İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Sonic 2’de Bulunabilecek 4 Karakter

Sonic 2’de Bulunabilecek 4 Karakter

Sonic 2'de Bulunabilecek 4 Karakter - Sinema Hanedanı

Merhabalar ben Yüksel. Kirpi Sonic‘in 2. filminde bulunabilecek 4 karakter hakkında konuşacağımız yazıya hoş geldiniz.

Bildiğiniz gibi mavi kirpi Sonic‘in filmi geride bıraktığımız 14 Şubat’ta vizyona girmişti. Jeff Fowler yönetmenliğindeki film IMDb‘de 6.6 puan ile, Rotten Tomatoes‘ta da %64 ile değerlendirildi. Yapımında 85 milyon dolar harcanan Kirpi Sonic, gişede 306 milyon doları geçik bir hasılat elde etti. Bu sayılara baktığımızda filmin başarılı olduğunu ve ikinci filmin geleceğini söylemek mümkün. Elbette ikinci filmin geleceğini filmdeki after credit sahnesi ile de kesinleştirmiştik fakat olumlu bakabileceğimiz bu sayılar durumu daha da rahatlattı.

Sonic 2 henüz duyurulmadı ama salgın dönemi sona erdikten sonra çalışmalara başlanacağını düşünüyorum. Bu videoda da 2. filmde, after credit sahnesinde gördüğümüz Tails dışında hangi karakterlerin devam filminde olabileceğini konuşacağız.

Bu dört karakterden kısaca bahsedeceğim. O zaman başlayalım.

Knuckles

Sonic 2'de Bulunabilecek 4 Karakter - Sinema Hanedanı

Tails haricinde ikinci filmde gözükme ihtimali en yüksek olan karakter elbette Knuckles. Bildiğiniz gibi Sonic, filmin sonunda Eggman‘i mantar gezegenine göndermişti. Sonic evreninde Mushroom Hill Zone ile özdeşleşen karakter de Knuckles‘ın ta kendisi.

Angle Island‘daki Master Emerald‘ın koruyucusu olan Knuckles aynı zamanda zümrütlerin de son koruyucusu. Hem Robotnik‘in mantar gezegeninde bulunmasından dolayı hem de zümrütleri filmin hikayesine katma konusunda Knuckles‘ın önemli bir rol oynayabileceği olasılığı karakteri ikinci filmde görme ihtimalimizi fazlasıyla arttırıyor. Kendisini filmin başlarında kötü karakter olarak görüp ardından Sonic ve Tails‘a katıldığını izleyebiliriz. Ben pek zannetmiyorum ama Knuckles‘ın ana kötü olacağı bir hikaye de izleyebiliriz.

Shadow Sonic / Metal Sonic

Sonic 2'de Bulunabilecek 4 Karakter - Sinema Hanedanı

İlk filmin sonunda Robotnik‘in Sonic‘in tüylerinden birini hala elinde bulundurduğunu öğrenmiştik. Robot hastası bilim adamımız, elindeki bu kozu kullanarak ya Metal Sonic‘i ya da Shadow Sonic‘i yaratabilir.

Metal Sonic, adından da anlaşılacağı üzere Sonic‘e benzeyen metal bir robot ve yaratıcısı tabii ki Eggman. Sonic‘ten ve arkadaşlarından nefret eden bu karakter ilk olarak 1993’te çıkan Sonic CD adlı oyunda Amy‘i kaçırırken görülmüştü ve Sonic Heroes oyununda iyi dostlarımız tarafından yenildikten sonra sessizliğe gömülmüştü.

Bahsettiğim Shadow Sonic‘in Metal Sonic‘den daha popüler olduğunu söylemek mümkün. Kirpi Shadow anti-kahramandır ve Sonic‘in ezeli rakibidir. Fakat şöyle bir detay var Shadow Sonic‘i bir proje içerisinde Eggman‘in dedesi Profesör Gerald Robotnik yaratmıştır. Kendisi kaos zümrütleri konusunda usta bir isimdir ve DNA’sı sebebiyle zümrütleri ustaca kullanabilir.

Zümrütlerin olaya dahil olacağını hesaba kattığımızda hem Knuckles‘ı hem de Shadow‘u görme ihtimalimiz bir hayli yükseliyor. Elbette fazla karakter ve geniş bir hikayeye sahip olduğumuz için, eğer planlıyorlarsa, sonraki filmlere de sarkma olabilir.

Amy Rose

Sonic 2'de Bulunabilecek 4 Karakter - Sinema Hanedanı

Dördüncü ve son ismimiz de tabii ki Amy Rose. Amy, Sonic‘e takıntılı bir şekilde aşıktır. Kendisi esprili, akıllı ve yardımseverdir, aynı zamanda Sonic serisindeki ilk kadın karakterdir. Kaynaklar Amy‘nin tek zayıf noktası olarak Sonic‘i gösteriyor. Az önce de bahsettiğim gibi sonraki filmde ana kötümüz Shadow veya Metal Sonic olursa Amy Rose‘u da bu olaylar içerisinde görebilmemiz fazlasıyla mümkün. Ben karakteri sonraki filmde izlemeyi çok isterim çünkü hem hikayeye katkı sağlayacak hem de bizleri güldürecek bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Bu 4 ana karakterden bu yazıda kısaca bahsettim ama hepsinin tek tek konuşulacak daha derin hikayeleri var.

Olası ikinci filmde, kaos zümrütleri nin etrafında dönecek olaylarla beraber bu karakterleri izlemek bence çok keyifli olurdu. Sizin düşünceleriniz ve tahminleriniz neler merak ediyorum, bunları yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım Yüksel. 1998 doğumluyum, Eskişehir’de İletişim Tasarım ve Yönetimi bölümünde okuyorum. İnsanlarla bir şeyler paylaşmayı, öğretmek için öğrenmeyi seviyorum. Paylaşımlarımı da vakit geçirirken keyif aldığım filmler, diziler, oyunlar ve çizgi romanlar ile alakalı yapmak beni memnun ediyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sonic’in arkadaşlarının olması güzel olur umarım onları görürüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir