Justice League: Throne of Atlantis İncelemesi

DC animasyon evreninin tam olarak anlaşıldığı ilk film olduğunu düşündüğüm Justice League: Throne of Atlantis (Adalet Birliği: Atlantis Tahtı) hakkında biraz konuşalım. Spoiler olacak o yüzden filmi izledikten sonra okuyabilirsiniz. Filmi izlemenizi de öneririm ben beğendim.

Filmi beğendim fakat bazı şeyler de gözüme takılmadı değil. İlk olarak takıldığım şey Steve Trevor. Çoğu kişi buna dikkat etmemiş fakat Justice League: War filminde Wonder Woman ve Superman aşkını gördüğünde hayal kırıklığına uğrayan bir Steve Trevor görmüştük. Fakat şimdi sanki Justice League’in menajerliğini yapan bir Steve Trevor var. Ve Justice League ismi bir anda ortaya çıkıyor. Eğer bunu bir anda yapacaklarsa önceki filmde de yapabilirlerdi bence. O filmde farklı bir isim kullanmaları sanki Justice League isminin bir olayı olacağı izlenimi yaratmıştı.

Justice League: Throne of Atlantis İncelemesi - Sinema Hanedanı

Bunu beğenenler olabilir fakat ben Wonder Woman ve Superman aşkını sevmiyorum. Çizgi romanlardan dolayı olabilir fakat Superman ve Lois Lane, Diana Prince ve Steve Trevor çiftleri bana daha vazgeçilmez geliyor. Bu evrende de hem Lois Lane hem de Steve Trevor varken neden Clarke Kent ve Diana Prince aşk yaşasın ki?

Beğenmediğim şeylerden bir anda bahsettim fakat filmi beğendiğimi söylemiştim. Justice League’nin aslında bir ekip olmaması ama Cyborg’un bir görev yüzünden onları toplaması bence çok güzeldi. Bu evrendeki Batman çok güzel zaten. Genel olarak karakterleri ve karakter arası ilişkileri çok seviyorum.

Dune 1. Kitap İncelemesi

Aquaman’in 2. filmde aramıza katılması da bence güzel fikir. Dark Seid’in gelişinden sonra da Orm güzel ve yeterli bir düşmandı. Dark Seid’dan daha güçlü biri olamazdı çünkü sonraki filmlerde geri gelecektir ve ondan korkmamız gerekiyor fakat çok güçsüz biri de gelemezdi o yüzden Orm gayet yeterliydi. Aquaman’i de sevdim fakat Jason Momoa’dan sonra bu Aquaman versiyonunun garip geldiğini de itiraf etmeliyim.

Green Lantern’i bu filmde daha az görüyoruz, Mera gibi diğer karakterlere daha çok vakit ayırmışlar ve bundan rahatsız olmadım. Justice League: War filmiyle beraber izlenince denge oturuyor. Infinity War ve Endgame bağlantısı gibi bir ilişki gördüm. Yine de bir Batman ve Green Lantern sahnesi de eklemeyi unutmamışlar.

Justice League: Throne of Atlantis İncelemesi - Sinema Hanedanı

Son olarak en sevdiğim sahne Batman’in ekibin dışında gibi görünse de bir yandan da lider rolü oynamasıydı. Bu dengeyi Justice League filmi yapamamıştı ama animasyon evreninde yapabilmişler. Superman’in de Batman’e arka çıkarken “onu kim lider yaptı?” demesine nedense çok güldüm.

DC animasyon evreni gayet güzel ilerliyor. Karakter yazımı güzel olunca ilişkileri ve olaylara yaklaşımları da hemen çözülüyor. Animasyondaki karakterleri gördükçe DCEU’nun başaramadığı şeyin olaylardan çok karakter yazımı olduğunu düşünmeye başladım.

Bu filmden sonraki beklentim ekip olmaktan arkadaş olmaya geçiş yapmaları ve Robin, Steve Trevor, Lois Lane gibi yan karakterleri de görmek.

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-

Ece Sude Sözen

16 yaşında 8 yıllık yazar, 6 yıllık şair ve çok yeni bir senarist. Hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

2 Yorum

  1. Spoiler varmış ondan okumadım ama çok iyi yazı mütüşük yazar yine döktürmüş patron benden mütüşük yazara bı zam lütfen

  2. Filmi izlemedim ama posterlerinin ve bazı karalerin renk paletini beğendim listeme ekliyorum elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu