedanı

Percy Jackson 2 filmlik bir seri ve 3. filmi çekilmedi fakat 7 yıl sonunda tekrardan izleyeceğimiz açıklandı. Bu sefer Disney Plus’ta bir dizi olarak izleyeceğiz. Kitapların yazarı Riordan, projeyi Twitter’dan duyurdu. 2010 ve 2013 yapımı filmlerin hatalarını görmezden gelmediklerini şu notla açıkladı: Seri son kez olduğu gibi bitmeyecek. Zeus’un şimşeğini bulan yarı tanrı Percy Jackson’ın hikayesi devam edecek.

Riordan Kasım 2018’de yazdığı uzun bir blog yazısında “Son senaryoyu ve sette olanları gördükten sonra kendi huzurum için uzlaşmam gerektiğini fark ettim” demişti. Kendisi, yapımcılara kitaplarda 12 yaşında olan Percy’nin filmlerde 17 yaşında olması hakkında e postalar atmış. Senaryoda hatalar ve kötü bir yazım olduğunu söylemiş.

Disney Plus'a Percy Jackson Dizisi Geliyor - Sinema Hanedanı

Bu sorunlara rağmen Percy Jackson filmlerinin ikisi de gişede başarılı oldu. Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief (Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı) dünya çapında 226.5 milyon dolar kazanırken Percy Jackson: Sea of Monsters (Percy Jackson: Canavarlar Denizi) dünya çapında 200 milyon doların altında kaldı. Bunlar DC, Marvel ve Harry Potter’ın ulaştığı büyük rakamlar değil. Son filmden memnun olmasalar bile Percy Jackson ya da kitapların hayranlarının diğer filmi bekliyorlardı. Yeni proje hakkındaki duyuru videosunda Riordan, Disney Plus serisinde eski filmlerdeki hataların olmayacağını söyledi.

Şu an çok bilgi veremiyorum fakat The Lightning Thief (Şimşek Hırsızı) ile başlayan orijinal Percy Jackson’ın 5 kitaplık serisinin hikayesini takip ederek size güzel ve yüksek kalitede bir aksiyon dizisini sunacağımız için heyecanlıyız. Becky ve benim, dizinin her alanında bizzat katılacağımızdan şüpheniz olmasın.”

Disney Plus'a Percy Jackson Dizisi Geliyor - Sinema Hanedanı

Alan Moore dahil diğer yazarlar gibi Riordan da 20th Century Fox’un istediği gibi bir film olacağını ve kendisinin film üzerinde çok kontrolü olmadığını anlamış. Disney Fox’u satın aldığında Riordaneğer danışmak isterlerse tavsiyelerde bulunmaktan mutlu olurum” diyerek desteğini belirtmişti. Riordan’ın orijinal filmlerdeki sorunları Disney’in düzeltebileceği sorunlar. Genç bir kitleyi hedefleyen filmde daha sade bir dil ve 12 yaşında bir Percy kullanacaklardır.

Henüz oyuncularına ve çıkış tarihine ilişkin bir bilgi yok. Disney; Star Wars, Marvel gibi büyük hayran kitlesi bulunan yapımları satın alıyor ve Fox’u almasıyla da eline, kötü filmlerine rağmen bir hayran kitlesi olan Percy Jackson gelmişse kesinlikle bunu kullanacaktır. Percy Jackson’ı anlattığı muhteşem konusu yüzünden seven biri olarak bu habere çok mutlu oldum ve en kısa sürede güzel bir Percy Jackson hikayesi izlemek istiyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Percy Jackson’ın hikayesi çok güzel ama filmlerinin kötü olması üzücü bir durum umarım dizi güzel olur

 2. aga 2 yıl sonra yazıyorum ama
  acaba çıkıcam mı artık çıkmıycak sa sölesin birisi

  • Umut Can Yürekli

   Rick Riordan daha dün dizi hakkında açıklama yaptı. Senaryosu hazır, birkaç değişiklik yapılacak sonra da Disney’e temsil edilecek. 1-2 Yıl içerisinde izleriz diye düşünüyorum.

 3. 6 ay önce

  Umarım güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir