1. Ana Sayfa
 2. Haber
 3. Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Sinema Hanedanı

WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier dizilerinden sonra Disney Plus için gelecek olan bir diğer yapımlardan birisi olan Loki dizisi 11 Haziran 2021 tarihinde izleyicilere sunulacak. Peki dizi hakkında bilmen gereken her şeye sahip misin? Hadi başlayalım…

Loki Dizisi Hangi Zamanı Anlatacak?

Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Sinema Hanedanı

Loki, Infinity War’da ölmemiş miydi? Tom Hiddleston, Loki rolüyle 2011 yılında Thor filminde ilk göründüğünden beri hayranların favorisi haline geldi. Thor filminde, Bifrost Köprüsü’nün yıkılmasıyla Loki’nin düştüğünü görmüştük. Fakat fesatlık tanrısı tabi ki Thor’u kandırmıştı. Jenerik sonrası sahnelerde ise ölmediğini görmüş olduk. En son Avengers: Endgame filminde Loki’yi zaman yolculuğu sayesinde gördük. Tony Stark ve Scott Lang, uzay taşını almaya çalışırken Loki’ye kaptırdılar ve Loki uzay taşını alarak kayboldu. Zaman çizelgesine göre Loki tutsak olarak Asgard’a gitmeliydi. İlk Avengers filminde Loki kötüydü ve şu an uzay taşıyla serbest. O zaman çizgisindeki Avengers’a bol şans diliyoruz. Uzay taşını alan Loki, zaman çizgisini bozacak ve büyük ihtimal bu dizide bu Loki’yi izleyeceğiz.

Loki Dizisinde Kimler Olacak?

Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Sinema Hanedanı

Tabi ki Tom Hiddleston, Loki rolüyle geri gelecek. Tesseract onu nereye götürürse götürsün, neredeyse her yerde ve tarihte herhangi bir zamanda hasara yol açacağı kesin. Sophia Di Martino da Loki’nin oyuncu kadrosunda. Rolü tam olarak kesin olmasa da Lady Loki’yi görme ihtimalimiz yüksek. Setten gelen fotoğraflar da bunu doğruluyor. Yakın zamanda Owen Wilson da oyuncu kadrosuna eklendi. Kendisi sette de görüntülendi. Owen’ın Justice Peace adındaki karakteri oynayacağı söylentileri var.

Söylentiye göre kendisi Zaman Değişimi Otoritesi tarafından Geçici Kanun Uygulayıcı Departmanının lideri olarak işe alınan zaman atlayabilen bir paralı asker. Farkındayım uzun bir cümle oldu. Zaman Sapması Otoritesiyle ilgili Loki‘nin Marvel Super Bowl fragmanında alay edildi. Bu fragmanda Loki‘nin üzerine “TVA” harflerinin yazılı olduğu hapishane giysisi giydiğini görüyoruz. Çoğu hayran bu harflerin Marvel çizgi roman organizasyonu Time Variance Authority‘yi temsil ettiğini ileri sürdü. Muhtemelen zaman çizelgesine karışmak suçu nedeniyle Loki‘yi yakaladılar ve hapsettiler. Owen, Justice Peace ise muhtemelen onu TVA adaletine getirmek için Loki‘yi avlayan adam olacak.

Bazı Ufak Detaylar

Loki Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Sinema Hanedanı

İngiliz yazar / yönetmen Kate Herron, Disney Plus’ın Loki dizisini yönetecek. Herron en iyi komedyenlerden biri olarak bilinir. Kendisi bir mini dizi olan Beş Numaralı‘yı ve Netflix yapımı Sex Education dizilerini yönetmiş biri.

Loki dizisi hakkında bilinen detaylar şu anda az, ancak senaryoyu Rick and Morty yazarı Michael Waldron‘ın hazırladığını biliyoruz. Bildiğimiz şey ise Loki, Marvel evrenine göre 2012 yılında uzay taşını alıp kaçıyor ve dizinin bu tarihle başlayacağını görmek zor değil. Endgame’de öğrendiğimiz zaman çizgileri konusunu bu dizide kullanabiliriz. Loki’nin sadece zamanla seyahat etmekle yetinmeyeceğini biliyoruz, insanlık tarihinde ayak izlerinin hissedileceği bir gerçek. Loki‘nin ilk görüntüsü yakın zamanda piyasaya sürüldü ve Loki’nin arkasında 1975 yapımı Jaws filmi posterini görüyoruz. Loki Tesseract‘ı aldıktan sonra nereye gitti? Loki arkadaş edinebilir mi? Ve güneş bir kez daha onun üzerinde parlayacak mı?

Diğer Disney Plus dizileri gibi Loki dizisi de 1 sezon yani 6 bölümden oluşacak. Tabi bunlar Loki’nin MCU’da edineceği yere göre değişebilir. Dizinin eğer ertelenmez ise 11 Haziran 2021 tarihinde çıkması bekleniyor yani eski tarihli Doctor Strange 2: Multiverse of Madness (Doktor Strange 2: Deliliğin Parelel Evrenleri) filmiyle aynı zamanlarda çıkacak. Dizide Lady Thor’un da görünme ihtimali var diyerek bu makaleyi burada bitiriyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. 7 ay önce

  Dizi güzel olacak belli

 2. 7 ay önce

  biliyormuşum çoğunu

 3. burak yağanoğlu
  6 ay önce

  bazı joker havaları sezdim ama belki yanılsamadır.

 4. 5 ay önce

  çok güzel olmuş yazı eline sağlık

 5. 5 ay önce

  Marvel dizileri izlemek çok iyi bi olay ya. Daha da artar umarım.

 6. 5 ay önce

  Sabırla bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir