1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. Disney’in DC Comics’i Satın Alacağı Söyleniyor!
Trendlerdeki Yazı

Disney’in DC Comics’i Satın Alacağı Söyleniyor!

Bu yıl, sinemayı ve özellikle de süper kahramanları oldukça fazla etkileyeceği bir döneme daha girmek üzereyiz. Disney'in çok kısa bir zaman sonra DC Comics'i satın alacağı söylentileri ortalığı kasıp kavuruyor!

Disney'in DC Comics'i Satın Alacağı Söyleniyor - Sinema Hanedanı

Marvel ve DC sinematik evrenleri ve çizgi romanları arasında uzun yıllardır bir çekişme bulunuyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde açıklanan bir habere göre bu çekişme artık son bulacak ve DC Comics söylentiye göre Disney tarafından satın alınacak. Fakat haberler sadece bu kadarla kalmıyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Warner Bros. ve Discovery arasında bir anlaşma yapıldı ve bunun sonucunda bu iki dev firma birleşme kararı aldı. Sözleşmeye göre Discovery; doğa, bilim, yemek gibi kategoriler dışında Harry Potter ve Batman‘e ev sahipliği yapacaktı. Bu birleşmeden sonra Warner Bros.‘un çöküş aşamasında olduğu ve stüdyonun başka yapımlarını da diğer televizyon şirketlerine satabileceği düşünülüyordu. Tabi bu çöküşün dışında Warner Bros. ve Discovery‘nin artık eğlence içeriklerine bir son vermek istemelerinin de bu iddiaların ortaya çıkması için bir katkısı da var. Dolayısıyla da şu anda Disney‘in DC Comics‘i satın alabilecek olma ihtimalini görüyor olmamız oldukça normal.

Söylentiye göre Disney bildiğimiz DC Comics‘in tüm haklarını satın alıp sinematik ve çizgi roman evrenini bünyesine alacak. Buna ek olarak da DCU yani DC Sinematik Evreni, Marvel‘ın yöneticisi Kevin Feige‘nin kanatları altında olacak. Ayrıca şunları da eklemek lazım. Söylenti Disney dışında DC Comics ile Amazon, Netflix ve Apple TV‘nin de ilgilendiğini destekliyor. Çoğunluk hakları Disney‘in alacağına inanıyor fakat birkaç gün sonra resmi onayı başka bir firmadan da alabiliriz. O yüzden pek şaşırmamak lazım.

Disney, DC Comics’i Satın Alırsa Ne Olur?

Disney'in DC Comics'i Satın Alacağı Söyleniyor - Sinema Hanedanı

Disney eğer ki DC Comics‘i satın alırsa anlaşmadan en fazla 2 yıl sonra tüm DCU yapımlarını Disney Plus üzerinden izleyebileceğimize inanıyorum. Ama tabi bu kadar basit de düşünmemek lazım. Disney Plus açıldığı günden beri gelen yapımların ardı arkası kesilmiyor. DC Comics bu platformda bulunduğu süre zarfında onlarca yapımı izleyebileceğimiz ve Sinemalarda tıpkı Marvel Sinematik Evreni gibi yılda 3 belki 4 DC evreni ile alakalı filmlere rastlayabiliriz.

Fakat benim kafamda birkaç soru var. Disney, DC Sinematik Evrenini satın aldığında yönetmenlere ve oyunculara ne olacak? Marvel Oyuncuları aynı zamanda DC de de oynayabilecek mi? Snyder cut devam edecek mi? Bunların yanıtlarını da artık eğer ki resmi bir onay gelir ise o zaman konuşalım. O güne dek, buralarda olmayı unutmayın…

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
BBC
Onsmash

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap